Jump to content

Разхода се вдига на борд. компютър докато стоята стои на място


Armi

Recommended Posts

здравейте, колеги!

имам следният въпрос, който може и да е коментирам вече или да прозвучи глупаво, но от няколко седмици забелязах, че средният разход на компютърът се увеличава докато стоя по светофари или някъде просто на спирачка, дори и колата когато е на паркинг. в този момент моментен разход ми дава 40 докато среден бавно и сигурно може и той да стигне толкова ако го оставя достатъчно време. исками се да вярвам че е грешка в компютъра обаче забелязвам че и колата си гори повече. преди една седмица смених термостат и си мислех че е от него, не беше, след което имах скъсана мека връзка долу по ауспусите - смених и нея и тя нищо не оправи. не дава никакви грешки никъде по компютъра, закачаха го последно вчера. единственото което не сум направил е да сменя въздушният филтър който е на не повече от 10х. км. но дали това ще промени нещо.

ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля да ми пише с някаква идея как да го оправя, защото може и да си внушавам но колата наистина почна да си гори повече отколкото нормално много си гори!

благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа ли колко ти разхода докато стоиш на светофар? Точно БЕЗКРАЙНОСТ! Смята се лесно. Разхода е литър на 100КМ. Като минаваш 0 (НУЛА) километра а изразходваш 100грама прави 0.1 / 0 => БЕЗКРАЙНОСТ! Т.е. борд компютъра ти смята идеално. Все пак говорим за СРЕДЕН разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти караш една доста рядка комбинациия на А4 , 1.8 с турбо ,куаттро и автоматик. Мога само благородно да ти завиждам за нея и при това е и с борд компютър. Колкото до разхода това което ти е написал колегата е вярно , но не е лошо да си направиш засичане на разхода и по стария и до болка познат начин и после вече мисли за евентуални проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите! За жалост, изглежда не е да не си гори колата. Аз се зачудих единствено, как може да не са направили така че на място разхода да не се променя така драстично. Вчера минах 500 км извънградско и ми даде точно 10 разход и по компютър и на колонката, което с мед да го намажа, но граско се тревожа, че положението е трагично. Ще я видя сега като я заредих пак, но шока е огромен като стоя на светофар и гледам как бавно се качва разхода. Някой да има такъв модел да сподели той какви резултати постига по колонката за да зная дали моите ще са нормални. Отгоре на всичко, колата е и американско изпълнение и със 170 к.с. мотор АМБ, което предполагам не помага особено в случая. А, космонафт, ти виждал ли си и други аудита да го правят това със светофара или просто при нашите някой датчик не е наред ако не и нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм питал никой, защото нямам познати с такива аудита. Имай напрадвид,че аз съм с мултитроник. Да ти кажа честно само в задръствания е така. Вечер като не работят светофарите и няма движение съм стигал разход 9 на 100. Лично аз съм си сложил газов инжекцион, и не след дълго ще си избия парите за него( юли месец съм го сложил). Аз съм с 131 коняне съм питал никой, защото нямам познати с такива аудита. Имай напрадвид,че аз съм с мултитроник. Да ти кажа честно само в задръствания е така. Вечер като не работят светофарите и няма движение съм стигал разход 9 на 100. Лично аз съм си сложил газов инжекцион, и не след дълго ще си избия парите за него( юли месец съм го сложил). Аз съм с 131 коня . А и другото, което е. най ми харесва, че при тези показатели на разхода на зелен светофар като натиснеш газта до метал разхода вместо да ти се качва дръстично пада :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, колеги!

имам следният въпрос,

благодаря предварително!

баце ти направи ли вече(както те посъветваха някъде по-нагоре) засечката "пълниш до горе резервоара-нулираш брояча-караш колкото караш-зареждаш до горе резервоара-изчисляваш разход"?Ако не си още,бегай да го направиш и тогава се вайкай(дано няма за какво).Ако пак не разбра за какво става дума,питай.

