Jump to content

Промивка на охладителната система


Recommended Posts

Та днес беше силен ден, преди да си сменя задните амортисьори си промих и охладителната система:

Това са нещата които използвах

img_0001_21f18_14955093.jpg

Обяснявам, първото е синтетичния антифриз, който сложих

Второто АМВ - разредител (следва обяснение по-късно)

Морка сол

Добавка за промиване на охладителната система Speed flush на фирмата Holts

Първо източих стария антифриз, промих хубаво каквото можах, след това напълних вода и изчаках да загрее, да отвори термостатът, после пак промивка и така...

Свалих казанчето и използвах морската сол+разредитела за да стане от

img_0004_6c527_14955098.jpg

На

img_0009_b6494_14955104.jpg

Процедурата е следната, пълни се със морска сол и разредител и разклащате колкото сила и издръжливост имате shake it shake it :lol: Разбира се всички дупки са запушени!

После напълних чиста вода + добавката за промиване на системата

Отидох да си взема дестилирана вода, направих няколко кръгчета и чистата вода беше станала на

img_0005_d790a_14955100.jpg

След това още няколко промивки и накрая дестилирана вода + синтетичен (червен) антифриз

img_0010_d1d27_14955109.jpg

:lol:

Редактирано от vilik
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колегата за темата. Аз на моита Ц4-ка си скъсах з....ка да го мия този разширителен съд и след 24 часа киснене в разтворител на Лики Моли пак не беше задоволително чист. Следващия път задължително ще пробвам твоя метод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

в случая се използва механичното миещо свойство на солта + химическото действие на разтворителя, няма място да : аз съм чувал... това е методът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам чувал че и със сурватка става амааа нещо не ми се вярва (то като се замислиш все сол да го е)

Аз съм го правил със суроватка. Същия метод както каза колегата по-горе, включително и морската сол и разредителя за казанчето само, че вместо добавка ползвах суроватка и това, което изтече беше по-зле от това, което колегата е показал в отрязаното шише. Резултата - вече повече от година антифриза си стои бистро червен в казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми, аз не знаех за тоя метод и като я купих, промих системата, свалих казанчето, опитах се да го мия около 2 часа, вече не помня с какво и като не стана си купих ново от Порше. Беше около 40-50 лв без капачката.

Но, сега вече знам. :)

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз на времето бях с такъв на яйцето..., разцепих де от чуденка дали няма да протече, зарад него, никой не можа да ми отговори дали не е опасен...

Година карах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега станало е като ново хубаво решение на въпроса ще трябва и аз да го пробвам

баца метода,верно е,но с пожълтяването на самата пластмаса на казанчето начини за борба няма за съжаление,освен новото разбира се.И аз мих,трих,киснах,търках,клатих,бълбуках и там баях........и накрая си купих новичко,чистичко беличко и прозрачничко....и дори успях да му счупя едното ушенце :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина го купих от Порше за 48лв оригинално (8D0121403L), гледам фактурата.

Не вярвам чак да са се удвоили цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Благодаря за идеята с морската сол :bia: .

Днес по-неволя колата ме остави на път за работа.

Сцепен маркуч от старост където отива към колектора.

Добре че не беше загряла колата та изгасих на време като видях парата из под капака.

Както и да е след като се задърпах с колегата до нас, въодушевен от темата реших да направя тая промивка и аз.

Така и така антифриза беше навън :D .

След кратка консултация с РадиБ4 :flehan: златен човек.

Купих необходимия маркуч, нова капачка за разширителния съд, добавка за прочистване и антифриз.

Откъснаха ми се ръцете от джуркане на казанчето :lol: но ефекта е на лице:

imageaction9427500.jpg

imageaction0079256.jpg

Няма да показвам снимка преди джуркането щот е по зле от тая на Vilik :wall:

Стария маркуч ме е държал на косъм и си е жив късмет че ме остави на 100 метра до нас.

imageaction9607914.jpg

Иначе това е добавката която купих:

imageaction9702858.jpg

След работа се прибрах и захванах с монтажа на маркуча и казанчето.

imgp43519990750.jpg

imgp43569869549.jpg

Всичко вече си е на мястото :dance: :

imgp43610127666.jpg

Останалото са наливане, промиване пак наливане и возене :D .

Сам човек като си го свърши е повече от кеф и си знае че е направено така както иска а не само да мине номера.

Vilik още веднъж благодаря за темата и идеята със солта.

Като идваш към София ще те черпя бира от сърце.

А за Ради немам думи :hilezh: .

обяснете ми каква е разликата м/у син и червен антифриз?

Червения освен всичко на синия има добавка против корозия на алуминиеви елементи.

Друга разлика няма, та с две думи в кола без такива елементи си е пари отгоре според мен.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E 13-14 лева за 1.5л ако са много отивам да се мЕтам зад влака :bia:

Иначе миналата седмица и аз чистих моя съд само с морска сол и обезмаслител светна и е като нов, но си личи че е на възраст вече леко орандЖев седи

ПП: за цялата система нямах време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си преценява колко му е дълбок джоба.

Аз карам със син втора година и нямам проблеми (течове).

Така е, но 3-4 лева отгоре не са чак толкова фрапиращи :hilezh:

Аз мойта я карам с такъв поради това че я взех с такъв :hilezh: , иначе БИАД не би ми позволил да се изхвърлям с такива модни неща :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да вдигна темата, след добавката оня ден карам с вода която сменям три пъти на ден :stupid: .

Все още излизат боклучета или има малко утайка в казанчето.

Но си мисля че след още десетина пъти смяна на водата ще налея антифриза :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...