Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

  • 1 month later...

ЗДравейте колеги аз съм колега от Пловдив и от скоро също се заинтересувах от тези настройки по автомобилите ни , от много време се занимаваме със състезателни коли, но в настройката им не съм вещ, имам А4 Б5 1.8TQ AJL 180 к.с , колата е с хибридна турбина студена част и компресорна перка от К04-022 , и стандартен чугун и ротор с идеята да запазя силата на колата да тръгва от ниските обороти и рао рано да се събужда а не на 3000 да речем , колата е със спортен филтър КН, с премахнат катализатор като скоро ще бъде  направена генерация на Ф63 и след време ще получи и челен кулер. Много  ми е интересно да си е ровичкам и да разгледам картите защото един колега ми прави ремап но ефекта не ми хареса защото явно в ниските обороти визирам диапазона от 2000 до 3500 че и 4000 оборота колата не върви добре защото с по голямата турбина колата още от 2000 оборота си има доста добро налягане от порядъка на 0,8/0,9 което е работното на К04-022 и искам да разгледам картите ( за което имам нужда от дамос за моята кола ) номера на ЕКУ-то  0261204778, ще бъда много благодарен ако някой колега ми помогне с дамос използвам Winols 2.24, незнам дали е и подходяща за да отвори дамос за моя комп? 

Като цяло неискам да гоня високи конски сили макарче това което съм чел с такъв сет ъп хората успяват да изкара около 220/230 конски сили , искам да има висок въртящ момент колата и съответно да си и дойде рано рано още от 2000 оборота защото сегашната хибридна турбина може да даде налягане рано рано. Благодаря предварително колеги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DAMOS-а в нормалния случай е платено удоволствие, но ги има в нета. Ровиш се, намираш, ползваш. Другия вариант е да си намериш адресите на картите.

Щом нямаш опит с настройването, ще ти изпратя любителски файл с инструкции за тунинг на 1.8т. Можеш да започнеш оттам. Но повярвай ми, DAMOS-a е последното нещо, което ти трябва. Мерак и много време са доста по-нужни, ако искаш да стане като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колега така е прав си , знам го от доста време се занимавам със състезателни коли, създал съм няколко от нулата , и затова искам да се науча и да ги настройвам, отново благодаря започвам да чета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се увеличава въртящия момент в ниски и средни обороти? Само с дигане на налягане или трябва и аванса да увеличим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.01.2017 г. at 8:01, petssi написа:

искам да разгледам картите ( за което имам нужда от дамос за моята кола ) номера на ЕКУ-то  0261204778, ще бъда много благодарен ако някой колега ми помогне с дамос използвам Winols 2.24, незнам дали е и подходяща за да отвори дамос за моя комп? 

WinOLS 0261204778 - 358150.ols

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейте колеги, някой може ли да ми даде линк от къде да изтегля Winols за windows 7 64 бита. И да не е демо версията, а пълната версия. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствената тема за WinOLS в интернет пространството в която няма инфо, от къде да се свали кракната програма, и как да се инсталира!!!  Срам и позор...


Ето колеги линк за сваляне: 

https://yadi.sk/d/shoepSlAvCGRz ( Ако линка се счупи във времето пишете ми ще намеря и кача друг линк ) 


Инструкция за инсталиране:

 

1. Инсталирайте Setup.exe


2. Поставете EVC_key.dll, EVClicenceMOD.dll и loader_ols_32bit в C:\Program Files (x86)\EVC ( Внимавайте да не ги поставите в WINOLS вмвeсто в EVC ! )


3. След това инсталирате WinOLS_Testversion.exe и направете стандартните конфигурации ( Next, Next.. Finish). Затворете.
 

4. Връщате се към C:\Program Files (x86)\EVC и стартирайте loader_ols_32bit. Ще се отвори прозорец, който показва съобщение "Restart app!". *Ако инсталирате на WIN 64 bit се появява грешка (Error...).


