Jump to content

Audi A4 B6 (8E) 1.9 TDI PD


Recommended Posts

Намират се хубави в Германия ,но са доста скъпи в момента,а и бързо ги отнасят ако са от частно лице(те са най-препочитани).Аз от тук бях набелязал 3-4 и след два дни 2 от тях ги нямаше,та случайно намерих преди да си тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 2-3 години може би са се намирали добри екземпляри, но в момента е невъзможно.

Поне аз не успях да си намеря, като имаш предвид че имам възможност за внос по поръчка от Италия и Германия.

Не си го бях поставил за цел на всяка цена, иначе със сисурност щях да намеря някаква кола.

В крайна сметка се отказах от В6.

Колега, аз като гледам в момента караш А6. Понеже разглеждах и тях, избора при тях е абсолютно толкова труден, колкото и при B6. Поне според моите виждания. Отново имат проблем с бутоните вътре, защото климатроника е и същия. :) Вярно е, че вече трудно се намират добри екземпляри на хубави цени, тоест от частно лице в Германия, Австрия и т.н.т., но това е защото тея от автокъщите следят за такива коли и ги купуват. Поне така мисля аз и така съм чувал от хора. Но все пак, който търси намира! :)

P.S. а иии зависи за какви пари търсиш... :)

Редактирано от EvgeniLalov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за 2.5 ТДИ 180 кс quattro? След 2003-та година са решени проблемите на този мотор, не е капризен към нафта и масло, защото е с роторна помпа и в комбинация с ръчни скорости си е доста силна кола. Някакво мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за 2.5 ТДИ 180 кс quattro? След 2003-та година са решени проблемите на този мотор, не е капризен към нафта и масло, защото е с роторна помпа и в комбинация с ръчни скорости си е доста силна кола. Някакво мнение?

Колега има тема точно за този мотор на това купе,нека не разводняваме тази.

Накратко,изчистен е от дефекти,но донякъде.Смята се,че мотор с код АКЕ е малко компромисен,затова търси да е с друг код.Комбинацията от quattro и такъв сериозен мотор на това купе е страшен кеф,който все пак си изисква свойте капиталовложение за обслужване и нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EvgeniLalov1: намерих страхотни В6, за 10к ?, което за мен е неоправдано. Колата е страхотна, и много ми харесва, но все пак такива суми са прекалени.

За малко повече пари може да вземеш нещо в съвсем друг клас (ако имаш нужда от това). 4F е хубава, но си има и някои недостатъци спрямо В6.

Все пак се получава „кон за кокошка“, като се абстрахираш от сектантството и погледнеш абсолютните стойности на сумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EvgeniLalov1: намерих страхотни В6, за 10к ?, което за мен е неоправдано. Колата е страхотна, и много ми харесва, но все пак такива суми са прекалени.

За малко повече пари може да вземеш нещо в съвсем друг клас (ако имаш нужда от това). 4F е хубава, но си има и някои недостатъци спрямо В6.

Все пак се получава „кон за кокошка“, като се абстрахираш от сектантството и погледнеш абсолютните стойности на сумите.

Чакай, може да не съм разбрал ти 4f ли караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се качих от б5 на б6 много добре се почувствах... та мойто б6 няма да го продам :hilezh: копчетата се дерат доста, но не е болка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги, някой може ли да ми каже разход на базовия модел и quattro ? В днещно време кола за около 7500 - 8000 лв може ли да се намери читава ? Говоря за година на производство 2002 - 2003 и след оглед задължително ще се закачи на комп да се провери. Моля за съвети, благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега понятието читава е много относително,все пак това са автомобили на години и на доста пробег.Автомобил който да е в перфекнто състояние и доста запазен за тези пари няма да намериш.Мога да ти дам пример,ако стои все още обявата в мобилето за читава А4/В6-1.9тди на под 100000 км.мисля че беше около-2003 г. производсво черен металик и искат над 9000 лв.по обява,така че хубави и евтини автомобили трудно се намират.Успех с търсенето и покупката на автомобил!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И според мен градското е завишено малко. Аз също карам в Стара Загора, минал съм 10к километра с такава. В най-пиковите часове не съм имал разход над 9 градско. Обикновено беше към 7.5-8. Та тя сегашната ми гори 12 на сто при средно натоварен трафик.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата съм правил 10 София-Пловдив градско достижимо е

