Jump to content

Recommended Posts

On 2/28/2018 at 3:46 PM, lachoni said:

Не съм списвал в тая тема, но да питам - някой имал ли е проблем с incoming calls? Случва се избираемо, на 1-2 от 10 обаждания примерно - телефонът звъни, но екрана остава черен. При натискане на кръглия бутон екранът светва, но без да покаже кой се обажда. Реално трябва да затворя с двойно натискане на бутона за отключване / заключване, за да видя кой ми е звънял и да върна обаждане. И при стария iOS и сега, проблемът си остана. 

Телефонът е SE, купуван нов преди 2 години.

Благодарско!


При мен го прави на 7-цата чат пат, не съм открил решение. С reset и set as new не се оправя. Не откривам и зависимост кога го прави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има, и на 7, и на 8. Доста е дразнещо, очкавам с някой ъпдейд да се оправи, ама... доста време мина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/28/2018 at 5:27 PM, TiL said:

Ябълките са перфектни бе :hilezh:

 

On 2/20/2018 at 5:08 PM, TiL said:

:hilezh::hilezh::hilezh: 

 

mac-sucks-1-720x340.jpg

 

 

"Колега", още веднъж само се изсери в темата по подобен начин и ти обещавам да те сложа read only до края на годината.

 

Приеми го както намериш за добре. За директна "заплаха", за мерене на пишки, за заядливо джудже - въобще не ме интересува, избор широк, направи си кефа.

 

НИКОЙ няма нужда от подобен индивид в това пространство тук, което да цели да флеймва и надъхва околните. Тъпи заядливи шегички <_< Въпросът е ПРИНЦИПЕН и докато имам някакви права в/у форума ще взимам необходимите мерки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресилваш малко нещата, самоиронията е ценно качество, хубаво е да се прилага по-честичко. Пък и не прилича някак на модератор/админ да се заканва така по детски обидено.

И малките деца виждат, че ябълките вече не са това, което бяха, всеизвестната им уникалност и надеждност (май кавичти трябваше да сложа) са вече достатъчно компрометирани, за да могат да се пускат и подобни солени (за кого ли) шегички. Възрастни мъже сме, смешно е.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уизи дали пресолява манджата не знам и не е моя работа.

Ама като цяло коментарите, които е цитирал са наистина абсолютно ненужни и съответно излишни - освен да стане евтина кавга друго няма какво да постигнат.

 

А за епълските телефони - не виждам с какво са станали по-ненадеждни или по-малко уникални.

На мен все така продължават да ми вършат работа - дори по-добре отколкото преди 5 години.

 

ПС - днес моя позната с някакво LG ми писа, че телефонът ѝ е забил и няма подкарване. Това и е 3ти андроидски телефон за последните 3 години, който крашва.

По нейни думи "реших да дам 1200 лева за айфон, за да нямам такива проблеми на всеки няколко месеца/година"

 

Отивам да направя една нощна снимка да видя какво се жалвате...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Wizi написа:

 

 

 

"Колега", още веднъж само се изсери в темата по подобен начин и ти обещавам да те сложа read only до края на годината.

 

Приеми го както намериш за добре. За директна "заплаха", за мерене на пишки, за заядливо джудже - въобще не ме интересува, избор широк, направи си кефа.

 

НИКОЙ няма нужда от подобен индивид в това пространство тук, което да цели да флеймва и надъхва околните. Тъпи заядливи шегички <_< Въпросът е ПРИНЦИПЕН и докато имам някакви права в/у форума ще взимам необходимите мерки.

 

"Колега" да ти казвам ли през къде мине дали ще съм "read only" или не? И без това форума става безполезна сбирщина от спам и налагане на мнения(в това последното влизаш и ти)! Както казаха колегите и малките деца вече виждат на какво замяса айфона! 

Само ми кажи дали искаш да разбереш как се е получила нагризаната ябълка, много яка снимка ми попадна, тъкмо ще можеш да си приложиш правата ;)

 

Едит: на мен пък един приятел ми се жалваше, че му се бъгвал айфона...

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах и ще го повторя отново: въпросът е ПРИН-ЦИ-ПЕН. Хвани си тълковен речник, образовай се, ако намериш за необходимо. 

 

Поведението ти абсолютно ненужно, но за сметка на това натрапчиво и дразнещо. Както виждаш всички проявяваме търпение, но си на ръба да пресолиш манджата - това се опитвам да ти обясня на прост, максимално разбираем Български език. 

 

Спестявай си приказките вместо да бълваш безсмислени такива. Сигурен съм, че ти е болезнено трудно, но.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай ве мачо, какво ме търпиш във форума ти. Това дали мненията са ми безсмислени или не не мисля, че ти си човека който може да го каже! Където трябва и където си заслужава се старая да съм полезен, тука дето ме чоплиш за тая тема... ми пълна боза е.

И моя въпрос е принципен, ползвах айфони, видях че ги посират и си изказах мението! Ти и още няколко човека се мъчите да ме/ни убедите, че не е така... да не вярвам на очите си. Етва налагане ме дразни!

