Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

Не трябва да ти спра ЕГР-а софтуерно и да го запиша в компютъра. С VCDS ставаше само на старите дизели 1.9тди и то май пак в някъв диапазон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен(2,0TDI) след софтуерно спиране на  EGR се наложи и да го затапя защото известно време след спирането колата започна под 2000 оборота да пуши черно и стана мудна,а след 2000 оборота се изстрелваше рязко,затапих го с ламаринка и всичко си дойде на мястото :).

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб. Моя клапан е на вакуум но при затворено положение пак изпуска. Поучистването не реши проблема та другата седмица ще ре-мапвам колата и ще го и запуша с пластина .

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tipp на 2.0тди клапана е електрически с ос, и като се изронят зъбните колела клапана вече може свободно да се отвори и да базика сместа...затова ламаринка от капачка за буркан, лесно се намира след като сме любители на лютеницата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно си прав за 2.0 тди мойта кола е с 3.0 тди клапана е на вакуум ама пак ще трябва пластина. Онзи ден го свалих киснах го с WD40 търкане с четка светна ама въпреки всичко пак изтърва понякога и ми писна да прави мизерии . Понякога имам чувството че тъкмо да отвори и изтърва когато запаля двигателя и направо се усеща едно придрусване оборотите почват да играят леко. Гася паля отново сработва и колата работи нормално. Понякога пък направо изпушвам абе напълно ненужна част която само пречи и тормози машинката.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак толкова не съм напреднал какво ще каже соленоида . А вакуум системата уш работи но ако има нещо по специфично ще се радвам да ме светнеш

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето ги прословутите обтегачи. Забелязах че единият е по-голям от другия. На схемата ми се сториха еднакви.

post-95033-0-61202000-1429616823_thumb.j

post-95033-0-63835200-1429616839_thumb.j

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време питах дали някой има опит с алтернативите на Febi, но никой не ги беше слагал. Междувременно единия ми майстор е със същия двигател, но на Туарег, смени единия оптегач с такъв на Febi, и резултата след 3000км беше, че веригата си беше направила хубаво каналче в обтегача, т.е. само оригинал и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз лично си закупих оргинални както виждаш по снимките и не бих рисувал с алтернативни. Все пак това е важна част от двигателя. И на мен ми е чудно как тези банани няма да се окопаят като ми прилича на някаква по твърдата пластмасова подложка.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами директно от официалният представител на Volkswagen group за Англия £224 за двата. В Ауди са по £165 единият.Да за обтегачите на горните вериги става на въпрос.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, някой може ли да предложи от къде да си закупя обтегачите. Ходих в Порше обаче нещо много ми се стори цената.

 

Искам оригинални. Ето това са им номерата:

 

- 057109218К

- 059109217С

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, Колеги,

 

Моля ви за телефон на доказан майстор от София /доколкото разбирам това е Владо/, за смяна на горните обтегачи на веригите.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

прочетох цялата тема ама в крайна сметка никой не описа последователноста по разглобяването за смяна на горните два обтегача.Първо турбото ли се демонтира или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...