Jump to content

Чип тунинг за А2


zlati zlatev

Recommended Posts

На тая каруца не бих и сложил чип, ще се обърне на някой завой :Р

е що така

човека попита културно ...ти му скочи с крак в гръбначния кош

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е що така

човека попита културно ...ти му скочи с крак в гръбначния кош

На двора имам една ръчна количка.... дали с чип би вървяла повече :flipoff:

Сериозно: Тая кола е създадена с една цел: икономия! А тя няма нищо общо с вървежа ... и удоволствието от карането (независимо какво пише в една друга тема по въпроса :lol: П)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава инвестицията според мен.Няма смисъл

И аз съм на същото мнение . Друг е въпроса , че не за А2 , а въобще на кола без турбо няма смисъл . Ако беше 1.4 TD можеше да е друга работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам познат, който кара 1.6 автомобил, та дори и на метан

повечето форумни разбирачи го съветваха да не слага чип, че нямало смисъл, колата била слаба, била атмосферка и т.н.

обаче той си сложи в диджитъл и трябва да ви кажа, че сега грее

просто защото се вдигна с 10% въртящия момент в ниските обороти, в които именно се кара колата

от там му падна разхода с 10% и т.н. и т.н.

та с две думи - много излишни приказки, а малко полезни съвети

ако си разумен шофьор и целиш по- добър баланс - давай

ако си ражер, рацер или квото и да е там - намери си по - подходящо возило за полюциите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе момчета вие се подигравате с тая кола,но аз съм убеден че никой от вас не се е качвал на такава кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе момчета вие се подигравате с тая кола,но аз съм убеден че никой от вас не се е качвал на такава кола

А2ката е уникален автомобил :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе момчета вие се подигравате с тая кола,но аз съм убеден че никой от вас не се е качвал на такава кола

ако не забеляза аз те подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе момчета вие се подигравате с тая кола,но аз съм убеден че никой от вас не се е качвал на такава кола

Баце, пробвал съм деге.

Па я не мое се съберем у нея .. Как да я карам.

Седи ми като къса вратовръзка.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пробвал и то доста. Страхотна кола, здрава, върви добре, пъргава, чувствам се комфортно в нея и изцяло алуминиева, но не е направена за чип-тунинг, а за точно обратното. Поне да беше дизелова, за да има по-голям ефект. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дизела и бензина А2 нямат нужда от чип. 1.4 тди има нютоните на АЕБ (210нм) , но забележете ...на 890кг маса.

Дизеловото А2 е самолет и без чип...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека, ясно и точно си пита "Какъв чип и от коя фирма да го сложи?", не пита дали има смисъл или не. Сам е преценил, че иска това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека, ясно и точно си пита "Какъв чип и от коя фирма да го сложи?", не пита дали има смисъл или не. Сам е преценил, че иска това нещо.

От всички постове, никой не даде смислен отговор на човека.Той може да си има RS6 и е решил на колата на жена си да сложи чип,че да наказва бемвъйтата, а повечето тук го умърмориха че не била добра инвестиция,колегата си знае доходите и е преценил че това не е проблем за него и се надявам наистина някой да му даде смислен отговор , а не да се подиграват-извинявам се за спама

На тая каруца не бих и сложил чип, ще се обърне на някой завой :Р

защо ,ти правил ли си го-обръщането на завоя,това не е мерцедес А клас,който го сравняваха с трабант и се оказа че трабанта е по стъбилен на пътя от мерцедеса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам познат, който кара 1.6 автомобил, та дори и на метан

повечето форумни разбирачи го съветваха да не слага чип, че нямало смисъл, колата била слаба, била атмосферка и т.н.

обаче той си сложи в диджитъл и трябва да ви кажа, че сега грее

просто защото се вдигна с 10% въртящия момент в ниските обороти, в които именно се кара колата

от там му падна разхода с 10% и т.н. и т.н.

