Jump to content

Recommended Posts

Въйййй,и аз сложих такъв филтър :) !!!!

Имам още няколко км,и го махам!Е то човек все в гуглетоо трЕва да е заровен за да него прекарат!Е,имат ли право да пишат "джермани" след като не е и минавал от там?? :angry:

Въййййй ти пък луд ли си, сменяй го още сега, защо ще рискуваш да изчакваш още няколко КМ! :lol::huh::D, и си купи най-скъпия, че да не ръждяса :):):D:D:D, но не забравяй да искаш сертификат от фирмата че е оригинален, и с доказано произход да е също! Като сте решили да давате повече пари поне си купете някой продукт на YACCO, и не се излагайте с такива постове, и да не казвам какви възклицания! Начел съм се на глупости и смешки из форумите, само там срещам качествени бисери, и хора които треперят над колите си все едно карат бентлита (как да си развия болтчето, ама какво да си взема черно, бяло, сиво, кое е по-здраво, ама там е с 1ст. по евтино). Като пишете постове, поне пишете смислени неща, и малко от малко си ползвайте сивото в-во! Истината е, че грубо 99% от колите в бг. са 2-а, 3-а и т.н.т. ръка коли, на по 200-300к км, и преди да си ги купим са карани като магарета, занемарявани до немай къде, някой дори не са чували за смяна на масло 30-40к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В интерес на истината пораженията от некачествен маслен филтър могат да бъдат значителни - запушени маслени магистрали, стопени основни лагери, прецакан мотор...и то за да спестиш 5-6лв, но ти ако искаш изобщо не бързай да го сменяш, направи майстора си богат.

Виждал съм съсипани мотори от некачествени маслени филтри и калпаво масло и затова предпочитам да дам някой лев повече за Yacco и качествен филтър отколкото да вадя парчета хартия от мотора си...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A спри се бе, хейтър !

Точно това че повечето си ползваме мозъка за мислене, ни кара да седим далеч от такива "продукти"

И въобще не ме интересува колко е разликата м/у СЦТ и Хенгст примерно ...

Кат си толкова съдран - продай 2-3 коли и си карай другите с нещо по-качествено !

Мисля че вече достатъчно изказа всичките качества и преимущества на маслото и филтрите, може да спреш с псевдо рекламата ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб пък някой да пише, войниче! Къде се слагаш, ще си карам с к'вото си искам, и ще карам колкото си коли искам, просто са ми смешни такива превземки като теб. Хайде обясни ми, като си толкова РАЗБИРАЧ, защо аз нямам един ръждясал филтър, веднъж не ми се е ВЗРИВИЛ филтър или друго, и досега съм няма проблеми!!! Хайде де, ти си специалиста!!! За 1-2 коли да говоря, можеш да го наречеш късмет, но не ми се броят да ти кажа точна бройка на всички коли покрай мен, които нямат (ВЗРИВОВЕ, КАДЕЖИ, РЪЖДЯСАЛИ ФИЛТРИ и каквото още ви дойде на ум! Ще си ги карам много ясно, и не е нужно да продавам нещо за да си позволя скъпо масло, ще те купя и ще те продам само с джобните си за ден бе СМЕШКО! СЪДРАН и ХЕЙТЪР ще викаш на БАЩА СИ за рожденния му ден, ясно ли ти е!!! А за реклама да не казвам кой прави, защото НЕ АЗ препоръчах кастрол при искане на мнение за манол!!! Пича поиска мнение, и аз дадох като човек ползвал такова, същевременно закачих и твоя пост заради СМЕШНИТЕ ТИ ИЗЦЕПКИ!!!Замисли се малко, легни почини, после пак помисли, и тогава пиши!!! А ако във форума на АУДИ специалистите са като теб "ПАЗИ БОЖЕ". ХЕЙТЪР ще ми викаш, СЪДРАН съм бил :lol::) :), от ПАРОДИЯ като теб човек трудно може да се обиди ПАРТИЗАНЧЕ!!! Скрий се някъде, че заради такива като теб мислят Българите за прости!!!

Редактирано от AxeL1984
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, други мнения от теб, по други теми, не съм засичал.

За разлика от колегата, който помага с каквото може.

Тъпчи си Манол-а в колите (колкото ги имаш).

Сега хвърлих един боб пред лаптопа и показа, че престоят ти тук ще е много кратък.

