Jump to content

Парктроник А6/4F


wolfred

Recommended Posts

Здравейте,

Да препоръчате къде може да оставя колата да поставят оригинален парктроник, дупчене броня, прекарване на кабелите и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Един въпрос и от мен. 

Каква е разликата между различните букви на парктроник сензорите. Например 7H0 919 275 Б, Ц, Д, А. Има ли някаква особена разлика в самата функционалност на сензора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако на някой му се е случвало да сподели от личен опит, при паркиране като включа на задна и се активира паркторника, единият от датчиците започва да ми свири постоянно и да ми свети съответно. Дали си заминава датчикът или нещо по кабелите прекъсва. В много редки случаи си работи нормално въпросният сензор, другите са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен пък е точно обратното. В много редки случаи забива е така и свири постоянно и не знам от какво може да е. Няма нищо пред или зад колата.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го прави, забелязал съм че винаги е преден, или външен десен или вътрешен. Ако загасиш колата или парктроника след няколко минути се оправя. Също така забелязах че автоматичните бариери го побъркват, явно и те са с ултразвук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се гаси автоматично парктроника. Ако маневрирам по-дълго по някое време парктроника спира да писка, визуализацията изчезва от екрана и след няколко секунди пак се появява. Няма записани грешки. Възможно ли е да има някакъв таймаут?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз ще почвам да правя такъв ъпгрейд   , ама още не съм се наканил :)  и се чудя от бг или от ебай да си пазаря :) , че в бг нещо май много им надуват цените на компонентите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.05.2017 г. at 9:29, mili 75 написа:

Колеги, ако на някой му се е случвало да сподели от личен опит, при паркиране като включа на задна и се активира паркторника, единият от датчиците започва да ми свири постоянно и да ми свети съответно. Дали си заминава датчикът или нещо по кабелите прекъсва. В много редки случаи си работи нормално въпросният сензор, другите са ок.

При мен се получава когато има мърсотия и дори малко лед, но сезона е такъв сега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава драма с един от датчиците. Прави го само като застудее. При последното боядисване на задната броня, размениха местата на датчиците, но проблемът си остана. Аз смених междувремено 2 пъти проблемния датчик (с 1 от ebay и 1 втора употреба оригинален) и проблемът все още е налице - лятото е ок, зимата почва да се ебава. 

Така и не разбрах това кабел ли е, кофти късмет с датчиците ли имам, но честно казано не е чак такава драмата, ако имаш визуализация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, gpenkov написа:

Здравейте,
ако някой все още търси, имам заден парктроник модул за 4Ф с визуализация.
Знам че някой търсеше преди.

Ще ми го дадеш ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако един от задните датчици е Изгорял другите бачкат ли ? , Че имам един изгорял ляв-вътрешен и изобщо не тръгва парктроника ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,

някой ако е купувал скоро датчик да сподели от къде/колко ... имам грешка във преден ляв, вътрешен, който е черен(иначе автомобила е сив. Не държа да е оригинален, може и нов китайски, ако е добра цената, ще взема няколко даже..Впрочем го предпочитам като вариянт отколкото втора употреба с никаква гаранция още колко ще изкара при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има разлика в отчитането на китайските и оригиналните сензори, моя съвет е ако е само 1 сензор да е оригинален... или смени всичките на бронята с китайски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31/01/2018 at 19:00, amorphiskn написа:

Колеги,

някой ако е купувал скоро датчик да сподели от къде/колко ... имам грешка във преден ляв, вътрешен, който е черен(иначе автомобила е сив. Не държа да е оригинален, може и нов китайски, ако е добра цената, ще взема няколко даже..Впрочем го предпочитам като вариянт отколкото втора употреба с никаква гаранция още колко ще изкара при мен.

От автопро си ги купих,предни и задни,всички съм ги сменил,китайски са,имат що годе добро качество,взел съм си и по един преден и заден резервни,мисля че към 36 лв беше цената.Към година работят вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Доколкото разбрах, има разлика ако сензора е само със звуков сигнал, или ако има и визуална сигнализация. Твоите от кой тип са?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква разлика колега,еднакви са си сензорите,само модула може да е различен,с визуализация или без и за 4 или 8 сензора.И външния вид -прави или на 90 градуса,едните са за отпред,другите са задните.Но при таз цена си заслужават,оригиналните преди година им искаха към 278 лв на бройка,сега не знам по колко им искат.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравйте колеги, един от предните ми датчици на парктроника не жужи и съответно не ми работи парктроника в повечето случеи. Но понякога се оправя за около ден, че въпроса ми е датчик за смяна ли е това или някое кабелче или връзка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...