Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Някъде бях чел, че изключват при промяна на съпротивлението, а може и да са с крайни изключватели.

Възможно е както на други аудита да изключват за време, подаваш импулс с копчето и примерно 5 секунди е захранено моторчето за прибиране. Медувременно изключването е тип защита на ел стъклата, при запекли огледала тока става по-голям от зададена стойност и или спира или ги връща.

Мисля си, че не е логично да ги връща понеже защитата е сработила, а би трябвало да е защото е сработила прекално рано или наистина има добавени крайни положения, което не би трябвало да е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо, имаш ли нужда пак се обаждай. :)/>

Темата с трансмисионното масло е много противоречива. Аз лично имам единствено 100% доверие на Мишо като специалист и той казва да се сменя било то ръчна или автоматична.

Аз лично на всичките си коли съм го сменял(5бр.), баща ми на 2 А4 ки, майка ми на А2ката и доста хора покрай мен. Винаги намирам положителна разлика, скоростите влизат по-мазно, по-безшумно и зимата го няма ефекта на замръзнала ск. кутия при който влизат трудно и тежко скоростите.

Автоматика е доста по-сложна и капризна кутия от ръчната и ако приемем че при автоматика има някакъв дори и минимален риск от негативи след смяната, при ръчната няма никакъв.

БЛагодаря за включването!

така като ми кажеш Мишо и на мен нищо не ми говори...

Дай на ЛС нещо координати, мобилен телефон...Просто не го знам човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ти е грешката че не го знаеш има го в тази тема

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=9673

Ето и сайта му

http://multitronic-box.com

Изключително ценен човек за нашите коли ,най-добре говори с него за проблемите си.Може и да поръча необходимите консумативи и авточасти директно от Германия

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър Мишо наистина.

Частите ги взима от тук, може да ги е взимал от Германия, но доколкото знам и виждам са от тук, даже миналия ден се засякохме в Юнитрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С типтроник са, но Мишо може да се справи с ъпгрейда на софтуера на кутията при нужда...,

Иначе самата физическа замяна на маслото не е някаква филисофия неземна

Той и DSG-та ремонтира, но просто милтитрошляците са му слабост - за това и сайта е посветен на тях :)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мен ме разубедиха от Порше София Запад да пипам каквото и да било по кутията, както и да и правя адаптация (не съм сменял маслото при тях). Случвало се е да става и по-зле кутията след адаптация, за това реших да не рискувам.

Иначе има някаква акция ... или както там се нарича за Audi Avant (моето е 2005г.) за смяна на някакво маркуче за задната чистачка. То прокапвало и капало върху ТВ тунер и тн .. Поради тази причина му правят нещо си :)/>. Докладвал съм :)/>

Редактирано от cnapku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе има някаква акция ... или както там се нарича за Audi Avant (моето е 2005г.) за смяна на някакво маркуче за задната чистачка. То прокапвало и капало върху ТВ тунер и тн .. Поради тази причина му правят нещо си smile.gif/>. Докладвал съм smile.gif/>

Тази акция само за А6 4Ф ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само и единствено :hilezh:

Иначе и аз отдавна да съм се възползвал.

пп:А междудругото има ли някакви акции за нашите талиги Б6/Б7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не мога да взема страна, защото ми е сменяван блок на скорости преди да я купя. След като разбрах това смених и маслото като я взех. Имам едно оплакване което се изразява в промяна на оборотите като пусна педала на газта. Колата започва да се движи все едно даваш газ - пускаш педала - даваш газ - пускаш педала и т.н. smile.gif Всички ме насочват към адаптация. Въпроса ми обаче е - задължително ли да правя адаптация и ъпдейт? Записах си вече вас в Порше Запад и сега седя и се чудя biggrin.gifgruebel.gif

Мисля да опитам. Дали е възможно да стане по зле? blink.gif

Брат по- зле от това няма на къде кутията си е за ремонт но -може и така да я караш във времето напред за да върви по- добре ще се наложи да караш на S иначе ще си е много мудна..

