Jump to content

Чип при сумиста? помисли отново!


Recommended Posts

Тоя петък-13 зле ви се отразява,хапнете,пийнете и премислете за следващият ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 168
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тоя петък-13 зле ви се отразява,хапнете,пийнете и премислете за следващият ден.

Аз вече добре хапнах и пийнах и обещавам, че до сутринта тука няма да пиша защото на едни "писачи" ще ми се наложИ да им покажа мръсните, пикливи и насрани гащи" и да си спомнят какви нищожества бяха някога. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече добре хапнах и пийнах и обещавам, че до сутринта тука няма да пиша защото на едни "писачи" ще ми се наложИ да им покажа мръсните, пикливи и насрани гащи" и да си спомнят какви нищожества бяха някога. :hilezh:

Кокич, кой пак те нервирА ве брат, я сподели да знаеме? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината аз пратих човека при Стефан, защото чипосването при мен беше успешно и бях/съм доволен до ден днешен. Още тогава потърпевшия ми се оплака, че има някакви драми с ECU-то което било от Шкода и нямало софтуер за него, както и че цената, която в последствие платил била 350 лева.....тва последното ме изненада, защото всички знаят, че за Аудита и съфорумци е 250. Отдадох го на "нестандартното" ECU пък и в крайна сметка Стефан си решава на кой колко ще вземе. От там нататък само за смяна на чаркалаци слушам и за "невървеж" на колата. Струваше ми се странно, докато и аз не попаднах на кофти софтуер за едно Поло, пипано от някой пишман мапер. Та така.

ПС: И още един приятел бях пратил с 1.9 TDI....и там стана от втория път, ма не е имало никакви драми със смяна на половината двигател. Просто префлашване с друг софтуер и работата заспа. То за това хората си казват....дино преди и дино след чипа.....да се види на "живо" какво е положението и има ли въобще разлика някаква.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моето чипосване траеше половин година ама Сумиста не ми е виновен. Първия опит беше неуспешен просто нямаше разлика, след което Стефан обеща да провери за какво иде реч 2-3 седмици и получи нов файл за моята кочина но пък аз после имах доста работа и 2 месеца не можехме да се засечеме. Накрая тук преди 1-2 седмици цъфнах при него, качихме новия файл в началото пак нямаше разлика до третото четвъртото палене на колата. Сега колата не е осезаемо много по-мощна но преди вървеше от 1800 об до 2800 сега вече има вървеж до 4500 об. което ме задоволява.

Така че в този бизнес малко търпение и няколкото итерации според мен са нещо нормално и не бива да се взимат впредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,но ако си от 150+ км и се наложи да се разкараш 3-4 пъти=1200+км и какво става...?

Затова е супер , че сумягата сега ще монтира дино апаратура.Всичко ще се вижда черно на бяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокич, кой пак те нервирА ве брат, я сподели да знаеме? :hilezh:

Бобка, нито ти, нито Стефчо Кадиев, нито Явката 20 вентилния, нито Мишо - лонгрънъра.... Други :hilezh:

Днеска Стефо Кадиев е страшен карък, но утре се надявам да приключи епопеята с кондензатора. :D

Ама нали обещах братле тази вечер да мирим и да пийваме биричка петък 13-ти! :flehan:

Тука е темата, както подчертаха други +/- от чипосването и искам да се понапише отговорно! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на мен едно ходене при него ми е 25 км. в едната посока май, ама не съм седнал да се оплаквам като искам нещо да се получи ще си предвиждам разходите. Друг е въпроса ако си ходил пък него го е нямало или не ти е обърнал внимание. Все пак той е направил гараж някаде който не го устройва като километри и т.н. да не ходи никой не го е накарал на сила. Освен всичко друго знам как се пази да прави чипове на дръгели дето като им отвориш компа и то няма място в паметта от грешки вече но хората си викат какво толкова слагай и да бегаме а после ауу що си е*а ма*ата мотора. Това си е лично мнение не ангажирам никой с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Трябва да се каже че се оказа че комп. ми е сменен и е от Шкода Октавия.

Това според него беше проблем и което доведе до забавяне на чипосването с няколко месеца.

Добре де колега, купуваш кола, тръгваш да я чипосваш. Е аджеба като разбра, че ти е пипан компа, не само пипан ми направо сменен с некъв от съвсем друга кола, това поне малко не те ли накара да се замислиш дали пък чипа+оптимизационната програма за тоя комп /дето не е за твоята кола/, дали пък нема да ти докара евентуално и други болки до главата. Аз все си мисля, че Стефан ти го е обеснил това преди да почнете интервенциите. Прав ли съм?

Честно да ти кажа ... като от двете болднати неща не ти е щракнала сметанката, а си продължил борбата за "30 коня от горе", ми сърди се на себе си байко.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова в този случай се чете софтуера на колата и се прави корекцията по него (след като има съмнение с съответния автомобил)...това пак не мисля че е оправдание (да не си помислите че вземем някаква страна. НЕ не вземам !) незнам кой е виновен, но след като се случи нещо винаги човек се сеща че е можел да го предотврати по много начини...ама какво значение има, след като се е случило вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся ако кажеш, че горния пост го написа от N97-цата и съвсем ме отказА... :respekt::flehan:

Ц баце .. таратайката нема кирилица. Нема как.

