Jump to content

Колко литра е резервоара на B4 1,9 TDI


kotev_bg

Recommended Posts

Според Тълковния речник кило означава и килограм и литър.

За да няма недоразумения използвайте "кило", по-универсално е :hilezh:

Сипи ми 5 кила бензин, както и сложи ми 5 кила домати, е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Тълковния речник кило означава и килограм и литър.

За да няма недоразумения използвайте "кило", по-универсално е :flipoff:

Сипи ми 5 кила бензин, както и сложи ми 5 кила домати, е вярно.

Колеги, събира около 90 литра.!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е разбрал, че говорим за резервоара. Или пък неговата е специално издание за околосветски пътешествия.

И един литър не е равен на един килограм. Колко точно не е равен зависи от плътността (която пък зависи и от други работи като температура и налягане) . В конкретния случай дизела тежи около 0.832 кг. на литър. Бензинът пък е още по-малко (около 0.745 кг/л.).

Това, че масово се ползва "килограм" вместо "литър" не го прави вярно.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизеловата Б4-ка идея си нямам,но резервоара на Б4 с АБК или АБТ мотор хваща точно 90 литра от напълно сух до пълен до капачката,с натиснат обезвъздушителен клапан.Експеримента съм го правил при смяна на бензинова помпа и пълнене с фуния,с 10 литрови шишета от минерална вода. :rolleyes:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти верно ли? То излиза, че си карам с по 30 литра резерва всеки път, когато стрелката сочи тотално долу? Щото като зареждам повече от 60 литра не съм и набивал на бензиновата колонка о.О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог го дават, че АБК също е с 66 литра. Може и каталога да не е верен. Ако е верен се съмнявам да дава 24 литра разлика от обезвъздушаването.

Да не сте наливали при запален двигател или да ви е пробит резервоара нещо... :Ъ Как сте с разхода :rolleyes: Това е в кръга на шегата, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз вкарах 9 шишета от 10 литра бензин в моя за проба,а пък той си е напълно стандартен за модела Б4.Без натискане на клапана събира 80 литра до ръба на гърловината за наливане.След това хваща още 10 литра при натисната клапа.Не казвам,че толкова трябва да се пълни и е безопасно да се кара така,а просто вместимостта на системата на max.е толкова.Виждам,че и колегата spasi 93 си е правил същия експеримент и е стигнал до същия резултат.Пък,ако някой не вярва,мога да му го демонстрирам,ако ми осигури 9 шишенца гориво. :bia:

А на каталожните данни не трябва да се вярва напълно,защото те и и на АБК-то му дават максимална скорост под 200км/ч,а пък в този форум освен моето,което вдига точно по каталог,всички останали Б4-ки и Б3-ки пълнят километража,че и за още питат. <_<

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стрелката показваше почти половин резервоар, сипах 4 туби от мин. вода от Х 10л. и неможах да го напълня така, че да се вижда нафтата

на колонката събра още 10-тина лева докато изцапа калника

и аз мисля че събира повече от 66 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах Б4 с 1.9 ТДИ (както някои оттук помнят) и най-голямо впечатление ми правеше пробега с един резервоар на извънградско. Минавах над 1400 км. с едно зареждане догоре и натискане на обезвъздушителя в гърлото. Беше внушително, макар и да си дал кинти като за едно обличане от глава до крака от МОЛ-а, да идеш до морето, да се върнеш и да си караш още седмица-две в София. Избивах рибата като разкажех на незапознати. А си беше и 100% истина.

"Евалла на Ауди" си виках тогава. :flehan:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

90 литра, абе хора сменете бензиностанциите от които сипвате:bia: , на ОМВ събира от празно 60 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипи мисложи ми 5 кила домати, е вярно.

Пет литра домати не може ли??? :bia:

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...