Jump to content

Пoставям си сам климатик


forest

Recommended Posts

Най ме притеснява, да не трябва после пак да свалям таблото! Другото ще го преживея... нека се троши скапания компресор, колкото си иска :hilezh::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK

Някой да каже, какви са размерите, на всички необходими О-пръстени и от къде да ги напазарувам!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде могат да се закупят, че слагам климатроник на А-класата на жена ми и е хубаво да ги сменя и аз преди пълненето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде могат да се закупят..........

Отиваш в първия по-голям сервиз за автоклиматици и си ги купуваш от тях.Те,най-вероятно,ще ти извадят една голяма кутия с поне 40 отделения,в които има също толкова на брой размери "О" пръстени и си избираш.Аз предварително си бях извадил старите и по тях си взех нови-струват стотинки.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много удобно да се разглоби/откачи всичко и да се обикаля да се търси, особено ако има фреон. Аз още не съм слагал фреона защото ми остава монтирането на предния радиатор, но компресора е отдолу и като се откачат тръбите за да се свалят О-пръстените не може да се кара колата защото ще се напълни с мизерии. Ще трябва да потърся направо ремонтен комплект с всички О-пръстени и да ги сменя наведнъж :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги извинявайте за въпроса, но виждам че сте успяли да монтирате климатика на Моноинженкцион....Искам да знам дали е възможно да се монтира на един прост карбуратор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ...........дали е възможно да се монтира на един прост карбуратор ?

Може,разбира се.Климатикът е автономна система и може да се монтира на двигатели с всякаква система на пълнене.Единствената разлика с моноинжекцията е вакуум клапата,която трябва да се монтира на карбуратора и чрез която ще ти се повишават оборотите на празен ход при включен климатик,за да не ти гасне колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги трябва ми шайбата на вала за климатика на ауди В3. Някой ако може да помогне ще съм много благодарен, че остана само нея да сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравеите имам затруднение сас намирането на климатична инсталация на ауди 80 б3.някои да знае от каде мога да се здобия сас такава придобифка.мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Ще слагам и аз климатика, обаче. Генератора ми се намира отдолу, точно там където всички с бензиновите мотори слагате компресора. Ако си взема стойка за компресор от бензинова б3ка примерно 1.8 90 коня имам ли ги отворите на моя блок където да я хвана, и после да си измислям вече друга стойка на генератора. Дали блоковете на дизела и на бензина ги имат отворите за стойката на компресора ? Някой може ли да отговори ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги смъкнах си един климатроник за АБК-то всичко нужно го взех и обаче като си смъквах инсталацията от колата донор орязах 5 6 кабелчета бяха яко оплетени в инсталацията  и сега се чудя от къде са имам и неизвестни букси ако някои ме светне ще черпя.

1-снимка

Първата в ляво черната има номер на нея 443 937 501 и кафяво зелен кабел орязан

Втората букса зелената нямам представа за какво е

Третата лилавата ?????

3-снимка

Имам други орязани кабели

оранжевата букса с номер 893971982 зелено-лилав и 893971836 зелено-син

червената букса с номер 4А0972998  сив-зелен  и червено-син

4-снимка

Жълтата букса с номер 893971 635 за дисплея на термометъра ли е че и на е орязан кафев и черно-син.

 

Забравих и кафявата букса на 3 снимка и неговите 2 - жици са отрязани.

post-57214-0-10141500-1438894240_thumb.j

post-57214-0-60825700-1438894505_thumb.j

post-57214-0-93582300-1438894682_thumb.j

post-57214-0-50587300-1438894899_thumb.j

Редактирано от Achoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои има ли ел.схема за климатроник на АБК , че разгледах доста обаче никоя не е обозначена за въпросния двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................ел.схема за климатроник на АБК ...................................

Тя ел.схемата за климатроника е една и съща за всички Ауди80 Б4 с ръчна скоростна кутия/независимо от двигателя/.Единствената разлика е в номера на пина на ЕКУ-то към който трябва да подадеш сигнал за повишаване на оборотите на двигателя при пускане на климатика.Разгледай внимателно заводската ел.схема,проследи цветовете на кабелите в нея и ще се ориентираш кой кабел при теб къде е водел.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма как да проследя след като колата от която взех е АЦЕ , а мойта е АБК идентично са еднакви(едрогабаритните части) кабелите на ЕКУ-то са различни ясно ми е.  Има една малка подробност донора е в СОФИЯ а аз съм в РУСЕ няма как да ги видя , за това исках помощ от форумните колеги които са поставяли и имат представа  схема с цветове на кабелите . Благодаря от сега

Редактирано от Achoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Колеги, някой може ли да ми каже къде точно се намира дренажната тръбичка на климатика(дали е под маншона с тръбите или около него), понеже нямам тапа а и не искам да режа току така, дупка за тръбите изрязох според щампованото в изолацията, но дотам. Интересува ме също и откъде точно взима вакум клапата за рециркулация, откъде е маркучето и къде са 2те точки за зареждане на климатика, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дренажната тръбичка се намира в ляво и на долу по диагонал от маншона с тръбите, когато поставиш конзолата с изпарителя на климатика, тя ще ти покаже къде да разпробиеш. От тази снимка може да се ориентираш на къде отива дренажа: цък

 

Вакуум се взима от тръбичката на сервото, на самото клапанче трябва да има свободни изводи, ако няма можеш да си направиш с тройник. цък

 

Единия извод за зареждане е на самия компресор отгоре, другия на долната тръбичка климатичния радиатор(кондензатор) ето тук

 

Снимките са примерни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, а от 3те извода на клапата,единият трябва да е празен по логика, нали? Има ли значение на кои щуцери точно поставям маркучетата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо е станало с първия линк за дренажната тръбичка, това трябваше да е снимката

Маркучето за клапата е едно, не мисля че има значение на кой извод ще го закачиш, ако се направи къдърно и да не засмуква въздух. Ако нямаш свободен, можеш да сложиш едно тройниче (на снимката има) и пак да се закачиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз наистина искам да си сложа климатик в моето старо и хубаво АУДИ 80 1.6 

Имам технически умения ,но нямам условия да си го поставя сам.Частите ще си ги намеря сам ,но моля ако някой знае добър майстор да ми го постави нека да ми даде координати моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

vaskoto1 от форума на VW. В секция сервизи там можеш да му откриеш телефона. И аз карам B4 Avant 1.6, той ми монтира климатика. Но иска да е оригинален и предпочита той да си свали карантиите от колата донор. Аз така и направих. Закарах му един Avant 1.6 с климатик, той свали нещата и ги монтира на моя Avant 1.6.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...