Jump to content

Лукоил и газта им...


Recommended Posts

принципно сипвам само на лукойл и досега не съм имал проблеми, но в последно време май и те се изциганиха, защото при последните ми зареждания(винаги карам докато свърши напълно газта и после пълня догоре) ми пълнят по 51-52 литра, при положение че 100% пълна я дават 50 литра, иначе преди събираше около 42-43

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,нещата са кристално ясни.Един съд от 50л. няма как да събере нито милилитър повече,ако не се разпъне примермо.Дали наливаш газ,вода въздух или каквото и да е.При положение,че на горивата цената е в литри мисля,че всички спорове са излишни.Относително тегло и други подобни неща нямат връзка.

Обем е едно,а тегло съвсем друго

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре .. значе един път ти казах да четеш за газовата фаза ..

ти казваш , че знаеш .. аз мисля , че не знаеш ..

казах ти и за това , че въздуха в бутилката се смачква повече когато налягането на колонката е по голямо ..

и сега ще пробвам да ти го обясня и по твоя начин ..

представи си дупката на казанчето на тоалетната от която се пълни самото казанче ..

когато поплавака се вдигне на определено ниво .. той затваря дупката , нали така .

сега си представи , че вдигнеш по някакъв начин налягането на водата осезаемо ..

според теб поплавака на същото ниво ли ще затвори дупката или по късно и ако затвори по късно ..

нивото на водата в казнчето същото ли ще е ..

нали този поплавък трябва да преодолее налягането .. което прави водата ..

а когато налягането е по голямо .. той по късно и по трудно го преодолява ..

сега доволен ли си

:flehan::hilezh: Пич, не се сърди, но примера ти с казанчето доказва на 100%, че колегата ПЕШО е прав: нещата изобщо не са ти ясни.

Послушай го и попрочети това-онова за да не заблуждаваш другите във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се вдигна цената на газта, 1,19 лв,направо беснея,помня миналата година зимата като стигна 1,30, но лятото падна и на 70 стинки , дано по скоро се нормализира цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мошеници - нали сега лятото се пътува повече - когато петрола беше 145$ за барел и долара беше на тия нива - пропан-бутана беше 1,28.

А сега петрола е 77$ за барел и цената е 1,19 лв.

Как става тия сметки не ми е ясно.

Златев, пожелавам ти всичко най-лошо на този свят. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш сефте чувате че при нашите бензиностанции 1 литър....е доста разтегливо понятие.

По-скоро свиваемо :) Иначе аз зареждам газ от Литекс на Подуене,по-рядко от Лукойл.От скромните ми наблюдения мога да заключа,че с на Литекс газта минавам малко повече километри от колкото с лукойлската при едни и същи пъни условия и отсечки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Аз имам бутилка на мястото на резервната гума която е 72 л. и обикновенно събира 59 л. +/- по-малко от литър

миналата год. на едно Еко /в Дружба 3 или 4 незнам как я водят/ ми сипаха 69 л. газ бързах и не ми се разправяше, но реших да видя колко км. ще мина и се оказа че са ми сипали толкова газ колкото си пишеше на касовата бележка, все още немога да си обясня как стана тази работа, нивомера ми е нов БРЦ

както се казва; неведоми са газовите пътища :icon_arrow:

И яз имам два подобни случая!

неведоми са газовите пътища :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги да споделя и аз, карам Б3 на газ от 6 години, бутилката е 15л по документи и на бутилката така пише, винаги я зареждам до горе и винаги ми я пълнеха 14.43л +/-. От тази година на Лукойл Никога НЕ са ми зареждали под 16л, а пък да не пиша за тези единични бройки с измислени имена бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам възможно ли е при бутилка 43л. (наи-голямата възможна за тези, които се слагат на мястото на гумите) да събера газ - 48л. при положение че аз карах на газ до газстанцията. Има ли място (В Пловдив живея),Където могат да ми заверят вместимостта на бутилката,защото се свързах с представител на лукоил по тази тема и тои мо каза че мога да лъжа и че не е сигурен че бутилката събира 43л. а не повече, при положение че имам лиценз, стикери и всякаква документация към нея. А ако евентуално не стане може ли да ми предложите как да го реша проблема или някоя институция на която мога да сигнализирам. (пробвах в агенцията по защита на потребителите ама не стана нищо) Благодаря.

не е най-голямата.моята е 55 впрочем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията ви и призовавам всички да си търсим правата и да изискваме всичко та и повече от тези "газстанции" които ни обират всеки ден.

Правилно колега,крайно време е да проумеем всички ,че немският бизнесмен с кола за 200 000 евро има права колкото нас,а той няма да позволи такова безобразие.(въпросът е принципен без значение дали е газ,бензин или просто хамбургер)

Това е идеята на съюза и докато ние не започнем да си търсим правата ,никой няма да ни ги защитава.

Редактирано от nikirunev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "marsianec" все се каня да питам - защо си избрал този странен начин на писане?

П.П. "кило" според Българския тълковен речник означава и литър.

Пример: "Я пием по кило ракия и нищо ми нема" се превежда като "Пия литър ракия и съм добре".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В задочния спор Pesho ot Mars има повече право, отколкото Marsianec.

Иначе просто се уморих да обяснявам едно и също и кое защо е така.

Няма да си правя труда отново да дълбая в нищото.

Газта... е магия!

Отдайте й се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Като чета из форума какво пише за качеството на газта и се кръстя преди всяко зареждане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно време разхода ми при зареждане от Лукойл е с 10-15%

И при мен разхода на Лукоил се вдигна. Сравнявам го с предишни зареждания пак от Лукоил понеже само там зареждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...