Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Май няма такава тема досега или поне аз не се сещам за такава. Харесал съм си една кафе машина от миналата година. Понеже не пия кафе много, обаче се налага да правим като имаме гости, а и от време на време не си доспивам вече. Та ще ми трябва нещо и реших да си взема най-накрая, но незнам нито марки нито възможности, които да гледам при избора.

Харесал съм този модел - BRIEL ES-75A - http://technomarket.bg/products/09097328/briel-es-75a

Избора ми е базиран на външен вид само на машинката. Тази марка нищо не ми говори.

Давайте идеи за марки, че днеска или утре ще взема нещо.

Благодаря

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилната марка е Saeco.

Дори този модел е страхотен. Лично го ползвам и съм много доволен:

http://www.techno-mix.com/product/48/saeco-via-veneto-de-luxe-silver

Останалите модели са с повече екстри и съответно и цена. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време(над три години със сигурност)ползваме това:

http://www.technomarket.bg/products/09009827/aeg-ea-150

Препоръчвам я с две ръце. Желязна и в буквален и в преносен смисъл. Прави чудесно кафе, при ежедневна употреба единствения дефект който даде беше скъсано уплътнение и то защото жена ми пренатяга ръкохватката. Новото беше 12лв. Недостатък е, че е малко шумна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилната марка е Saeco.

Дори този модел е страхотен. Лично го ползвам и съм много доволен:

http://www.techno-mix.com/product/48/saeco-via-veneto-de-luxe-silver

Останалите модели са с повече екстри и съответно и цена. :huh:

Като марка - твърдо Saeco <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това Саеко т'алянско ли е? На много малко места го предлагат. Бриел се оказа португалска марка и го хвалят по форумите. А какво мислите и за Делонги?

Саеко си харесах този модел - HD 8325/01

На Делонги си харесах този модел - DELONGHI EC-330S

Споделете мнение.

П.С. Сега разбрах, че Саеко е модел на Филипс или е просто съвпадение ?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в Техномаркет един модел на Brasilia, червен и малък. Навремето в училищното кафене имаше същия модел, що "бой" изяде... :zustimm: Не изфиряса докато не затвориха кафето, след това не знам. Ама 5 години минимум всеки ден плътно, само кафета и то с гадната варненска чешмянка. Луда машина е, 800 лева струва, ама знаеш, че го взимаш за цял живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината е важна за кафето, но другия проблем в България е липсата на качествено кафе.

Ако имаш място, най-добре е "комбайн" на Saeco/Gaggia - способни са да направят хубаво кафе и от Метро кафе АРО :zustimm:

Brasilia е професионална марка, не знам дали е подходяща за вкъщи.

Купуването на по-евтина машина поставя по-високи изисквания към кафето.

Аз ползвам Saeco Super Idea - с ръкохватка, купувана преди 7-8 години от Техномаркет. Дневното натоварване е средно 4-5 кафета (има дни с по 10-15 кафета:hilezh:). Мечтата ми е да намеря място в кухнята на една Saeco Royal...

Ако имаш възможност - търси специализирани фирми за кафеавтомати - не се доверявай на "консултантите" в техномагазините, които за всяка стока казват, че са купили такава за вкъщи, за баба си или за братовчед си.

ето два линка с хубави машини:

http://www.gaggia-bg.com/?gclid=CNP4zqHOj6gCFcQH3wodc0HACQ

http://www.techno-mix.com/products/search/saeco/page:2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се инвестират 500-600лв определено САЕКО е избора , аз имам пълен автоматик в офиса и я разцепваме от кафета по цял ден- НЕ Е МРЪДНАЛА вече 3та година.

В къщи ползвам също автоматче САЕКО което го купих скоро от ибей за 100 паунда и при него няма никви проблеми. Определено кафето което прави не може да се сравнява с машинките с ръчки показани по-горе. Пък и друго си е сама да си мели кафето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този модел на Саеко говоря. Нещо съм объркан. Филипс да не са купили Саеко?

Точно така!