5. *Ако инсталирате на WIN 64 точно в този момент преместете ( cut ) папката EVC от C:\Program Files (x86)\EVC в C:\Program Files\EVC ( paste )


6. След това деинсталирате само WinOLS 2.14.03 от контролния панел ( Control Panel\Programs\Programs and Features )


7. Връщате се към C:\Program Files\EVC избирате с десния бутон на мишката loader_ols_32bit.exe и правите Shortcut на десктопа.( Create shortcut )


8. След това, на работния плот, изтривате иконата WinOLS ( внимавайте да не пуснете програмата !!!!). 


9. След като сте я премахнали стартирате Shortcut-а на loader_ols_32bit на десктопа, изчакайте да се отвори програмата и направете пак стандартните конфигурации ( Next, Next.. Finish). Затворете!


10. След като сте затворили програмата стартирате отново Shortcut-а на loader_ols_32bit на десктопа.


Ако по време на зареждането на WinOLS видите надпис "Registred to CAR-LINK" това означава, че програмата е кракната и вече може да се ползва.

 

 

Аз доста се мъчих да инсталирам на WIN 7 64bit и стана единствено с описанието по-горе след преинсталиране на Window-са. 

 

Преди да преинсталирам Window-са не можах да я подкарам по никакъв начин! 

 

Обяснявам си го с това, че бях свалял Демо версията ( WinOLS demo version    3.68 ) от www.evc.de и се е пуснала някаква защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поклон и огромни благодарности! Не ми беше хрумнало да я преместя в x64 Program Files, досега я бях подкарал само на XP. Току-що тествах, работи на Windows 10 Pro x64.

Също така съм съгласен с теорията за по-новата ДЕМО версия. Не си го причинявайте...

Редактирано от Buddah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се скоро да пусна тема с пълни инстукции как да си направим елементарен ремап със скалиране на инжектори и повишаване на мощнст за МЕ7.5.

 

Ще опиша всичко стъпка по стъпка - всичко необходимо, което бих искал да видя в тема като тази...

 

Във форума има колеги, които знаят доста за ремапването и не го споделят. Разбираемо е за тези които печелят пари от това, но не и за тези, които го правят за удоволствие и само върху собствените си автомобили. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега подкрепям те напълно!

И аз мислех да спретна една тема за собственоръчен ремап на 1,8Т МЕ7.5, или поне при мен как съм направил нещата, но все не ми остава време. Натъквал съм се на не ефтини ремапи за 1,8Т, които не са направени както трябва.

Аз основно работя с ТунерПро и отделно си смятам чек сума. Иначе за флашер изполвам софта на Нефмото и мога да кажа, че се справя отлично с обикновен вагком ккл кабел :)

 

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Marian_Georgiev написа:

Колега подкрепям те напълно!

И аз мислех да спретна една тема за собственоръчен ремап на 1,8Т МЕ7.5, или поне при мен как съм направил нещата, но все не ми остава време. Натъквал съм се на не ефтини ремапи за 1,8Т, които не са направени както трябва.

Аз основно работя с ТунерПро и отделно си смятам чек сума. Иначе за флашер изполвам софта на Нефмото и мога да кажа, че се справя отлично с обикновен вагком ккл кабел :)

 

 

Не съм запознат с ТунерПро, но бърза справка със уебсайта показва, че има безплатен чексум плъгин лиценз за ME7 и ME7-2002.

 

Ти как отделно си смяташ чексум-а ? Предполагам със Nyet's ME7Sum Program от Нефмото?

 

 

- ME7 Free Non-Commercial License € 0,00:
A free license is available for the ME7 and ME7-2002 plugins dedicated to hobbyists that want to play with their car for fun! Not for commercial use.

 

http://www.mtx-electronics.com/prodotti/Software:tunerpro-checksum-plugins

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам за безплатния плъгин, явно е някаква промоция :)

Смятам ги с друга програма, но става и със софта на нефмото. А чексума на дъмпа на епрома го смятам ръчно с калкулатор :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Уреда никога нищо не смята. Софтуера, който е към него, понякога при определени коли има такива способности, но трябва да се внимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

нека някой остави снимка на карта на аванса от директорията на,,winols,,да се види как изглежда,и  да каже оф-сетта.

примерно стаа дума за 1,9pd

Редактирано от veskol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...