Jump to content

Разход на А4


VenciNN

Recommended Posts

Ми като не ви дреме за колко карате, защо само чувам "да ама харчи 6...".Ако не ти дреме за колко караш няма да си купищ дизел, сигурен съм :hilezh:

Малко като страничен ефект е, понеже хем върви, хем не гори много и е готино :-)

Не бе не съм видял затова всичките сте накупували 1.9д. Да си бехте купили 2.5д като толкова не ви дреме за разхода. Освен у форума не знам къде другаде постигате резултати от 6/100 нафта градско, за София говоря. Мислите, че нямаме познати с дизели ли какво ли .......

Аз щях да си вземам точно 2.5, но ме разубедиха заради първоначалното обслужване и текущите му разходи. Амааа, така като ще си говорим, вие що не карате 2.6 бензин? Не е особено състоятелно. Аз лично 6/100 не си спомням да съм казвал, дори ако разровиш форума ще видиш тема пусната от мен, че колата ми е стигала 9/100 градско през лятото с вкл. климатик (разход колкото зимата на минусови Т на кратки разстояния). Ако поразровиш малко повече, ще видиш и че това е единствения път, когато коментирам разход на гориво.

Писах два реда повече от нормалното, с идеята да ти обърна внимание че не се заяждаш с верния човек, аз не прихващам на тия теми с разхода :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо не разбрах.Как си навъртял с колата 50К км.за 2 години и работиш в фирма с служебни Опели дизел,които управляваш сигурно(интересно само кога ти остава време за личния автомобил),и си живял до преди 3 мес. в Щатите които мило и драго дават за Газифициране на автопарка си?КАК УСПЯ?

Еми служебните коли са за в работно време. След работа, кафенца, разходки, събота, неделя съм задължително извън софия, гърция през седмица... и т.н., спокойно ако не се ограничавам, мога да постигна и доста повече километри за същото време извън работно време. А в САЩ бях само 6 месеца. Лесно е, като ми е кеф да карам, мога и 50 000 за година да направия,. А за газифициране в САЩ, те вече са газифицирали почти навсякъде транспорта си. Нормално е, като знаеш, че като боднеш газ, щата ти връща сумати пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щях да си вземам точно 2.5, но ме разубедиха заради първоначалното обслужване и текущите му разходи. Амааа, така като ще си говорим, вие що не карате 2.6 бензин? Не е особено състоятелно. Аз лично 6/100 не си спомням да съм казвал, дори ако разровиш форума ще видиш тема пусната от мен, че колата ми е стигала 9/100 градско през лятото с вкл. климатик (разход колкото зимата на минусови Т на кратки разстояния). Ако поразровиш малко повече, ще видиш и че това е единствения път, когато коментирам разход на гориво.

Писах два реда повече от нормалното, с идеята да ти обърна внимание че не се заяждаш с верния човек, аз не прихващам на тия теми с разхода :-)

Не взех 2.6 защото не се монтира на Ц5. Явно доста те боли за парите щом те е страх да обслужиш първоначално 2.5д. Ама как може да е така нали ние сме със сложните двигатели, а вие с простите и икономичните ? След като ти дава до 9 градско къде си тръгнал да се обаждаш за икономичност ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да пиша,начи от седмица имам АУДИ А4 125кс 1.8 бенз авант,та засичах го габрово -търново и обратно което е 90 км и ми излезе 6 литра, като съм карал без климатроник и с 100 километра, не повече и на бавни обороти,около 3000 3500. в мен е и книжката на колата и там пи6е при 90 км разхода е 5,7 а при 120 км е 7,2. градско го дават 10,2. и все пак за такава кола си е добре разхода !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в мен е и книжката на колата и там пи6е при 90 км разхода е 5,7 а при 120 км е 7,2. градско го дават 10,2. и все пак за такава кола си е добре разхода !!

Сигурен ли си, че тези данни от "книжката" са за твоята кола? :hilezh: Моята и дават 12.2/100 и то не в книжката. Tам нищо не пише!

Може ли да я снимаш и пуснеш тук една снимка?

Brgds

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен съм че е за моята кола,то има всички двигатели там в една таблица,книжката е на италиянски и дадох на една колежка да ми преведе нещо дребно,в понеделник вечер може би ще е в мен и ще покажа снимка на табличката и още нещо ако някои го интересува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сполучливо се правиш на олигофрен

Радвам се, че измисли какво да отговориш не по темата. Те въпросите така или иначе бяха риторични.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Proff може и да се окажеш прав ,да съм се заблудил за точния модел, ма всичко е заради тъпия жабарски език. ако съм заблудил някои (освен мен ) не е нарочно! както и да е ето таблицата!

