Jump to content

Audi Q7, обсъждане на качества, проблеми


Деян

Recommended Posts

Здравейте :)

4.2 тди е прекрасен мотор за това кюмбе. За съжаление едва ли ще ти влезе в бюджета.

Аз лично избрах 4.2 бензин, защото вече пътувам много малко и най-вече за кеф. Ако ще пътуваш много ще трябва да търсиш читав 3.0 тди.

Слаба част са им въздушните компресори, рейките, безключовото (повреждат дръжките от атомивките). 3.0тди също е с доста болежки като понаправи километри.

Друго не се сещам, но има със сигурност :)

Ето тука има малко лакардии, ако ти се четат

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=118688

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от шофьора, и то много. Имама познат с Q7 3.0TDI 233к.с., който го кара като съзтезателна кола, и по магистрала не мога да го "хвана". Иначе след като има разлика в теглото от над 500кг между А6/7/8 и Q7, е логично Q-то да е по-бавно.

Ако наистина не можеш да го хванеш иди направи една диагностика това не е нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам камиончето от няколко месеца,имах по-големи очаквания.

За вървенето-върви,гори си доволно/17-18/100/.С адаптива са поизложили малко/Инфинити,Ленд Круизер,Акура/според мен возят доста по добре.

Екстри и вътрешен салон-нямам какво да кажа-изпипано макар че пластмасата и тук не е малко :blink:

В гората не сам я вкарвал-не е за там,малко мокра трева и ...

Съпругата ми я кара повече от мен и е доволна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Просто е тунинговал предната брония. На 6.0 литровия двигарел бронята е друга , а и ако ко е купил сега то номера няма да е стария а този с звездичките. И все пак е Красив.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21348167019563885&f1=details&slink=7v6w35

ето това е този автомобил

абе малко извън темата, ама тук ми се стори най-подходящо да го напиша

има ли модел Q7 с W12 двигател?

мислех че само на а8 го слагат тоя звяр, а вижте какво видях ония ден

post-3397-1232145822_thumb.jpg

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21348167019563885&f1=details&slink=7v6w35

ето това е автомобила от снимката,само дето е с друг номер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се возих във фейсово Кю7 и то с двоен С-лайн, демек спортно окачване и мога да кажа, че приятно ме учуди. Май са подобрили возията при фейса. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги , виждам че в някои обяви като тази - http://www.mobile.bg/21353075835430226 има отделен ключ за печката.

Това стандартна екстра ли е към всички ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изчетох доста теми , не намирам нито как да си Update MMI , нито Навигацията...... Някой би ли помогнал с линк ?

Правят го всеки път, катосменяш маслото в Порше, само че аз лично не виждам кой знае какви плюсове! Последният път пак ми слагаха нова версия и сега задните зони на климатроника не могат да се настройват индивидуално, или аз поне не зная как да го оправя от шофьорската зона ги настройвам, като махна опцията да се контролира от моята позиция пак не става, ама все не ми остава време да ходя да се занимавам с тях. И най вероятно това ще стане при следващата смяна, така че ползата от обновяването е минус екстри, поне за мен.

Между другото ако някой има идея как се оправя може да драсне някой ред, предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички,

Вече сам почти решен да закупя Ауди Q7 3.0 tdi.втора ръка.искам да попитам за съвети ,от каде е по добре да се закупи тъкъв вид автомобил.и евентулната подражка за него от хора които имат или са карали тоя модел,година 2006,2007.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естестено е че е най-добре да го купиш от официален дилър в Германия е история и гаранция :)

Доколко е икономичекси изгодно не знам.

Огледай темите за А6 4F, в които е писано за мотора, с другото проблеми няма системни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Da blagodaria za saveta,iskam da popitam neshto che mai se spriah na 1 model 2008 godina Q7 avtomobila e v Sofavto.ako ima niakoi da mi kaje kak sa te s avtomobilite si ,imat li servizna istoria.blagodaria predvaritelno.che dokolkoto si spomniam niamam dobro mnenie za tiah,moje estestveno da barkam ,ne sam siguren.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря за съвета,хареса ми 1 автомобил които се продава от Софавто,ако има някои да ми каже за тях.имат ли сервизна история тяхните автомобили.благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предварително си кажи изискванията километри сервизна и т.н не се безпокои ще ти изфабрикуват каквото ти трябва :rolleyes:/>

В БГ имаш основание да се съмняваш дори и в фирмените представителства.. Като ще купуваш такъв тип автомобил вземи го от "реално" европейско представителство..... Ако ти стигнат силите за 4.2ТДИ скачай на него разликата е много сериозна между 6-така и него така и така ще плащаш за него поне да си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези камиони как трябва да им бъде настроено въздушното окачване за да клатят най-малко?

Dynamic

Ама друса.

Въпреки че то и на Comfort друса. Ама на Тони след беемвето ще му е като ролс.

На Automatic сякаш най малко друса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме при вас как се променя позицията на седалките с памет? При мен е чрез продължително задържане или многократно натискане на съответния бутон /1 или 2/ с предварително запаметена позиция. Докато в книжката май пише,че при отворена врата само с еднократно натискане на бутона се достига запаметената позиция. Колата е нова и все пак всичко трябва да работи както пише в упътването :hilezh: , та затова се чудя дали и при вас е така?

И къде се намира акумулатора на тази кола - просто от любопитство :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под седалката е да.

А паметта работи така: - ако не си на седалката и натиснеш копчето еднократно, тя си отива в позицията, но ако си на седалката, трябва да държиш копчето натиснато докато заеме позиция. Идеята е, че докато си на седалката може да те прищипе някъде и тогава пускаш копчето и тя спира, а не ти прави пръста на салата да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам на магистрала и по завой на динамик е манията :) в града си на автоматик :)

Среден разход за 4.2тди при динамично каране е 16/100 извън града, а ако караш леко пада до 12/100 :)

Вече съм 100% сигурен в твърдението си, че типтроника на 4.2тди е доста по-бърз от моя на 3.0тди.

Малко по-бавен е от DSG-то на S4-ката на ВЕСКО.

Общо взето впечатленията ми от този автомобил със 4.2тди са добри, очаквах да е доста по-муден.

Не разбрах обаче как да пусна печката и да е настроя на някакви градуси през MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, изненада ме, то и на бензиновото с леко каране слиза на 12.5, мислех че може доста по евтино с нафтата. Вярно че над 200 прехвърля 20, ама то няма и къде да се кара толкова. Средния ми разход се закрепи около 16, като варира от 12.5 до 18. Говорим за извънградско каране.

Колкото до кутията, твоята е ZF, а на Qто е Aisin (японска), затова са различни. Аз също съм доволен от поведението и засега.

Задължително сменете масло веднага на скоростите, важно е, защото често превключва таз печка и износва клапанното тяло - затова колкото по ново масло, толкова по добре.

Мотора е супер, със сигурност ти разлепва 4фката, а със чип е брутален. :respekt:

Някой път се обадете да дръпнем камионите, да видим суебктивното усещане за много по голям вървеж на дизела във колко бинокъла ще се изрази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто кутията е невероятна ..... очарован съм.

Усещането е различно и няма как да преценя кое бу е по-динамично трябва да се нареждат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...