Иначе пробвай следното,пусни я по баир и на скорост колата,като отнемеш газта напълно,т.е. по инерция,НО НА СКОРОСТ и в него момент погледни какво ти показва борда за МОМЕНТНИЯ разход,сподели да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам 1.8т Quattro автомат с типтроник.В града ми дава 18/100.Всичко по колата е наред но ми се струва малко множко.Сега смених термостата,сипах добавка за почистване на дюзите и днес заредих догоре.Другата седмица ще разбера ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18/100 ми се вижда нормално за кола 1.8Т Q Avtomatic ;) моита дава 12,обаче автоматика качва допълнително,както и quattroto малко :hilezh: Така че спокойно :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 нормално?

ако беше американски джип с5 литров двигател- сигурно......

1.8 без куатро , без турбо - минава малко под 300км ( 286) с половин резервоар(около 30л) градско , колата е 97г

Редактирано от limper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма какво толкова да се чудите, автоматика в задръстванията и сфетофарите гълта доста отгоре от нормална кола с ръчна. Извън града вече няма значение, но в трафик с повечко стоене на едно място има. Нали колата постоянно се мъчи да тръгне, не е като да е на свободна, а другия вариянт е да се сменя постоянно от D на N, но тогава се губи смисъла от автомата.

п.п. Към колегата по- горе, ако е джип с 5000 кубика двигател с автомат, под 28- 30 на сто в града няма да падне. Според мен за 1.8 Т с автомат, че и куатро,градско трябва да стъпи към 15-16, но колегата ако настъпва повечко е нормално 18. Моята е 2.6 автоматик, без куатро- разход във Варна - 16 - 18 на 100 бензин, в зависимост от трафика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново! Благодаря за всички коментари и определено сега се чувствам малко по добре. знаех си, че разхода ще е по висок още като си купих колата, но не знаех, че граско ще е толкова фрапиращо! за жалост, не съм и от най-спокойните шофьори (в рамките на нормалното) и изглежда това си оказва значение. засякох я на бензиностанцията и ми даде градско 16/100, което не е малко, но ме устройва мислейки си че ше е много повече. по интересното е че извънградско пак по същата система на измерване на колконката ми даде 10/100 на магистралата с около 150 през целия път.

въпросът ми беше предимно насочен към това, че на среден разход ми се вдига драстично когато стои на едно място и си мисля, че ще са измислили нещо да не отмерва че има разход а няма движение и дали това не е някакъв проблем в датчици или нещо такова. забелязах,че като я паля сутрин ми отмерва на стрелката с около 15% по малко и като загрее след около 10-15 мин се вдига до нивоното на което съм я оставил от вечерта.

надявам се лятото да е малко по добре но започвам да свиквам с мисълта :rolleyes: още не съм сменил въздушния филтър, но исках да засега без него и след като го сменя да ви кажа дали има разлика. ако ниакой има 2002 а4 дори да не е турбо или автоматик или куатро, дали има подобен проблем, знам че колегата горе споменава за него, че и на него му се качва по светофарите, но дали е нормално. отделно забелязах, че средния разход се нулира всяка сутрин, като я запаля и започва от 15/100 след което като започна да я карам слиза докато не спра на ниакой светофар и пак започва да се качва.

много благодаря за коментарите и ще очаквам ниакой да отговори ако има съшия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audi 100C4 2.3e автоматик разход градско/софийско/ 18-19 на 100 бензин - извън града до 110-120км/ч 8-8.5 на 100 над 120 + 1л на всеки 10км/ч

За съжаление автоматика е голяма беля в града, но пък и кефа от него е най-голям точно по светофарите и задръстванията! Кефиш се плащаш си е те това аз се примирих!

А за борд компа като седи на едно място колата си показва квот му кефне за моментен разход като почнеш от 4.5 та до 50 и кусур. И аз мислех, че се е прецакал нещо, но май не е щото после на средния като вида 18.6 като сипа на бензиностанцията и лелеееее то верно толко! Та показва точно имах в предвид. Дълго време си мислих - а то не може - нещо се базика в задръстването - къв е тоя разход ама не засеках на пълен резервоар и показва кучето вярно показваааа. Чакаме лятотот да паднеме на 17.9 СМеееЕХ...

Редактирано от Tisho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 нормално?

ако беше американски джип с5 литров двигател- сигурно......