То, не че има и някаква полза от теб, де :lol:

Успех по други форуми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, Веско, ако щеш зелен фасул хвърляй, не ми дреме! Полезното е в 1-ия ми пост, и не ми пука кой какво ще си каже! Реклами не правя, защото нито съм дистрибутор, нито вносител, а само потребител, и никога няма да падна толкова ниско да рекламирам някакъв продукт пък тоооочно из форумите! Регистраций във форуми по принцип не си правя, защото съм достатъчно кадърен да се справя сам със глупави проблеми (май сам се досещаш, че по-големия брой дискусий из форумите са такива), така че май ти става ясно, колко мнооооого съм заритал да остана тук, още повече в твоята и на витциг компанията!!! :steinigung::respekt::flehan: Другия път хвърляй на ориз, или по-добре на грах, че да ти покаже кой с какво масло да кара, поне като гледам ти се отдава - имаш заложби, а съберете ли си с витциг и неговия опит, цена няма да имате! ;) . Тук и врачки взеха да се срещат, вече не остана глупост която да не съм видял. Ужас, от къде се измъквате такива индивиди, не ми е ясно, но пък на фона на вас поне другите изпъкват.

Редактирано от AxeL1984
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да казвам колко го плащам масления на KN, че ще има ритуални самоубийства :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера,защо кълнете колегата,AxeL1984,след като човека си изказва само мнението.Аз,като не карам с кастрол какво,да не ми умря колата тотално.Сакън,ако не е някой маркоФФФ мазаляк няма да върви бангията.Оставате го човека да си говори,има право,аз също не слугувам на марки,с изключение на най-голямата,независима фирма за производство на масло-немска е,а сетете се,коя,е?

Послеслов,извън темата:специално към колегата със снимката на хитлеристки офицер,имам лек апел:

(ако не разбираш руски,Ората са го превели на ингилизки)-само тез са ги вкарали в правия път... :steinigung::respekt::flehan: .

За да няма злободневни забележки уточнявам,че сахатя ми звъни рано,за да мога да ходя на работа и да не дремя постоянно във Форума... ;) ;) :D :D :D

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(ако не разбираш руски,Ората са го превели на ингилизки)-само тез са ги вкарали в правия път... :flehan::D;) .

Така !

Всички доволни ли сте !? Всеки каза ли си своето !

Специално за Алех и Яро ще ги напиша следващите редове !

На предишаната ми кола съм пробвал 90% от маслата на пазара - Мобил,Приста,Фукс,Кастрол,АЦ Делко,Мегуин,Маннол,ЕЛФ,Мотул и още няколко за които не се сещам !

Почти всички масла стават на "вода" след 7000-8000 км пробег !

Поради факта че работим с този прословут Кастрол, си карам с него !

Работим и с Приста (Тексако) - също добро масло !

Поради факта че цената на която си закупувам нещата за колата е далеч от продажната за клиент (добре че са клиентите, иначе според Алех съм щал да умирам от глад :steinigung: ) - въпросният Кастрол ми идва на цената на един неизвестен Маннол !

И сега ако всичките разбирачи-клиенти ми кажат че пак ще си купят Маннол - :respekt: !

Алех - питай за някаква промоция ! Може да ти уредят един варел на сносна цена !

Яро, говоря доста повече от 3 езика ! Ингилизки не, но все пак ще се оправя ! Благодаря за клипчето - беше много съдържателно, направо не знам как ще живея оттук натам !

Мисля да не поствам повече в темата - с Коце отдавна сме се разбрали по темата !

Маннол имат и интересни артикули, но повечето им неща не струват !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...никога няма да падна толкова ниско да рекламирам някакъв продукт пък тоооочно из форумите!...

По-голяма реклама на Mannol от тая не съм виждал.И аз я пробвах в БГ таз бълвоч и си "платих".А защо не го виждам да се продава това масло в Германия?!?И крушки съм си купил SCT ,изкарах до следващия магазин с тях,щото светят като свещи.Имам наблюдения от друг автомобил за хидравлично масло,дето още като се размириса на химическа тоалетна(или малко по-гадно) трябваше да го изхвърлим.Точно на стари двигатели май си проличават хубавите масла.Пиша си мнението щом ще споделяме впечатления,не обиждам никой и не споря.Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколкото човека,които познавам и имат А8 няма начин да си помислят за такива продукти от такъв клас,също така не биха си позволили да повишават тон,въпрос на възпитание,постовете са ти хейтърски,държиш се нагло,ако са ти толкова мн джобните ,няма да си тук във форума а някъде да се показваш....някак си не ти се връзва тона,опитах ,ама не те разбирам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карали са ми и масло директно от Германия специално за турбо дизел 10w-40. 120 кинта се оръсих за 5 литра, да ти кажа колата нито беше по-тиха с него, нито вървеше по различно, и при студен старт си беше все същия звука.

