Jump to content

Проблем с 4Х4


Emo_vd

Recommended Posts

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи не си куатро, не го мисли.

Недей така Марто,много бързо разочарова човека.Я колега направи снимка на задните джанти,но да се виждат болтовете на джантите,ако имаш капаче ,махни и него,ако си куатро,на задните ще имаш по средата един голям болт,като на предните колелета,който държи карето

(1822640719983884181329144796HdVLC7GPNJNGA77dX62s.JPG

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я от познат колата, но сега не е в бг. днес пораспитах за този проблем, и разбрах че може да е някаква букса която се откачва за да не харчи поне едни маистор така е направил с а3 куатро та малко да се постопи снега ще я погледнем какво е. Мисля че си е куатро колата но има някакъв проблем :)

бягай надалеч от този майстор, такива майстори само във филми ще те вкарат, идеята на интегралето е много добра, никога нямаше да се сетя :flehan:

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я от познат колата, но сега не е в бг. ... Мисля че си е куатро колата но има някакъв проблем :)

Като се върне твоя познат ,вземи една лопата с дебела дръжка и ще разбереш дали си с куатро :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш кардан и не ти въртят задните гуми.... то май няма такъв вариант

Оооо, има и още как! Историята познава не един начин да се осъществи това! :hilezh:

Дано при колегата не е приложен някой от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, има и още как! Историята познава не един начин да се осъществи това! :hilezh:

Дано при колегата не е приложен някой от тях!

заварен диф, за да въртят само предните гуми??? чел съм, че го правят така на задно куатрото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замислих ,моето предложение за болтовете няма да е 100% гаранция,че е куатро.Може да е сменяна кутията и от куатро да е вече на предно и задния диф с полуоските да са си на мястото.Голяма тема,голяма работа.Все едно Ауди А6 куатро с неработещ халдекс :lol:

Заварен торсен и свален кардан ли? :blink: Не мога да си представя какво би наложило подобна намеса?

За да е уникат :hilezh:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре на лайсната над жабката имаш ли надпис куатро ?

Ако са само на решетката и капака отзад , може да е правил някой емблема тунинг.

Все пак кардана и полуоските отзад са най-сигурния начин да разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заставаш на една площадка заснежена някои твои приятел да гледа даже може да снима клип трагваш с мрасна газ :hilezh:

трябва да превъртят предни и задни гуми и след това един дрифт на сняг с мръсна газ :hilezh:

направи ли го това значи си със куатро :zustimm:

гледаи клипа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заварен торсен и свален кардан ли? :blink: Не мога да си представя какво би наложило подобна намеса?

Eто една възможна причина за "тунинг" на куатрото:

3142816P.jpg

3142817M.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарен тест:

1. Изключи този бутон ASR;

2. Подкарай колата на утъпкан сняг, (даже по добре лед) с 20-30km, навърти волана половин оборот да тръгне да завива и дай газ до дупка. Ако тръгва настрани задницата е куатро, ако спре да завива и тръгне напред е ... :steinigung:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прочетохте ли че колегата немога да я изкара въобще колата :gruebel: и както той сам каза , че неможел да провери кво има между гумите - като я поизкопае от снега и провери мисля , че тогава може да му се по могне , а така си хръвляме боб и царевица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде се намира това :gruebel: направо изпадам в стрес :blink:

Намира се тук:

3122912I.jpg

Но не изпадай в стрес! :hilezh:

Има си лечение, което се нарича нов(втора употреба) торсен! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сняг до гърдите и нито помен от снегорин, днес нищо немога да погледна камо ли да легна под колата :gruebel:

на две седмици съм с тази кола и нямам никаква наидея дали е с един два или 5 кюнеца чесно казано затънах и се питах защо? :)

На колата си пише quattro навсякаде, знам че може и да са сложени от някои за да дигне цената

Колега, прекарай я е през ТОЗИ VIN декодер, по номер на рамата и ще си покаже дали е Quattro или не! Като си въведеш данните ще намериш там "model designation" и пише едно "qu." там ако е Quattro! (пример: audi a6 qu.2.5 tdi)

Тествах го с мойта кола и работи! ;) Ако го няма това "qu." значи са те метнали и колата не е куатро! (разбирасе всичко това важи, ако не са пренабивани номерата на рамата :hilezh: )

Успех! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е толкова ли е трудно да бръкне човека зад задната гума и опипом да види има ли каре/полуоска и "има ли Гюро глава" или не:lol:, т.е. куатро ли е аджеба колицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направо не мога да повярвам бахти мушенгията. сега като се позамисля, мойта кола ако беше куатро, като я купувах изобщо нямаше да ми мине през акъла да проверявам дали найстина е куатро. То май вече трябва да проверяваме и дали е същата марка като я купуваме. Аман от мошенници на дребно. Обзалагам се че колата на колегата е само с предно. Има копче за АСР, а вие казахте че куатрото няма. За мен това е достатъчен признак, че всички лепенки куатро са лепени за украса и заблуда. Още повече, че на таблото му светка надписа за АСР-а като го натисне. Невиждам какво по-ясно от това, че няма куатро. Естествено ако сте сигурни че няма куатро с АСР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив веднъж ми се е случвало докато обикаляхме с един приятел по автокъщите и попаднахме на едно А4 с доста странно залепени надписи куатро, като тази вътре в купето беше някъде на средната конзола над пепелника, а на табелата с огромни цифри пишеше 4Х4...В този момент някакви я оглеждаха и джамбазина им разказваше някаква история как колата била уникална , а куатрото е правело невероятна...Наведох се, видях че няма полуоски и продължих покрай тях , като леко колкото да ме чуят купувачите казах на моя човек...Тази не е куатро !...Оказа се , че и джамбазина ме чу и последва репликата..., как да не е куатро, кво разбираш ти, знаеш ли аз колко Аудита и колко куатрота съм продал...Вие ще купувате ли нещо ? :hilezh: Просто подминах с усмивка, защото не ми се влизаше в излишни полемики с подобни ръбове. Онези обаче продължиха да си я оглеждат...изглежда лепенките ги задоволяваха напълно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е супер сте колеги това ми излиза:

Model Designation audi a6 av. 2.5 tdi

Model A6

Date of production 16.03.1999

Model year 1999

Sales type 4B50FC

Engine code AKN

Transmission code DQS

Axle drive 6S

Interior trim code BR

Roof color 3X

Exterior color / Paint Code 3X / Y1T

а изобщо не съм питал дали е куатро или не е видях че пишеше на предната решетка куатро и от зад до 2.5 ТДИ и за това не съм разпитвал но дори и да не е количката е 6 точки от всякадее, та виновника съм си аз да бях питал да знам :)

Ето я и нея :)

http://store.picbg.net/pubpic/7B/88/cfc25981ed707b88.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...