Jump to content

Ауди А3 или А4 до към 2000 година?


Recommended Posts

Еми колеги, не мога и аз да се реша какво да е може би трява да намеря от някаде да покарам едно А3 и А4 и да реша кое ще е. Защото А3 визуално ме кефи повече от а4 обаче а4-ката вътре е голяма мания. И се притеснявам как ли ще изглежда един 19-20 годишен младеж в а4 комби. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И се притеснявам как ли ще изглежда един 19-20 годишен младеж в а4 комби. :respekt:

от личеен опит мога да ти кажа че ще изглеждаш добре :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......А4 е по-голяма (особено авант), скъпо окачване, по-стабилна във високите скорости, има варианти с по-големи двигатели (които ги няма при А3 от тези години),  .....

И двета модела имат почти идентични мотори. Като най-големият за Audi A4, е -3,2 FSI, а за Audi A3, е 3,2. При това А3-ката с 3,2, е Куатро.

Страх ме е да си помисля, какво зловещо чудо е това, при мощност от 250 к.с. и 320 Нм, ускорение от 0-100 - 6,5с. Онзи ден карах зад едно такова.....

Но характерното, е че двата модела имат относително еднакво тегло и динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двета модела имат почти идентични мотори. Като най-големият за Audi A4, е -3,2 FSI, а за Audi A3, е 3,2. При това А3-ката с 3,2, е Куатро.

Страх ме е да си помисля, какво зловещо чудо е това, при мощност от 250 к.с. и 320 Нм, ускорение от 0-100 - 6,5с. Онзи ден карах зад едно такова.....

Но характерното, е че двата модела имат относително еднакво тегло и динамика.

Абе младежа се интересува за А3/А4 до 2000 година.. какъв 3,2FSI в тия годинки? Имах предвид по-скоро 2,5 TDI да кажем, а също така 2,4 и 2,6 бензин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страх ме е да си помисля, какво зловещо чудо е това, при мощност от 250 к.с. и 320 Нм, ускорение от 0-100 - 6,5с. Онзи ден карах зад едно такова.....

На един приятел е,карал съм го-върви чудесно....облъчвах го да си вземе DSG,но не успях...ако става въпрос за същото-тъмносив Sportsback 3.2FSI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли го, какъв цвят е, толкова мръсно беше, че едва прочетох, че е 3,2 и се удървих.... Засякох го от Кошарите и карах след него до Хладилника....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колеги, не мога и аз да се реша какво да е може би трява да намеря от някаде да покарам едно А3 и А4 и да реша кое ще е. Защото А3 визуално ме кефи повече от а4 обаче а4-ката вътре е голяма мания. И се притеснявам как ли ще изглежда един 19-20 годишен младеж в а4 комби. :respekt:

1. В никакъв случай НЕ си вземай авант.

2. НЕ си вземай А3 (3-вратката не е работа, това нещо "стани да седна" най го мразим - лично мнение)

3. Вземи си А4 седан и ще се сдобиеш с една относително практична и много готина кола ... в която ще можеш да качваш по 4 каки наведнъж за отрицателно време. :hilezh:

Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що в аванта няма ли да може

...може, ама хората искат да седят в купето, а не в багажника... :stupid::respekt::hilezh::hilezh::hilezh:

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще може, че и повече от 4 каки ще може да качи в аванта. Написах отговора според личното си мнение и това как виждах нещата когато бях на 19(za 1 път обмислях варианта да имам кола) и после на 23(първата ми кола - фиеста с 4 врати, заради "стани да седна" ... блах блах блах). Тогава комбитата(марката не е от значение) изобщо НЕ ми допадаха като вариант, дори ми бяха грозни. Сега карам авант ... но съм на 28 и вече гледам на нещата по друг начин :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове вие ми убихте мечтите с тези изказваня.Тъкмо бях се насочил от бенз да минам на дизел и то А6 2.5тди АЕЛ,сега некакси ми създадохте излишна грижа на глава.

В крайна сметка кой е найдобрия избор до към 14-15000лв.(говорим за А4 или А6(ц4)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е великолепен :respekt:

Ако си намериш със 6 скорости още по-добре..

Мисля, че това е един от най-добрите автомобили, произвеждани някога... и честно казано дори да имам възможност да си купя и друг, не бих го продал - супер здрава и вървяща машинка е това ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска по нова кола :) тези стари 6-ци са железни и много им се радвам но новата визия..... :respekt:

Compacta, ако нямаш проблем с разходите по обслужването, няма какво да се колебаеш А6 или А4. Ако не ти се дават парички за по-скъпата поддръжка А3-4 врати задължително(иначе ще се ограничиш с една кака :hilezh: ) Ако си ценител А6-С4 или.....S4.

П.с Вчера се заиграха 140 дизелови(AEL) и 140 бензинови (ACE) коня :) . Зарадва ме вървежа на дизелака :hilezh: (но не и пушака, аз съм еколог човек :):stupid: ) .....но "вентилатора(ACE)" каза думата си. Audi :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,Ако я кара с изключен климатроник,може и под 9 да ти я докара.....Цариградско-център-Цариградско-център,ке пие бира Десо май.... ,,

Точно това ми е маршрута всеки ден:hilezh: Но аз ще си поделя бирата с теб Демире: :respekt:

А за 200 км/ч не знам, преди седмица покарах по пловдивската магистрала около 30 км с 220 и въпреки това средния разход си остана много под 10/100, не се сетих да цъкна да видя колко е моментния но то си е самоубийство да караш с повече от 150-160 по нашите ,,пътища,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейййй ного ме кефи такъв въпрос - а3 или а4 - са ти ако не знаеш кое ти харесва кой да ти каже... колкото хора има тука толко ше ти кажат различно... ти си реши а3 или а4 искаш па после за тва с ква матретка да е - питай на воля...

иначе според мен - щом си на 20 - а3 е твойта кола... 1.8Т матора - ако фанеш и след 6.2000 фейслифта си екстра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич и А3 и А4 са хубави коли. Естествено тук ще получиш много и различни мнения. Сигурното е, че 2.5 ТДИ е доста скъп за подръжка и консумативи. 1.9 ТДИ го притежавам и мога да ти кажа, че си е екстра. Върви доста добре, поне според моите разбирания и е икономичен. Според мен колегата който казва, че харчи на-половина от бензиновия е прав. Подръжката му е като на бензинов двигател.

Ако можеш си купи КУАТРО.

Лошото е, че много трудно ще намериш нещо добро дизелово. Наистина повечето не си знаят километрите, но все пак ако си търпелив ще ти изпадне нещо добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...