Jump to content

Audi Q7, обсъждане на качества, проблеми


Деян

Recommended Posts

Мойто е 2006-та на около 72к км, като го поръчвах не се предлагаше ДПФ за България. Само ауспусите отвътре са чернички, иначе по задницата няма черно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Имам Q7 3.0TDI 2008 но го купих с бели стопове. http://audi.bernardiparts.com/Images/produ...lLightSet_m.gif

Търся някой да направим бартер за нормалните червени ,че ми харесват повече. Стоповете са перфектни, не са надрани, оригинални са, колата ми е на 25000км.

От София съм. Ако някой е навит да праща лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
То си струва, ама много мразя да ми скърца нещо в колата :hilezh:

Ей цялата тема я изчетох сега и всеки се оплаква, че му скърцало нещо си! Я прозрачния таван, я таблото, я багажника!

Ми като не искате да ви скърца нищо в колата си купет едно А6 Ц4 95та и чуйте тишината! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Q7 3.0TDI 2008 но го купих с бели стопове. http://audi.bernardiparts.com/Images/produ...lLightSet_m.gif

Търся някой да направим бартер за нормалните червени ,че ми харесват повече. Стоповете са перфектни, не са надрани, оригинални са, колата ми е на 25000км.

От София съм. Ако някой е навит да праща лс.

Оф, на мене пак ми вkaраха една муха за Q7 :rolleyes: , което се очаква да е бяло. Ще му тичат тия стопове определено. Ако случайно се навия да я бартеросам мойта, ще те имам впредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, на мене пак ми вkaраха една муха за Q7 <_< , което се очаква да е бяло. Ще му тичат тия стопове определено. Ако случайно се навия да я бартеросам мойта, ще те имам впредвид.

Е добре още ли не си го взел онова ку7 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягаме малко от идеята на темата(за което сигурно ще ни затрият) ,но на ц4 слагат 1З,дали верно няма АФН

ама само на А6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, на мене пак ми вkaраха една муха за Q7 :bia: , което се очаква да е бяло. Ще му тичат тия стопове определено. Ако случайно се навия да я бартеросам мойта, ще те имам впредвид.

При мен са, ако ти трябват свиркай :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, при ускорение понякога имам едно притрисане на 2-ра предавка. Моделът е 4.2 TDI и разбрах, че при не малко коли го има. Някакво решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото в типтроник-а как е ? На колко километра и дали е сменяно ?

И вариант две - провери дали няма софтуерен ъпдейт за скоростите и след това задължително адаптация...

Ако беше нещо по мотора, щеше да се усеща и на други предавки предполагам ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това са двете неща, които смятам да пробвам - ново масло и ъпдейт. По-скоро ме интересуваше дали на някого му се е случвало и дали това помага. Маслото прегря на 2 пъти миналата година и въпреки че го дават без смяна, може би това го е прецакало. Колата е на 60-ина хиляди вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те го дават без смяна, но миналата година като взех мойта барака и типтроника беше доста муден, нямаше удари, но на моменти на "D" се замисляше сериозно.

Та взех масло, филтър и гарнитура на капака и бегом за смяна. Ако ти кажа каква гняс и гадост изтече от кутията, приличаше повече на грес отколкото на масло .. че и беше половин литър по-малко.

След това ъпдейт на софта (имаше ъпдейт за мойте скорости), адаптация и всичко беше ОК.

Явно предишния горд собственик е карал без да сменя...

Та при масата на Q7-цата и по-големия дизел кутията със сигурност вижда зор :bia: , а и ти каза че прегрявало маслото ... според мен една профилактична смяна е наложителна, независимо от това какво пише по книжлетата.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ГЛ-а действително беше около 10-15 хиляди отгоре при същите екстри, хем май 4% отстъпка направиха. Не си струва според мен.

Вкарай го в калта или на плажа и си спомни за разликата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой ти купува ГЛ или Кю7 за високопроходимост. За тая цел си има други коли, които действително са проходими. Ако има нещо, заради което си струва да си купиш ГЛ пред Кю7, това е возията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото прегря на 2 пъти миналата година и въпреки че го дават без смяна, може би това го е прецакало.

А как се случва това, и как познаваш че се е случило?

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой ти купува ГЛ или Кю7 за високопроходимост. За тая цел си има други коли, които действително са проходими. Ако има нещо, заради което си струва да си купиш ГЛ пред Кю7, това е возията.

Така е но говорихме за пари , иначе и Г-то е по-по-най ама ги виждам повече пред Планет отколкото в гората :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се случва това, и как познаваш че се е случило?

Познаваш по миризмата на изгоряло масло. А по-късно и на компютъра го видях. Иначе ми се случи като спусках наклони и разчитах на скорости повече от колкото на спирачки. Не го правете - ебавате майката на типтроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...