 

Та ще ти го кажа направо! Боли ме парчето в какъв модул и за колко време ще ме вкараш!

 

Лека вечер и приятно налагане на Визи и компания  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, redalex said:

Също така Тапатолкът ги смазва сериозно...

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

едно е тапатока, другото е, че като е тъмно, зума реално не работи и само кропва снимката от широката камера. Трика да го накараш да ползва другата, е да го вкараш в портрет режим или да се ползва друг апп. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2X е единствения истински зуум, който телефона прави, като скача от едната на другата камера. От всичко останало, няма смисъл, понеже можеш и да кропваш след като направиш снимката. Но на тъмно, всичкия зум в нормален режим го прави дигитално и снима с широата. Това беше ок решение за 7+, но тук дългата камера има хем по-бърза бленда, хем стабилизация, та снимките на портрет стават доста ок на тъмно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redalex снимките ти са с ужасно качество. През почивните дни поснимах и е ми е пълно с леко размазни снимки, дори на сравнително светло. Явно нещо за пореден път са прецакали малоумниците от епъл. 

 

също да питам в Mobile Data защо толкова тъпо сортира приложенията? Не може ли да ги сортира по това кое колко данни е направило за периодa? Поредната тъпня .... 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тъмно си трябва по-дълга експозиция за да може да влезне достатъчно светлина в сензора, т.е. вместо с 1/500 снима с 1/100 или още по-надолу...При айфонЯ нямам реална идея колко е...За това има ли движение, стават блърнати снимките. Със статични обекти, според съвета на Spunky , нещата би трябвало да са ок. С тези сензори е нормално да има шум, все пак е телефон. При зум , дори и на светло се омазват нещата, все пак е дигитален, затова е най-добре да се избягва, още повече пък на тъмно. Не знам как са нещата при Х, но камерите на 7+ и 8+ са много добри, другите ,които са ми харесвали на тъмно са oneplus 5T ,LG, Pixel . Също зависи къде фокусира телефона, понякога ако ръчно му дадеш да фокусира в по-тъмната част , изсветлява останалата част, т.е. автоматично си оправя настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, HannoSLM said:

@redalex снимките ти са с ужасно качество. През почивните дни поснимах и е ми е пълно с леко размазни снимки, дори на сравнително светло. Явно нещо за пореден път са прецакали малоумниците от епъл. 

"Снимките ти са с ужасно качество" е малко безмислено изказване. 

Разбирам, че не ти харесват и разбирам, че са далече от перфектни. Ако нещо ти е размазано - иди си прегледай тремора в ръцете :)

 

Всеки, който иска перфектна снимка (особено нощна) отива и си купува фото апарат със съответният обектив за тази цел ...кара едни курсове, снима Х години и в крайна сметка сигурно ще се научи да прави отлични снимки.

За 2018та година и с телефон колкото кредитна карта и половина - това са съвсем прилични нощни снимки. А дневните са близо до отлични.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с всеки изминал ден, айфона започва по-зле и по-зле да снима:

Айфон Х:

IphoneX.jpg

 

С8 Плюс на Ауто:

S8Plus_Auto.jpg

 

С8Плюс на Про настройки:

S8Plus_Pro.jpg

 

Май ще ходим групово на сервиз :hilezh:

 

поздрави за @theuser с горните снимки :flipoff:

 

Специално за епъл феновете, всички снимки са направени еднакво, държейки телефона в ръка с максимално внимание да не "трепна" :D

 

ПП
Забравих да спомена, че снимките са кропнати еднакво през фотошоп (за да се намали размера за ъплоада - няма разлика в качеството в сравнение с оригинала). Качени са директно през браузер, без шитни като тапатолк.

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми дреме какво е на ревютата. Моя апарат се вижда, че има някакъв проблем (дали от ъпдейт или от нещо друго) и не снима изобщо добре. Снимките, които съм правил миналата година са си ок. Както се вижда от по-горните постове, проблема не е изозлиран само при мен. Евала на е*Ал за невероятното качество и надеждност :flehan:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глупав въпрос: има ли подобрение, ако тап-неш по екрана където искаш да фокусира щом има такъв проблем сам да се справи и дали това би разрешил проблема?

 

За мен телефонът въобще не успява да разбере къде трябва да фокусира, а не че качеството е лошо. Ако ме разбираш правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, глей на ревютата, какво смазващи снимки прави и се радвай...

Мен ме е срам да постна подобни снимки в дискотека на С8 и Х. Толкова е срамно, че съм ги затрил на Х-а още веднага.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие наистина не схващате какви са лимитите на тия малки сензорчета и къде може да се очаква провалена снимка, нали? А аз си мислех, че се правите :hilezh:

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направо едва се търпи на айфоня камерата ...

 

39800139095_827b69c3bb_k.jpg

 

И сравненията с С8 са смешни, като дори ноута не се справя по-зле от Х на тъмно. Чак сега тая нова фенси камера на С9 ще е по-добра, но само широката. Дългата е meh...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...