Турбина на кутията за смяна (колегите му казват хидро трансформатор) с филтър масло гарнитури и др. 2000-3000лв зависи къде ще я правят а рециклирана кутия струва 3000 лв и то при положение е оставиш твоята в сервиза.проверено е.:)

Редактирано от Radosoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял масло на скорости в Порше. Реших профилактично да го направя. Ауди не го препоръчва, но се носеше слух в немските форуми, че трябва да се сменя маслото иначе ставали бели. Затова реших да сменям. В Порше като им казах какво искам приемчикът ме изгледа доста учуден и ме попита: Имате ли оплаквания от колата и скоростната?

Нямам! Ами защо искате да сменяте маслото? Казвам профилактично.

Смениха 6 литра масло, някакъв филтър, гарнитура (мисля на картер) и някакви болтове + помощни материали. Колата преседя близо денонощие и някой ми бе казал, че смяната се правила на определена тепература на маслото и т.н.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли някой да сподели впечатление/знание относно слабите страни на следния модел: Ауди А6 авант, 2.4 бензин, автоматик 2004/2005 година. Също така ме интересува дали има различни модели на автоматичните скоростни кутии и ако има каква трябва да търся, тоест кои са най-читавите?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко места вече чувам, че е възможна замяна на управлението на климатроника със четирите врътки с комфортният.

На А5 ставало.

Било възможно и поставянето на километраж от фейслифта.

Как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко места вече чувам, че е възможна замяна на управлението на климатроника със четирите врътки с комфортният.

На А5 ставало.

Било възможно и поставянето на километраж от фейслифта.

Как мислите?

Вчера Павлик (един луд руснак, електроманяк) ми показа снимки как е сменял километража и дисплея на една RS6ца (черно-зелената) + още некви глупости. Предполагам, че е възможно, въпроса е срещу каква цена...

Мисля, че става дума за тази (снимките са пред това) -

14299_10151167336083269_897783572_n.jpg

406968_10151167335938269_446687188_n.jpg

526829_10151167335833269_884653660_n.jpg

598614_10151167335753269_623335330_n.jpg

32384_10151167335698269_41407434_n.jpg

73029_10151167335658269_235551265_n.jpg

401291_10151167335578269_666669981_n.jpg

255060_10151167335473269_1926963769_n.jpg

739_10151167335313269_1899317850_n.jpg

68401_10151167335208269_550650169_n.jpg

67652_10151167335058269_564795294_n.jpg

559919_10151167334923269_2021388444_n.jpg

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вертер 6 л не беше ли частична смяна ....

Да, частична е. Мисля 8 литра събираше кутията, но явно не могат да се източат всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как да измъкна changer-a при условие, че нямам онези джаджи дето се мушкат в дупките и го изтегляш с тях?

Имате ли някаква идея ... че да не взема да оплескам нещо. :gruebel:/>

Редактирано от cnapku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без тях ще е трудно, защото те освобождават щипките.

Защо ще го сваляш, за почистване ли?

Аз си купих въпросните джаджи, но не ми остава време да го сваля и да го занеса.... даже не знам къде.

Ако искаш, за да не счупиш нещо, ще ти ги дам да го свалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих за почистване на окото на навигацията в Авител, сваляне+почистване+настройка 35 лева, като ги бях ограничил до 1 час, т.к. имах работа. Бих казал перфектна работа. Препоръчвам.

пп: но въпреки това си бях поръчал въпросните държачи от ebay, и то два пъти, та сега си ми стоят. Ако някой прояви желание :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В МД автоцентър варна някъде по назад бях писал по темата имат една машина за смяна на масло на автом. ск. кут. под налягане източва всичко включително и течноста от охладителя има цяла процедура която трябва да се спази по този повод съветвам всички колеги да не смянят частично масло на кутията

все пак ново старо и различни марки (някъде може и разлино масло да сложат) накрая вместо да сте направили нещо добро за автомобила то станало една боза а и сте изхарчили едни пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...