Иначе средно може се каже 8-9 да Извънградското си е точно 5.5-6

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 8.10.2010 г. at 1:16, Raino написа:

Супер кола е Б6цата.

Мотора 1.9 131к.с. според мен е идеално съчетание от вървеж и икономия.За 60 000км. съм сменил един терностат и един маркуч на турбото.Колата ми е на 160 000км. и е с фабричното окачване без признаци на проблем.Отностно интериора,зависи кой я е карал и как.Благодарение на "нискокачествения материал" интериора изглежда наистина премиум и лично според мен не е хич с некачествено покритие.В моята кола няма нито едно издрано копче,единствено леко са се позахабили дръжките на вратите,в колата на М примерно е пак така,а е на 190 000км.

Обслужването ми излиза около 250лв. с оригинални филтри и масло,с алтернативни може и по-евтино да ти излезне,но не ти ги препоръчвам.

Най-важния съвет,който мога да ти дам е да не гледаш обяви за Б6 с 1.9 под 14-15 000лв.Много хора ще ме критикуват за това изказване,но не ме интересува.В тази кола има заложени скъпи звена и ако е изморена,няма ресурс ще те вкара в сериозни разходи-турбо,дюзи,маховик и тн.

Вчера ги гледах в мобиле.бг и не видях нито една,която да ми хареса,иска си търсене и не се подлъгвай по екстри,гледай състояние.

Ако искаш пиши ми ЛС с конкретни въпросчета за Б6 и особено 1.9 131к.с.,че темата е много обширна и ако тръгна да пиша всичко,което ми е в главата ще си пиша с часове.

Можеш да ми се обадиш да покараш моята или да ти помогна с оглед.

В момента кормувам и гледам за първата си кола. А4 Б6 остаря, но според мен не е залязла😂. Та чудех се дали е добър избор за първа кола. Сега те вървят около 5000 лв та се чудех дали мнението ви още е добро или вече ѝ е минал срока? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих 15 годишно ауди за първи автомобил, парите които хвърлих по него за 3 години, само за ремонти, бяха колкото покупната цена на колата. Препоръчвам ти по-скромна кола за тия 5 бона, особено ако сам си ги изработил сам. 

 

Сега, ако много ти се кара б6, трябва да търсиш много за да намериш хубава бройка. Даже съм убеден че за 5к няма да има такава. Ще трябва да ремонтираш, а там списъка може да е дълъг. 2.0 на газ с ръчка е най-ефтино. Доливаш масло и си свиркаш.

 

Тая тема е на 5 години, най-добре ди отвори нова

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.01.2020 г. at 21:48, petrishki написа:

 

Що така лошо го подвеждаш човека с това 2.0 на газ?

Кое му е най-евтиното? От този боклучав мотор бягат дори и в Африка ...

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на 1.8Т, литър на 10К и средно 11 градско? Доволно мести купето, стига да не си комплексар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите се поувлякоха! Като се абстрахираме от възрастта, това е чудесен автомобил....разбира се, ако изтеглиш късата клечка може да се поохарчиш, но това важи за всеки автомобил. Имал съм такава кола и ако не я бяха откраднали преди  4-5 години, още бих я ползвал! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига приказки на изуст бре.

Дайте малко "непосилни" цени на 1.8Т спрямо останалите мотори ...

Всеки приказва, всеки разбира, ама никой не скача с факти.

Ето, който твърди, че можеш да се "поохарчиш" с 1.8Т нека даде пример с коеее?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...