Редактирано от zekey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че измисли какво да отговориш не по темата. Те въпросите така или иначе бяха риторични.....

;)

Току се излюпи някой гоУемец като теб да сипе акъл по форумите....

Ти ли точно ще правиш сметка - кой колко харчи и защо си е избрал колата която кара ?!

Гледай си в паницата и не умувай чак толкова.

Колкото до разхода на 1.9 TDi (110 к.с.) -

Градско (с климатроник) 7-9 (7 лятото когато нямаше почти никакъв трафик, 9 зимата със сериозен трафик).

Извънградско (с климатроник) - 5.2 - 5.5 (5.2 - двама души с багаж, 5.5 - 4-ма души с много багаж ;) ) - при скорост 90-120, по магистралите до към 160(но рядко)

Като се абстрахираме от разходите - 1.9 TDi е прекрасен и добре балансиран двигател с много добра еластичност за обема си.

Позволява да караш спокойно в диапазона 120-170 с много добро доускорение - което е повече от достатъчно за нормално шофиране. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че се събра достатъчно материал, че човека пуснал темата да си реши проблема и може да се затвори!!! Преди да е станало твърде късно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8T, засечено за 2400 км извънградско, каране повече по завоест път, по-малко магистрала, с климатик, скорост на шосето около 100, на магистралата 140, средно 7.8л/100км.

В България, до морето, 50/50 магистрала и двулентов път, скорост на магистралата 140-150, на двулентовия около 120, 8.1л/100км

В софия, главно в центъра в задръстванията, между 12 и 14 разход, според зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Само мойта ли ми дава разход около 16/100 газ в софия ?!?!?! Чета постове на колеги, които карат 1,8Т и всички пишат 12-13 макс 14/100. Как го постигате този разход?!?! Извън града разхода ми е около 10 при скорост 140-150 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим на газ с ГИ излиза по-евтино....освен ако не точите нафта някъде на черно за по 1.50 литъра. Скъп ГИ се избива в рамките на 1 година и 15-20х. км. От друга страна ГИ си е една цяла нова система в двигателя, която си идва със своите проблеми. При мен разхода в града ми варира от 6.8 до 8.5....като най-често е около 7.2-7.5. Извън града е около 6 като карам бързо, но може и 5 като спазвам знаците и ограниченията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако трябва да си купувам ГИ бих си взел ТДИ. Моита просто беше газирана аз затва и я купих...Да чакам после да ми се изплащат 1600 - 2000 лв (говорим за Италиянски хубав инжекцион) е загубена работа. А тея българските ГИ дето и тея дето ги прозвеждат не знаят от колко различни части са сглабяни - не мерси !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим на газ с ГИ излиза по-евтино....освен ако не точите нафта някъде на черно за по 1.50 литъра.

Ами колега,ти сам намери отговора :rolleyes:При среден разход на дизела 7-7,5 при 1,50 = 11лв./100км.

На газ ако е около 12/100 по 1,16лв. = 14лв./100км+разход и за бензин за палене макар и малък :unsure: Дори да сложим нафтата на 2,13 пак е около 14-15лв.,така че не съм съгласен,че ГИ е кой знае какво предимство:bia:Вярно,избива се за 20на хиляди км,но си е една голяма инвестиция ,бутилки в багажника и т.н. :)

Редактирано от bobb2003
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де...с малката подробност че дизела сега е 2.09....ама преди 2-3 месеца беше 2.60....а газта май над 1.20 не е скачала. Смятъл съм ги нещата и ми е ясно горе долу....избрал съм дизела не защото е по-евтино :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде и аз да кажа нещо по вапроса с разхода , от скоро имам аудито А4 1.8 Т Куатро седан , до сега само гардско успявах да я засека за мен има два режима на каране под 3000 об и над 3000 об тогава когато турбината е активна , значи градско предимно карам под 3000 об и рядко настапвам при такова нормално каране "за мен" аудито ми дава около 8-9/100 снастъпване повечко, скача над 10.. Преди няколко дни успях да го засека на маршрут от 400 км ...Хасково - Стара загора ( в стара загора имам около 10 км градско) - Казанлък - През Шипка - Габрово (и тук имам около 15-20 км градско) -Велико Търново (също малко градско) ..и обратно 400 км. Нормално каране на моменти само когато изпреварвам дигах над 3000 об а изпреварванията не бяха много ,опитвах се да даржа 90-100 км за да видя дали ще отговори на това което пише в книгата 5.8 при 90км на мен ми даде 6.5/100 ...като се има в предвид че все пак минавам Шипка ....с 25-6 литра Бензин минах 400 /км .........Та сега е следващият ми вапрос към по запознатите , Вазможно ли е да даде по малък разход ако на изван градско карам с активна турбина (тогава когато двигателя е на оптимални данни) в смисал да подаржам около 3000-3200 об ....??????