1.8 без куатро , без турбо - минава малко под 300км ( 286) с половин резервоар(около 30л) градско , колата е 97г

имам един познат викат му Минчо Инерцията- знае от всяка точка на града като я засили с определени километри къде ще стигне....и на него толкова му дава :)

Редактирано от T.Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то Адр-а градско толкова си гори. АЗ вече си знам. Който иска малко да му гори и да кара Ауди да взима едно А3 1,6 или нещо дизелово. Иначе и аз имам АДР, нямам куатро. По борд компютър показва с 1-2 литра по малко от колкото гори реално. Отдавна не го гледам борда. Да живее газификацията. Друго спасение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново! Благодаря за всички коментари и определено сега се чувствам малко по добре. знаех си, че разхода ще е по висок още като си купих колата, но не знаех, че граско ще е толкова фрапиращо! за жалост, не съм и от най-спокойните шофьори (в рамките на нормалното) и изглежда това си оказва значение. засякох я на бензиностанцията и ми даде градско 16/100, което не е малко, но ме устройва мислейки си че ше е много повече. по интересното е че извънградско пак по същата система на измерване на колконката ми даде 10/100 на магистралата с около 150 през целия път.

въпросът ми беше предимно насочен към това, че на среден разход ми се вдига драстично когато стои на едно място и си мисля, че ще са измислили нещо да не отмерва че има разход а няма движение и дали това не е някакъв проблем в датчици или нещо такова. забелязах,че като я паля сутрин ми отмерва на стрелката с около 15% по малко и като загрее след около 10-15 мин се вдига до нивоното на което съм я оставил от вечерта.

надявам се лятото да е малко по добре но започвам да свиквам с мисълта :hilezh: още не съм сменил въздушния филтър, но исках да засега без него и след като го сменя да ви кажа дали има разлика. ако ниакой има 2002 а4 дори да не е турбо или автоматик или куатро, дали има подобен проблем, знам че колегата горе споменава за него, че и на него му се качва по светофарите, но дали е нормално. отделно забелязах, че средния разход се нулира всяка сутрин, като я запаля и започва от 15/100 след което като започна да я карам слиза докато не спра на ниакой светофар и пак започва да се качва.

много благодаря за коментарите и ще очаквам ниакой да отговори ако има съшия проблем.

Аз съм с 2001 А4 ама е същата. На борд комп. имаш 2 варианта. Единия е 1в квадратче , а другият е 2 в квадратче. Не си спомням кое какво, ама едното ти показва средна скорост, разход време и т.н. докато не го нулираш, а другото се нулира само когато колата поистине, демек оставяш а вечерта а сутринта я палиш. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам почти същата кола 1,8Т Q Tiptronic Avant AWM 2001 американско изпълнеие.

На магистрала дава 9/100 а в градско отива до 15.

На светофарите си превключвам на N защото много мразя педала на спирачките да е постоянно натиснат. Надявам се че помага за намаление на разхода но не чак толкова. Но от Quatro и автоматик не можеш да очакваш 7-8/100.

Що се отнася до нарастването на моментния разход на светофара то това е нормално.

Моментния разход е в същност дискретна величина, която се получава от разхода на всеки мисля че беше 30м, така че в рамките на последните 30м стоейки на светофара натрупваш разход без да имаш километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа как е на А4 В8 1.8TFSI. Докато стоиш на място , моментия разход се превключва автоматично от км/час на литри/час, обикновенно с климатроник и други консумантори, като спра на светофар ми дава 0.8 л/час. Като колата тръгне отново се връща на литри на километър. Колата вярно е с ръчни скорости и все още я разработвам карайки я спокойно, но обикновенно градско ми дава около 9 - 9 и нещо. Извънградско 6.8 с 130 км.

Това 16 градско е прекалено много лично според мен за този двигател. Не че е невъзможно, но.....е прекалено за 1.8Т. Ето снимки от компютъра - средна скорост и разход , като това е компютър 2 , който отчита данните от началото с натрупване. Компютър 1 се занулява автоматично ако колата не са кара няколко часа и отчита само за деня.

среден разход

средна скорост

Средна скорост 22 км, разход 9.8.

Редактирано от Pretorian33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...