Инкози не вярвам, че може да допуснеш толкова грешки, без намесата на много алкохол :gmorning:

Абе и аз не вярвам, ама пиша от неква изчекната клавиатура, с неква още по-изчекната кирилска подредба. Съдба да го ева..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Бих искал да ви разкажа филма,в който участвах,само че беше с амортисьори.Та като си купих предното Ауди,единия амортисьор беше изтекъл.Добре,сменяме ги и двата.Препоръчаха ми "Kayaba".Отивам в оторизиран сервиз,за да имат гаранция 1 год.Освен амортисьорите платих и 40лв. за монтаж.Тръгнах си щастлив и доволен,но радоста ми беше кратка,само 2 дни.Нещо взе да тропа по предницата.Отивам в сервиза и пича ми казва,че имам нещо разбито по окачването и не е от амортисьорите,както аз се усъмних.И от там като се почна смяна на тампоните,тропа,смяна на накрайници,тропа,смяна на шарнири,тропа,селенови втулки,тампони на магарето и четирите тампона и пак тропа.Някои неща ги смених по два пъти.Накрая смених и кормилната рейка и проблема си остана.Това продължи близо година.Тогава почнах отначало:с амортисьорите.Сложих "MONROE"и филма свърши.Отидох в сервиза и тъпака ми казва:"Ама тя гаранцията е изтекла преди седмица и толкоз."А в продължение на година съм ходил не знам колко пъти в сервиза и винаги ме хвърляше на черешата за това или онова.Спорд мен колегата като е разбрал,че ЕКУ-то му не е оригинално е трябвало да не прави нищо или да го смени с оригинално и тогава да го чипосва.Възможно е от това "чуждо"ЕКУ да е имало леки проблеми,които са станали осезаеми след чипа.И в крайна сметка колегата Стефан негативните реакции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти не можа ли с по едно известно руско коктейлче да ги черпиш ония убавци от сервиза за "добре" свършената работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:gmorning: Добре де, аз пак да попитам, кое от всички изброени проблеми в последствие може да е причинено от "чипа", защото според мен отговора е никое...Дори и с тия тръбички(маркучи) ,колегата си го е причинил сам. Поговоркката "едно говно колкото повече го бъркаш,толкова повече мирише" е точно за случая. А тоя комп за какво са го сменяли, някой задава ли си въпроса, а и кой знае кой си е оставил ръцете по тази кола преди това . Обикновено преди да се оптимизира софтуера, се привежда всичко по автомобила в изрядно състояние и после се действа, за да има ефект, а не главоболия. Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Бих искал да ви разкажа филма,в който участвах,само че беше с амортисьори.Та като си купих предното Ауди,единия амортисьор беше изтекъл.Добре,сменяме ги и двата.Препоръчаха ми "Kayaba".Отивам в оторизиран сервиз,за да имат гаранция 1 год.Освен амортисьорите платих и 40лв. за монтаж.Тръгнах си щастлив и доволен,но радоста ми беше кратка,само 2 дни.Нещо взе да тропа по предницата.Отивам в сервиза и пича ми казва,че имам нещо разбито по окачването и не е от амортисьорите,както аз се усъмних.И от там като се почна смяна на тампоните,тропа,смяна на накрайници,тропа,смяна на шарнири,тропа,селенови втулки,тампони на магарето и четирите тампона и пак тропа.Някои неща ги смених по два пъти.Накрая смених и кормилната рейка и проблема си остана.Това продължи близо година.Тогава почнах отначало:с амортисьорите.Сложих "MONROE"и филма свърши.Отидох в сервиза и тъпака ми казва:"Ама тя гаранцията е изтекла преди седмица и толкоз."А в продължение на година съм ходил не знам колко пъти в сервиза и винаги ме хвърляше на черешата за това или онова.Спорд мен колегата като е разбрал,че ЕКУ-то му не е оригинално е трябвало да не прави нищо или да го смени с оригинално и тогава да го чипосва.Възможно е от това "чуждо"ЕКУ да е имало леки проблеми,които са станали осезаеми след чипа.И в крайна сметка колегата Стефан негативните реакции.

:P как ги обичам тезииии... мамичката им недна ! :gmorning:

къв коктейл ве daks-и ? такива си плачат за среща с тварния влак :P ! е*аси майката от пишман-майстори кат' тия :fight:

цяла година да им пълниш гушите и накрая да се изгаврят така !? лайняри мръсни :box:

в бургас гледам, подобни буклуци ги сватосват много добре - с по 5-6 кирки в предния капак и тавана ! :respekt:

при жоро леко им насиниха "фаровете", ама сигурно има защо..., а ти колега velchev, нищичко ли не направи ? <_<

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...