та с две думи - много излишни приказки, а малко полезни съвети

ако си разумен шофьор и целиш по- добър баланс - давай

ако си ражер, рацер или квото и да е там - намери си по - подходящо возило за полюциите си

Само не разбрах тези +10% от агенция ЕЖК ли ги съобщиха, или някой се разходи два пъти до едно и също дино а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половината от коментарите са от хора които са виждали колата само на снимка.

Колата (1.4TDI 75к.с.) върви страхотно. Нека всеки да си направи съотношението кг:Nm и сами ще разбере за какво става въпрос. Когато я понатисна ESP на спира да премигва до 3 скорост.

Относно размерите. Аз съм 180см и 100+ кг и се чуваствам комфортно. Наистина автомобила изглежда измамно малък отвън. Първото нещо на 90% от познатите ми които са се качвали е: "Ма то много широко"

Относно стабилност няма да коментирам. Каквото и да каже хора които не са карали автомобила няма да повярват,така че....

Относно тунига колата и така си върви тоста добре но пък както казва класика Мечо Пух :"Колкото повече, толкова повече" :birthday:

Виж този линк http://www.digitaltuning.bg/tuning/audi/a2/1.4-tdi-75-cv

Въртящия момент сатава 271Nm. Не можеш да вкараш в пътя кабинката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Половината от коментарите са от хора които са виждали колата само на снимка.

Колата (1.4TDI 75к.с.) върви страхотно. Нека всеки да си направи съотношението кг:Nm и сами ще разбере за какво става въпрос. Когато я понатисна ESP на спира да премигва до 3 скорост.

Относно размерите. Аз съм 180см и 100+ кг и се чуваствам комфортно. Наистина автомобила изглежда измамно малък отвън. Първото нещо на 90% от познатите ми които са се качвали е: "Ма то много широко"

Относно стабилност няма да коментирам. Каквото и да каже хора които не са карали автомобила няма да повярват,така че....

Относно тунига колата и така си върви тоста добре но пък както казва класика Мечо Пух :"Колкото повече, толкова повече" :flehan:

Виж този линк http://www.digitaltuning.bg/tuning/audi/a2/1.4-tdi-75-cv

Въртящия момент сатава 271Nm. Не можеш да вкараш в пътя кабинката :motz:

Благодаря на теб и на другите момчета за съвета ще го обмисля :motz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половината от коментарите са от хора които са виждали колата само на снимка.

Колата (1.4TDI 75к.с.) върви страхотно. Нека всеки да си направи съотношението кг:Nm и сами ще разбере за какво става въпрос. Когато я понатисна ESP на спира да премигва до 3 скорост.

Относно размерите. Аз съм 180см и 100+ кг и се чуваствам комфортно. Наистина автомобила изглежда измамно малък отвън. Първото нещо на 90% от познатите ми които са се качвали е: "Ма то много широко"

Относно стабилност няма да коментирам. Каквото и да каже хора които не са карали автомобила няма да повярват,така че....

Относно тунига колата и така си върви тоста добре но пък както казва класика Мечо Пух :"Колкото повече, толкова повече" :hilezh:

Виж този линк http://www.digitaltuning.bg/tuning/audi/a2/1.4-tdi-75-cv

Въртящия момент сатава 271Nm. Не можеш да вкараш в пътя кабинката :D

Ние може и само на снимка да сме я гледали но поне за разлика от теб четем поне първия пост на темата за да разберем за какво се говори. Обещавам много да почерпя ако успее някой само с чип да извади 271 Nm от атмосферка 1.4 16V БЕНЗИН А2.

Така че следващия път не влизай толкова остро и не хвърляй човека в излишни размисли.

Колега няма смисъл да хабиш пари само за някакъв чип тунинг на атмосферна кола, да дигат се коне но не само с ремап а и с доста други неща които накрая финансово обезмислят начинанието (специално при този модел, това не е някоя Хонда улична бегачка) . За тези пари по добре си поддържай колата в идеално кондиция отколкото да ги даваш за мимолетни страсти.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

И ти ли на атмосферка ? :)

 

Иначе много ми се иска да си отговоря на този въпрос

Нека всеки да си направи съотношението кг:Nm и сами ще разбере за какво става въпрос.

:flehan:

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...