Е що не пробва 15w-40...всичко утихвало с него :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, всеки си има мнение по въпроса с маслата. Винаги съм казвал, че е въпрос на вкус и лични предпочитания.

Едно е сигурно. Пазарът се наводни с всевъзможни видове и марки масла. Не мога да разбера хората-експериментатори. Една кола струва доста повече от кафеварка и ако в кафеварката може да пробваш да си вариш катран примерно, с колата не става.

Ремонт на мотора на фона на цената на маслото е многократно по-скъп. Вече имам 2ри случай на човек дошъл в сервиза с тотално разтропан мотор, каран с масло от известен съфорумец и то сериозни марки. И разбира се съмнения в маслото няма! Е аз разбит пистолен болт на А4 1.8Т автомат не съм виждал досега. Лагерите на станиол станали. От какво е ако не е от маслото.

Моите коли съм ги карал само с Кастрол. От официален вносител. И двата мотора са милионници. Вътре бяха чисти до безобразие. И двата ги отворихме заради пробила гарнитура на глава.

За мен изводите са прости. Масло само от официалните вносители. Никакви експерименти с евтини марки.

За човека с Маннол-а - брат, не познаваш колегата, дълго време работи точно при вносителите на въпросното масло, знае всички подробности за него. Вместо да се замислиш защо го пише, ти му се хвърляш.

Масла и аз продавам. Доста. Основно Кастрол. Също и Комма, което идва всеки месец с ТИР от Англия. Там се и произвежда. "Неизвестна" марка на Мобил. Мотул - само от Ники Златков. Другото е хазартна работа.

За филтрите - много са ми минали през ръцете. Манн и Кнехт са единствените при които меже да се заложи на сигурно качество. В Евро 07 има над 10 марки филтри. Италиански, корейски, китайски, има и уж японски. СЦТ имахме в Ауто 1 за малко. Пародия. Един филтър колкото и да изглежда прост трябва да отговаря на доста изисквания - пропускливост, поддържане на налягане (което си зависи баш от клапана при маслените и горивните). Това се постига с влагане на материали с определени качества. Без пари не става. Как може да се твърди, че филтър който струва 5 лв ще е същия като този за 20? Глупости! Много отдавна мина времето когато поради липсата на достатъчно конкуренция фирмите-вносителки си развяваха коня както си искаха и надуваха цените до безобразие.

Почти всички вече работят на цени, които се задават от представителствата на западните компании за нашия регион. Причините са много. Единствено могат да мърдат с отстъпката към клиентите, защото проданите цени на дребно са предварително зададени и неспазването им води до санкции. Освен това поради силната конкуренция фирмите са клекнали доста с цените.

В крайна сметка всеки ще си купи каквото иска, но риска си остава за него. А читав ремонт и на най-простия мотор като нищо може да надскочи 1000 лв. Не мисля, че си струва да се стига дотам заради икономии с евтини масла, удължени периоди на смяна, безобразно евтини филтри.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Вече имам 2ри случай на човек дошъл в сервиза с тотално разтропан мотор, каран с масло от известен съфорумец и то сериозни марки. И разбира се съмнения в маслото няма! .....

Кажи име де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи име де.

Алекс, Жоро-gsb няма да ти назове името защото има куп причини да не го направи, но ти явно се досещаш.

Първата и най-основната е, че може да бъде обвинен в клевета дори и да казва истината, както се предполага.

Втората е, че той също си изкарва хляба от този бранш, както и аз частично. Длъжни сме да бъдем дискретни и колегиални. Никой не е защитен от евентуални гафове не по негова вина, но вината с всичка сила се стоварва върху него.

