Jump to content

Кои Зимни гуми да избера


Recommended Posts

за мен колега по важното е да може да тръгва колата с тази гума,не че спирането не е важно но по важното за мен е да дърпа на сняг.ии като отида да взимам гумите кое да гледам каучука да е мек или леко твърд на допир?

до смеските на гумата е попринцип.Убавите са меки.Йокото копае много ясно,но Ласата е с посока и рине повече и спира малко по-слабо от Йокохамата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колега обърна ми много внимание за моя проблем за което ти благодаря от сърце.

тези ласи и днес на няколко места ми ги хвалиха много но ме притеснява това че са турски и са леко твърдички на допир.понеже иамм летни гуми доста добри пак на ласа и искам нещо което да ме държи добре през зимата и само през нея понеже затопли ли се времето ще си сложа летните.а за йокото ме притесняват тези надлъжни прорези направо незнам побърках се.

ехх да имах заделени едни 600 лв аз си знам какво да купя ама пусти им пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Ласата както ти казва Ачо, аз имам така зимна чисто нова само една и е резервна с DOT около 2006-7 година и мога да кажа че каучука е в много добро състояние. Направо гумата си е М/Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлаганите гуми са следните:

Yokohama 108 лв/бр

Maxxis - 83 лв/бр

Kumho - 96 лв/бр

Lassa - 97 лв/бр

Dayton - 74 лв/бр

Trayal - 72 лв/бр

От тези избирам Yokohama или Kumho . Останали са на едно ниво , като Lassa е гумата която не си заслужава стотачката :rolleyes: Карал с такива и ще ми е интересно да разбера който ги препоръчва , че са хубави да каже в сравнение с какво ?

... просто нема такъв боклук :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее колега ти ме уби с това си изказване.и аз мисля да купя йокохамата ама както казах ме притесняват надлжните й канали да не остана с тях някъде в снега. иначе сигурно до ден два вече трябва да обуя колата за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental, Kleber, Vredestein - това са гумите дето копаят яко зимата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Аз си поръчах онлайн едни Континентал Тс830 195/65/15 на цена от 109лв/бр. благодарение на един колега от форума,ще видя как са(Вторник-Сряда) и ако всичко е наред и дота е хубав,ако те интересува ще ти дам и сайта :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направо не се чуди, а си взимай едни Continental-ки TS830 както Alex88! :rolleyes: Между изброение видове мисля, че те са най-добри и хем няма да се чудиш в сняг ще затънеш ли, на лед ще спреш ли и не знам още какво, защото са идеални! Отговарят на всички твой изисквания! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да има преки впечатления от sava eskimo 3.Мисля да вземам такива.

За мен лично са много хубави гуми за сняг и хлъзгаво, най-мекия протектор който съм виждал.

Но макар че се твърди че са им посилили бордовете, си оставят съмнение какво ще им се случи по нашите пътища....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Аз си поръчах онлайн едни Континентал Тс830 195/65/15 на цена от 109лв/бр. благодарение на един колега от форума,ще видя как са(Вторник-Сряда) и ако всичко е наред и дота е хубав,ако те интересува ще ти дам и сайта :lol:

Давай де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай де.

Колега,отказах се от този сайт,понеже си намерих тука в Варна от шкода по 108лв броя ;) същите гуми с дот 2010!Само,чакам доставка сега!Колегата който ме светна,каза че би трябвало да ги има по цялата страна тези гуми в Шкода!Като им се обадих,доколкото разбрах правели някаква акция :lol: и до края на месеца са на такава цена!Провери в Шкода в София,поне ще си ги видиш на място гумите!Иначе ето ти сайта : ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги още не съм си набавил зимни гуми поради това че времето е топло все още за зимни гуми(според мен поне) а аз нямам втори комплект джанти за зимните така,че още ми е висящ въпроса какви да са.Днес бях в МЕТРО в пловдив и съсвем случайно видях че там предлагат гуми.имаше ДЕБИЦА фриго на цена от 90лв полски. имаше и ГИСЛАВЕД еурофрост - 100лв бройката.Та заслужават ли тези гуми тези пари и най-вече като гуми добри ли са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше ДЕБИЦА фриго на цена от 90лв полски. имаше и ГИСЛАВЕД еурофрост - 100лв бройката.Та заслужават ли тези гуми тези пари и най-вече като гуми добри ли са.

Gislaved са много силни в зимните модели. Имал съм модела Nordfrost и те бяха най-добрата зимна гума, която съм виждал и пробвал. Склонен съм да вярвам, че е една от най-силните на световно ниво. Причината е, че бяха с особено, брутално мек каучук. Лошото е, че не бяха добри за топлите дни от зимата. Точно затова са модел Норд фрост, а не Евро - защото са предвидени за тежка северна зима, където асвалта го забравяш за половин година как изглежда. Ето защо смятам, че моделът Евро фрост е идеален за нашите меки зими. Според мен, мятай се на Гиславеда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм и Нордфрост и Юрофрост, нямат нищо общо ... Юрофрост е бахти и шейната на сняг, сега ще ги сменям, въпреки че са на 10-на хил км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един път да благодаря на колегата Alex88 че ме отвори за Шкода.

Вчера бях до там и наистина Continental ContiWinterContact TS830 195/65 R15 91T са по 108 лв.

Произведени са в Чехия с DOT 25/10

Цената с монтажа ми излезе 463 лв. или 8 лв. на гума.

Остава да чакам снежеца за да видя как ще се представят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Вандал как става тази далавера с шкода би ли ме светнал или по-точно разкажи ми как става в шоурума ли се ходи къде как ? ?ии дали тук в Пловдив ще има от същата цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм и Нордфрост и Юрофрост, нямат нищо общо ... Юрофрост е бахти и шейната на сняг, сега ще ги сменям, въпреки че са на 10-на хил км

Тва на Е90-то ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Вандал как става тази далавера с шкода би ли ме светнал или по-точно разкажи ми как става в шоурума ли се ходи къде как ? ?ии дали тук в Пловдив ще има от същата цена

Промоцията важи за цялата страна.

Предполагам че и в Пловдив ще е така.

Иди и питай на Васил Априлов (до моста срещу ВИХВП)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oще утре съм там.а това че са произведени в чехия не е ли малко ненадеждно попринцип нали хубавите са франсе или дойч или попринцип тази марка си се произвежда там ?

Редактирано от EmRaH4oO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...