Редактирано от bugssy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да сравняваш дизелов мотор с бензинов е въз глупаво. Много ясно, че дизела е с много по-голямо кпд и при същия вървеж гори двойно по-малко. Чета тук разходи за 1.9 тди 9/100 градско което е нормално ама само за бг. Карал съм дизел в Европа, в частност Англия, и в бг еми както заредя в бг и все едно се качвам на друга кола. Карах преди фелиция 1.9 чист дизел и в Англия дори зимата при около 0 градуса от къщи до работа и обратно, което няма 4км в едната посока, значи абсолютно студен мотор и чисто градско най-високия разход който съм постигал е 6.2. Лятото пада на около 5.5. Извън града със 100-120км/ч - 4.3-4.5. Не мога да си представя какво трябва да стане, че да мине тези граници. Експериментирал съм много е няма и няма. И както се прибера в бг при същото шофиране хоп кило-кило и половина отгоре разход веднага??? Сега с А4 градско 6.3-6.5 спокойно каране до 2500 оборота. С климатроник и натискане отива на 7. За да мине 7 просто не знам кво трябва да направя. А бенза при такъв тип градско 10-12 си ги знае. Щото ако си постоянно по задръстванията дизела му е все там а бензина... прави водовъртеж в резервоара:) И все пак за бг съм абсолютно за ГИ. Много по-непретенциозни са и към газта, и към бензина. Дизела си иска качествено гориво, особено ако е по-нов. Как няма клапани и помпи да се обаждат като нафтата само на цена го докарва........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 Avant 1.9TDI quattro 110к.с. 98г. 8.6-9.1/100км. градско в София (с Премиум дизел от ОМВ) от обикновения ми качва разхода с около литър.

Извънградско още не съм излизал извън София (нямам причина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КПД на дизела е 35% а на бензина 25%. Ама като има и турбо на дизела го поиздухва малко. Аз съм с А4 1.6, извънградско 6.5-7/л на 100. градско 12-13. Няма какво да се лъжем. Гори си и това си е . Една служебна имахе Фиат чинкоеченто 900 куб. си удряше 11 на сто градско. Така че за аудито 13 си е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

;)

...отстрани на моменти изглежда мн смешно как някои се дъвчете за теми прекалено разпалено ,)

хубавото в случаи като този за мен и сигурно други колеги, е че научаваме по нещо ново.

...моята кола наскоро си я купих /от t.boss/, още не мога да я засека..на връщане към софия миналата седмица ми изгори всичката газ, на моменти наистина я гонех яко...и тя си върви, няма прблми :blink: ....тепърва опознавам ауди и съм с отлични впечатления

...скоро може да ви постна как съм с разхода и аз .

Успехи на всички /не само с разхода/, дано пада цената на горивото да караме ауди енитайм,ениуеър

;):hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро карах бензинова Б4 2000 куб 115 коня на газ. Градско - винаги над 12, като е стигала до 15 през зимата. извъградско - 10 като със клима качваше на 11. Имаше неудобство от бутилката в багажника.

Сега карам А4 19 ТДИ помпа-дюза 116 коня. Градско в В. Търново - 7 , извънградско - 4,5 при постоянна скорост 120 км/ч с включен постоянно климатроник с нафта от "РОМПЕТРОЛ".

Пробвах да зареждам нафта от различни места, но от "РОМПЕТРОЛ" ми дава най-малък разход и най-добър вървеж. Дори с хваления много премиум дизел на ОМВ не върви толкова добре колата, а и той е по-скъп с 14 стотинки на литър.

В крайна сметка, на нафта ми е определено по-икономично и не мисля да се връщам в редиците на бензинджиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...