Jump to content

Ауди А6 2.5 TDI 95г.


Миркоо

Recommended Posts

Здравейте колги,

Търся си кола да си купя и си харесах Ауди А6 2.5 TDI 95 година с редови 5 цилиндров двигател. Бих искал дразбера дали са чиави този тип двигатели и какво Ви е мнението за тях?

Благодаря предварително,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Би си помогнал доста ако ползваш търсачката щото не е да няма мнения по актуалното питане

инъче колата е ОК стара здрава и голяма последната наследила добродетели като евтина за поддръжка прилично вървяща и нечуплива гва естествено ако не си купиш първата срещната на половин цена

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би си помогнал доста ако ползваш търсачката щото не е да няма мнения по актуалното питане

инъче колата е ОК стара здрава и голяма последната наследила добродетели като евтина за поддръжка прилично вървяща и нечуплива гва естествено ако не си купиш първата срещната на половин цена

Благодаря Ви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

Благодаря за бързия отговор :)

За Аудито което пиша, много ми хареса. Искам да си го купя. Закарах го на диагностика и дава грешка за аербека, но колата не е удряна, също така не можем да се свържеме с ABS системата а на таблото лампата свети. Притесняват ме тези две неща. Колата ми хареса адски много, защото е 5 цилинров редови 2.5 TDI. Много добре работи мотора, но ези две нещица малко ме претисниха, освен това колата е ослужена :) много се очудих когато ми го казаха и ги попитах, защо ще обслужват кола нов внос от италия и след това ще я продават? Отговора на този въпрос бе следния: колата дойде при нас с работещ шумен двигател. решихме да я правим и когато свалихме капака на клапаните, установихме че ремъка е погрешно зацепен и решихме да обслужим двигателя така и така сме я раглобили. След презацепването на ремъка и ГНП, колата заработи като часовник....

Аз гледах колата и за мен лично също много добре работи двигателя, но нещо ме плаши това обслужване. Мисля си че има нещо гнило....? Колата ми е легнала здраво на сърцето и затова се обръщам към Вас, за да се консултирам схора, които знаят за кво става въпрос....

Моля Ви посъветвайте ме какво да правя т.е. да си я купя ли или не и какво може да се крие в това обслужване на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , кажи цената на колата - това е най-важното . Колко коня е двигателя : 115 или 140 ? С 5 или 6 скорости е ? Quattro ли е ? ABS - а щом свети - значи не бачка , причините са няколко . Някой се отстраняват с малко пари , други пък с малко повече . Части на старо общо взето има .Аербека , щом свети не бачка поправката е скъпа -или шунтираш лампата или лъжеш компа по някакъв начин . Не е кой знае какво . Друг е въпроса колата дали не е блъскана вече .Обслужена какво значи , какво точно е сменено . Търговец , не обслужва кола без много сериозна причина /особено пък Ауди / . :)

... иначе като цяло не съм чувал лошо мнения за този модел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , кажи цената на колата - това е най-важното . Колко коня е двигателя : 115 или 140 ? С 5 или 6 скорости е ? Quattro ли е ? ABS - а щом свети - значи не бачка , причините са няколко . Някой се отстраняват с малко пари , други пък с малко повече . Части на старо общо взето има .Аербека , щом свети не бачка поправката е скъпа -или шунтираш лампата или лъжеш компа по някакъв начин . Не е кой знае какво . Друг е въпроса колата дали не е блъскана вече .Обслужена какво значи , какво точно е сменено . Търговец , не обслужва кола без много сериозна причина /особено пък Ауди / . :)

... иначе като цяло не съм чувал лошо мнения за този модел :bia:

Цената е 4000лв. като не е регистрирана. 115 к.с. е двигателя. С 6 скорости, не е Quattro. На колата й е сменен ангранажен ремък, денферна ролка, празитната ролка на пистовия ремик и до колкото разбрах некви ролки на ангренажния ремък. Колата е била обслужена, защото много шумно е работил вдигателя и са установили че ангренажния ремък не е бил правилно презацепен и са решили да го сменят и съответно да го зацепят правилно, това ми казаха като причина за смяна на ремъка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са сменени всичките , тези консумативи , че даже и демпферна шайба , която общо взето не е от най-евтините цената на колата като цяло си е добра . Дано са сменили и водната помпа . Ако ти трябваше да смениш тези работи с качествени материали и труд , обсужването щеше да ти коства 4 цифрена сума . Значи всичко опира до това дали им имаш доверие на тия пичове и дали си късметлия :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че светят не означава сериозен проблем. Компа за АБС е под задната седалка, а за еърбега може да е проблем някоя букса под седалките и да минеш леко. Части има за тез коли, ако ти хатесва колата , как върви, работа на пр. ход, боя, не виждам какъв е проблема. Добре е все пак да се огледа в някой гараж за удари, разбити части, да няма нещо фрапантно. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но аз съм съм сменял и двата ангренажни ремъка сам и мога да ти кажа, че при неправилно зацепен ремък (дори и един зъб) тоя двигател изобщо няма да запали. Така, че това обясняние за сменяния ремък щото не бил зацепен правилно не е истина. Изобщо при това което си написал за колата, бих бягал далече на твое място от точно тази (иначе модела и мотора са "железни"), но пък ако толкова много ти харесва, знай че всичко може да се поправи (в една кола) ако не с пари, то с много пари :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мнение съм че нещо крият от теб за колата,двигателя с мощност 115 к.с. не е лош но по-добрият вариант е да е 140.Аз лично те съветвам да не се хвърляш на тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са и сипали добавка ако се смени маслото 6те си каже но най вероятно както каза колегата не ти казват цялата истина така че внимавай парите неса малко и трудно се изкарват!!!!!!УСПЕХ :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4000лв цена - горе долу 1000лв за обслужване(за което те твърдят) - разходите им по докарването от Италия - парите за които са я купили=че то не остана за тях бе!

