Jump to content

Моята първа кола - Audi


dido_en

Recommended Posts

Здравейте колеги, вече официално ;)

От около месец съм собственик на Audi A4, B6, мотор - многообсъжданият 2.0 ALT :)

Колата закупи един мой приятел от Германия от собственик. Колата си има забележките, но едно по едно ще оправям. Поне имам много мерак :P

Ето и малко снимки:

IMG_4257.jpg

IMG_4090.jpg

IMG_4263.jpg

IMG_4259.jpg

IMG_4268.JPG

IMG_4086.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Да си я караш със здраве и без ремонти! И дано да си от малкото "богоизбрани", които не си носят туба с масло в багажника ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много радост да ти носи! Сервизи да не виждаш често! Освен за обслужване. Безаварийно! :zustimm::bia:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лъскачка за първа кола, браво колега! :zustimm: Честито и само радост да ти носи! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,колега това е хубава кола :))).Много безаварийни километри ти пожелавам и най-вече със здраве да си я караш количката :P.Поздрави от Търново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито и от мен и добре дошъл официално в клуба, грижи се подобаващо за тази красавица и дано да нямаш никакви проблеми ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, колега! Колата ти изглежда много добре, а виждам че имаш и любимата ми екстра 'подгрев на предните седалки'.

Пожелавам ти много приятни мигове и в сервиз да влизаш само за обслужване :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно на всички за пожеланията! :)

За сега количката се държи много добре, но имам и малко тревоги, но за тях смятам да потърся малко из форума, а ако не намеря ще направя нова тема.

За интересуващите се за цената - колата е закупена от Burghausen за 4300euro от собственик, но като се прибави докарването до България, регистрация и консумативи... сещате се.

Честно казано, ако бях чел повече за този двигател, можеше и да се откажа, но половин година търсих кола и накрая, като ми се обади моя човек, че е намерил запазена направо му казах - вземай я.

Колкото до маслото - за сега, да не казвам голяма дума, не отчитам липси, но все пак от скоро я имам и не се знае какво може да излезе.

Още веднъж да благодаря за пожеланията колеги и да пожелая много безаварийни километри и на вас :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото - с времето ще си покаже. Вече 1000км с новото масло не е бутнала, пък ще видим. :zustimm:

Друго ме притеснява - колата, като дойде леко потракваше отпред при двигателя. Поразрових се и подпитах тук-там и се оказа, че е веригата. Също така сутрин като я запаля и за 1-2 секунди потраква много силно, което пък явно е повдигач. Посъветваха ме да сменя маслото, въпреки че колата си имаше пълна история. Сложих Castrol EDGE 5w-30 (друга тема е това, колко читаво е това масло) и мога да кажа, че май нещата станаха една идея по-зле отколкото със старото масло. :wall: Та понеже сега нямам възможност да я вкарам в сервиз за смяна на обтегач и верига общо взето чета, какво може да е друго.

Това, че и повдигач трака и веригата (веригата започва да трака като загрее колата) ме кара да се замисля да не е някъде другаде причината. До колкото четох има възможност да е запушена някаква цедка на маслената помпа, но много не вдявам от маслените пътища. Ако може да дадете идея къде първо да търся проблема ще съм много благодарен. Четох и за замерване на налягането на маслото, но нямам представа кой и как може да го направи. :steinigung:

На кратко - колеги помагайте! :flehan:

Качих две клипчета на двата проблема:

1. Студен старт и потракването за 1-2 сек.

(след като запали колата се чува един фонов шум, който е от климатиците на Billa)

2. Вече загрял двигател и тракането на веригата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...