Миналата седмица имах подобен случай и съм благодарен на Жоро и други колеги, които ми помогнаха да дам ясен и точен отговор в своя защита. :blink::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам всички продукти на SCT-Mannol. И съм повече от доволен на брат ми колата върви със същите продукти. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изкажа и аз моите впечатления досега,става въпрос за Бургас където да намериш читав продукт е изключително трудно,впечатленията ми са от 4 коли.Мобил 10/40-за цена качество става,сравнително добър студен старт(2-3 секунди почукване на повдигачи),Кастрол 5/40-излючително трудно да намериш поне подобие на оригинал,аз не успях,отвратен съм от него.Шел 5/40-от официален представител за Бургас-най-големия боклук,който съм сипвал,след 3 дни го изхвърлих,и за да не изглеждат нещата толкова мрачни открих Унил 5/40 на предишната кола и 5/30 на тази в момента.Изключително тиха работа на мотора,студения старт в момента с 5/30 е просто удоволствие,а все пак имам 30 клапана-нито звук,за 10 000км.доливам около 300гр.което не ме безпокои ни най-малко.Отдавам всичко на това,че марката не е толкова популярна и е възможно още да не се ментосва,друго масло което мога да похваля е ОМВ 5/40,силно вярвам,че не е менте и който го е опитал не може да не се съгласи с мен,проблем е височката цена,но другата смяна смятам да е с него.Разочарован съм защото смятах да поръчвам масло от форума,но нещо взех да се възпирам,зарадвах се,че най-накрая съм намерил нещо истинско,но уви май не е така,а за мен мнението на човек който се занимава с ремонт на коли е по-важно от всички други на обикновенни потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От UNIL-а и аз съм изключително доволен.

В Бургас го продават Генакар,щях пак да вземам такова,

само цената му е малко височка (сравнима с тази на утвърдените марки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост изгубих доверие в утвърдените марки благодарение на нашите лъжливи търговци,без проблем си намирам Кастрол 5/40 за 50 лв. тубата от приятел,който работи в Приста,но как да го сложа,като знам,че ще е същия бълвоч,който пък на магазина е точно 100лв.Добрия чичко търговец го взима от тях и скромно си слага 50лв. отгоре,като се кълне,че е немски оригинал и по-добро от това не може да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както имам колата слагам само Унил от 5/40 през 10/40 до 10/60.

Вярно че е колкото другите скъпо но поне го няма елемента с изненада.

На 10 000 източвам толкова колкото съм налял без значение от вискозитета.

Според мен и 15 000 ще изкара безгрижно но не съм чак толкова за едни 50 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост изгубих доверие в утвърдените марки благодарение на нашите лъжливи търговци,без проблем си намирам Кастрол 5/40 за 50 лв. тубата от приятел,който работи в Приста,но как да го сложа,като знам,че ще е същия бълвоч,който пък на магазина е точно 100лв.Добрия чичко търговец го взима от тях и скромно си слага 50лв. отгоре,като се кълне,че е немски оригинал и по-добро от това не може да се намери.

според мен се дължи на 5-30то, налей си което и да е масло от известните марки, само да не е менте, купи си от представител примерно и няма да имаш проблем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само към Филтрите Кнехт и Манн да добавя Хенгст zustimm.gif

Апропо на мотоциклета си взимам само от Хонда-Бултрако филтър.Както съм дал 13,там съм дал и 20 лева respekt.gif Ама обичам на този филтър специално да пише - Honda Genuine Parts rolleyes.gif

Лично съм виждал изхвърчал филтър (Шампион) назад към коляновият вал(на моторите филтъра е там) и не е хич приятно после,няма сми да се пести от това zustimm.gif

Миналата седмица имах подобен случай и съм благодарен на Жоро и други колеги, които ми помогнаха да дам ясен и точен отговор в своя защита. :lol::hilezh:

Това може да се случи,понякога.Но пък има и значение клиента.Винаги си ми предлагал няколко цени и съм гледал да не правя компромиси и съответно не съм имал проблеми-нито с Цимермана и Феродото,нито със Сакса respekt.gif

Апропо Жилата за ръчната са супер и на супер цена flehan.gif ама ги тунинговах малко-напълних ги със силиконец дето замръзва на минус 67 градуса :bia: и вече си ползвам ръчната редовноdance.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично "най-ниско" съм слизал на Кроон и останах супер очарован от маслото, видях че и за малко пари мога да карам с добро масло (под добро разбирам добро за моята близо 20 годишна кола), приятел караше с Манол 10 на 40 на 124-ка 2,5 турбо дизел откакто я беше взел че така му беше казал продавача.Сега последната смяна я направи с Кастрол-почти 8 литра събира животното и не може да си познае колата.Изводите аз за мен си ги направих и не бих слязъл като ценови клас по-ниско от Кроон, въпреки че манола може да е по-скъп и от него.Следващата смяна съм с Кастрол задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кроон Ойл от Коко ползвам на малката кола и също съм супер доволен. Който иска да мине тънко с маслото, спокойно може да си сипва Кроон или Лики Моли :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...