Jump to content

Бутоните за халогени и стопа за мъгла


akulata

Recommended Posts

колега отдавна се каня да отправя това запитване,но все не ми остава време

та директно на въпроса-халогоните и стопа за мъгла от 1 копче ли се пускат?

на приложената снимка по долу(просто в момента нямам по-добра и ясна картинка) се виждат копчетата които имам.Първото за реотаните на задното стъкло е ясно кво е,но второто и третото не мога да разбера как работят.

Като натисна третото копче светват халогени и стоп за мъгла.Ако в същото време натисна второто копче,нищо не се променя освен това,че самите му лампички(тази горната,която свети в червено и тази долу,която свети жълто при мен) угасват.Ако обаче цъкна второто копче,без да съм натиснал третото нищо не светва.

обяснете ми,моля,за какво е това второ копче?

ето и снимката:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво,

това копче е за допълнителния габарит за мъгла.

Работи само когато двигателя е запален и колата е на габарити или къси светлини.(Поне при мен е така)

Редактирано от yambol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно,Стойчо

обаче съм забравил да уточня,че всичките тези мои тестове,които съм правил са били на стартиран двигател

тва второто копче никва реакция няма...а стопа за мъгла и халогените се включават едновременно от третото копче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно,Стойчо

обаче съм забравил да уточня,че всичките тези мои тестове,които съм правил са били на стартиран двигател

тва второто копче никва реакция няма...а стопа за мъгла и халогените се включават едновременно от третото копче

kolega при мене е тека на габарите копчето за халогени работи когато е натиснато

когато натиснеш обаче копчето за мъгла автоматически то пуска и халогените без това за халогените да е натиснато

малко тъпо ама , инсталацията е оригинална понеже двапъти свалях таблото и интервенции няма

наскоро си сложих регурилируеми фарове и копчето само за халогени отшумя понеже според мен е измислено тъпо и то е немъжно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolega при мене е тека на габарите копчето за халогени работи когато е натиснато

когато натиснеш обаче копчето за мъгла автоматически то пуска и халогените без това за халогените да е натиснато

малко тъпо ама , инсталацията е оригинална понеже двапъти свалях таблото и интервенции няма

наскоро си сложих регурилируеми фарове и копчето само за халогени отшумя понеже според мен е измислено тъпо и то е немъжно

И при мен беше така и явно си е така. Като натисна копчето за габарита за мъгла се пускаха и халогенните логиката е явно че като пускаш габарита за мъгла има мъгла а при мъгла трябва да ползваш и халогенни светлини. А самите халогенни светлини можеше да си ги пусна отделно от копчето са халогени без да светва габарита за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже оригинално нямах халогени, след като си сложих и ги вързах на копчето за стопа за мъгла, но когато съм на габарити и пусна халогените стопа за мъгла не свети, светва единствено ако съм на къси (или на дълги съответно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така и явно си е така. Като натисна копчето за габарита за мъгла се пускаха и халогенните логиката е явно че като пускаш габарита за мъгла има мъгла а при мъгла трябва да ползваш и халогенни светлини. А самите халогенни светлини можеше да си ги пусна отделно от копчето са халогени без да светва габарита за мъгла.

ясно

обаче при мен халогените се пускат едновременно с габарита за мъгла

няма положение,в което да светят само халогените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно

обаче при мен халогените се пускат едновременно с габарита за мъгла

няма положение,в което да светят само халогените

Като включиш фаровете и натиснеш копчето само за халогенни (третото ли беше не помня) не ссветят ли само халогените

До колкото съм на ясно а може и да бъркам нещо и да издрънкам някоя глупост халогенните светлини са за да компенсират мъртвата точка на фаровете и светят пред колата на 2 - 3 метра а светлината на фаровете започва след тях така че е логично да може да се включват и отделно. Поне на мойта 90-ка бяха така от първото копче при включени фарове на колата се пускаха и халоген и габарит за мъгла а само от второто копче при включени фарове на колата се пускаше само халоген.

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата REPLAY е дал верния отговор,и при мен е точно така,като съм със заводски сложени халогени.Мога да си пусна само предните халогени от копчето,което е със символ "фарче светещо надолу"/второто копче при теб/.Когато обаче натисна копчето за задния фар за мъгла/първо копче при теб/ ми се палят и предните халогени независимо,че не съм ги пуснал от тяхното си копче.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз ви разбрах точно и ясно

обаче тва ви обяснявам,че второто копче/фарчето надолу/ нищо не прави и нищо не пуска

не мога да пусна самостоятелно халогените,а само с габарита за мъгла.като натисна второто копче/като преди това съм натиснал третото/ му огасват сите лампички.

да нещо да се ебава по кабеляците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз ви разбрах точно и ясно

обаче тва ви обяснявам,че второто копче/фарчето надолу/ нищо не прави и нищо не пуска

не мога да пусна самостоятелно халогените,а само с габарита за мъгла.като натисна второто копче/като преди това съм натиснал третото/ му огасват сите лампички.

да нещо да се ебава по кабеляците?

Не знам какво е състоянието на кабелите ти и дали някой е пипал по тях,но така на пръв поглед ми се набива нещо,което е странно при теб.По принцип на всички B4-ки с халогени,с които съм си имал работа,местата на копчетата са точно наобратно от твоя случай-първия бутон е за предните халогени,а втория е за задните.Та имам едно предположение,че някой някога е възможно да е разменил местата на съответните бутони и затова да се получава така при теб.Нищо не пречи да извадиш двата бутона и да провериш дали цвета на задната им част съвпада с цвета на съответната им букса. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес вадих бутоните

сичко си е точно отзад

може просто капачетата на копчетата да са разменени

моята чуденка относно втория бутон обаче си остава

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери дали работи инсталацията и самото копче

не помня номерата на клемите ...

от реле 1 през бушон 1 (15А) зелено-черен трябва да идва + до 2-те копчета

от 2-те копчета трябва да излиза жълто-бял - това е за фаровете за мъгла

от копчето за задните излиза и сиво-бял - за габрита за мъгла

провери дали ти дава + когато го включиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фаровете за мъгла като ги пуснете светят ли при включени дълги светлини? При мен като карам на къси и пусна халогените си светят, но като дам дълги изгасват. Вероятно логиката е, че при мъгла не се кара на дълги, а и за да не се натоварва системата. Само незнам дали при дтугите коли е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Никак не ми помагат тези схеми защото нищо не успявам да разчета. Пак да питам! Къде точно да закача двата халогена, и е ли възможно да не пускам кабели до арматурното табло а да ги закача някъде в моторния отсек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Колеги искам да попитам понеже днес поправих кабела който беше прекъснат на габарита за мъгла,някой знае ли дали само от единия край има такъв габарит (от ляво)  или и от другия край трябва да има ,защото при мен от другата страна има място да се сложи но няма фасунга и няма кабели оригинално пуснати.

Редактирано от jpv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...