Я помислете малко,преди да се хвърляте в дълбокото!Най вероятно въобще не е обслужена,а пък ако е,не се знае с какво и как.Маслото най вероятно е М10д,ремаците като ги напръскаш с обезмаслител и измиеш,стават като нови.

Така,че обслужването си го имай като първи разход след регистрация.

И не ти ли се струва малко ниска тая цена?И аз се оглеждам за нещо подобно,но задължително куатро и 140кн мотор.И цените в Германия,Франция и Испания са около тая сума само,че евро.Говорим за хубави коли и предимно частни собственици не авто къщи.

Към колегата PAVEL MARINOV,тея уроди могат всичко,не ме питай от къде знам.Хем я взех моята "желязна 100ца" от един пичага който беше посменил доста работи,но явно му беше писнало и аз се налапах.Тея хуЙлигани скубят,режат,само дето не коват с пирони.На такива абсурди се нагледах по моята си кола,че направо ми се реве.Тотално се деиства по Сталиновия метод "има част има проблем,няма я часта нямаго проблема".

Редактирано от IRON MAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички Ви...

Днес отидох в автокъщата и я платих колата, сега ще видим кво ще стане сдел смяната на маслата. Силно се надявам да съм уцелил колата :D

Какво масло бихте ми препоръчали за двигатела и какво за скоростите...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито,много безавариини км. и дано казаното от нас да са само празни прикаски и митове!

Масло и за двете потърси от колегата ACE.Мисля,че ще ти препоръча 10W40.За кутията се беше писало доста потърси,да видиш мненията.75W90 TAV X нещо такова мисля,че беше.Се на Кастрол.

И я обслужи задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито,много безавариини км. и дано казаното от нас да са само празни прикаски и митове!

Масло и за двете потърси от колегата ACE.Мисля,че ще ти препоръча 10W40.За кутията се беше писало доста потърси,да видиш мненията.75W90 TAV X нещо такова мисля,че беше.Се на Кастрол.

И я обслужи задължително!

Ами силно се надявам да са само митове, защото имам само 5000 лв. и всичките си ги давам за колата и ако стане нещо просто незнам кво ще правя... :wall:;):D:gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами силно се надявам да са само митове, защото имам само 5000 лв. и всичките си ги давам за колата и ако стане нещо просто незнам кво ще правя... :D:(:D:bia:

Така не се прави!.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, с тая стратегия: имам XXXX лв и всичките ги давам за колата има шанс да не ти излезнат сметките, освен ако не купуваш нов автомобил което не е случая при теб. Но явно си фен и ти пожелавам безброй безавариини километри. Относно маслото за двигателя аз съм с Liqui Molly (14W40 в 5 л. жълта туба, това им е маслото е за дизелови мотори) последните 40000 км и съм доволен.Спрях се на тази марка, първо защото съм я ползвал и на предишните си автомобили и второ защото нямаше Castrol в 5 л. туба на българският пазар, а на този двигател за смяна на масло+филтър му дават точно толкова по каталог (в действителност е около 4,5 л.) Маслото винаги съм го взимал от официалния вносител на Liqui Moly, фирма Сенакс. За скоростите не мога да ти препоръчам масло, защото не съм го сменял и сам не знам какво да сипвам при евентуалната му смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, с тая стратегия: имам XXXX лв и всичките ги давам за колата има шанс да не ти излезнат сметките, освен ако не купуваш нов автомобил което не е случая при теб. Но явно си фен и ти пожелавам безброй безавариини километри.

Да, много съм се запалил по Ауди и много си ме кефят. Наистина се надявам да съм направил правилния избор...

Благодаря,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве и много безавариини километри.Моята я взех преди два месеца и сипах МОТУЛ 10В40 поръчах го на АCE много е точен и е на тънкана и за сега съм доволен има и кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Честито със здраве и много безавариини километри.Моята я взех преди два месеца и сипах МОТУЛ 10В40 поръчах го на АCE много е точен и е на тънкана и за сега съм доволен има и кастрол.

Колега,

Да те попитам какво означава С4(написал си го в "кара: Ауди А6 С4 2.5 TDI") и от къде мога да видя моята каква е?

Редактирано от Миркоо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...