Saeco е в групата на Philips. Установих го докато разглеждах гаранционната карта.

Това, което ти предложих е най-евтиното и си прави сметка на какво са способни скъпите модели.

Сигурно и от препечени семена ще избълват добро кафенце, защото кафето АРО е кажи речи това! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е моделът?

SAECO ODEA GO - желЯзна машинка. Скоро само я носих да и прочистят котленият камък понеже не можах да намеря филтър за него.

Преди няколко месеца един приятел си взе същата от ибей за 70-80 паунда - рециклирана.

КОКО - да даже и с АРО кафето става доста приятно. Някой беше донесъл такова и си го пийнахме. Вярно не е като Лаваца но пък за 9-10лв/кг си е супер.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и друго си е сама да си мели кафето.

Ето тук е тайната на ароматното кафе ....смляно на момента ...не изветряло

Ползвам автомат на Solis (Saeco) вече 12 години ..за този период ...веднъж сменен нагревател на бойлерчето и веднъж ножове на мелачката

Безотказна ....а какво кафе прави...мммммм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Saeco Armonia - 270.75 лв

SAECO_ARMONIA_4af19c5c9dcc2.png

или

Saeco Nina Grey - 257.00 лв

NINA-GREY.jpg

И двете са в промоция във techno-mix, аз съм със Saeco Nina Grey и съм изключително доволен. Загрява за 1 мин, прави кафето със много плътен каймак и не го прегаря. Разликата м/у двете е в това, че Armonia е със водосъдържател отпред (при NINA трудно се следи нивото на водата) NINA е с малко помощен нагревател.

DeLonghi EC 155 C- 217.55 лв

Ползвам я при наще и също е добра, но е малко ниско нивото на ръкохватката и влизат само най-малките чаши.

DeLonghi_EC_155__4d35c97e78d50.jpg

П.П. От тези три модела имам преки впечатления и гарантирам за тях. По важно е как ще правиш кафето след като вземеш машина. Трябва да се спази определена технология за добро извличане.

1-во Машината трябва да е загряла достатъчно заедно с ръкохватката ( преди 1-вото кафе трябва да се пусне малко вода да изтече през ръкохватката.

2-ро Купи си и чаши Saeco ( качеството на порцелана е много важно) чашата трябва да е със загрято дъно до около 40-50 град и суха.

Успех в избора :zustimm:

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xsmall става ли? Намерил съм го за 200 евра. Да го вземам ли?

имах такава в офиса - харесваше ми, че може да се регулира да прави късо кафе ... неудобство за мен беше, че бързо се пълнеше контейнерчето за използвана вода и понякога преливаше

200евро е оферта, миналата зима в Метро на промоция беше 460лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като човека каза, че не пие много кафе и едва ли не, му трябва за гости, не виждам смисъл да се хвърля на скъпи машини и автомати.. Една обикновена делонги или нещо от рода ще му е предостатъчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Саеко Нина Бар- около 350лв са сега в ТехноМикс.

Много съм дволен от машината. Със сензорни бутони без пауър- бутона. Има си и капучинатор, който обаче трябва да почистваш всеки път, след като си си правил капучино (важи за всички машини, просто предупреждавам в случай че не си имал машина с приставка за тази екстра).

SAECO_NINA_BAR_4bdeeecee9bab.jpg

ЕДИТ: ето я като размери да прецениш колко е голяма

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пиеш тези неща, насочи се към автомат, саеко е идеалния избор за парите си. Пил съм и от много скъпи като Jura и един Бош за 1500 евро миналата година и не мога да кажа, че са по-добри в нещо. Не на последно място в Бг, саекото е най-разпространено и най-безпроблемно за поддръжка и ремонт. Последното го знам от човек, който се занимава с ремонт на кафемашини.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се чудя м/у Xsmall и Odea. Единственото което ме влече към втората е подвижната стойка за чашите и по удобната пръчка за млякото. Както и има дозатор на кафето. На дизайн първата по ми допада, но май няма дозатор. Гледам има само дълго и късо кафе и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...