Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

Те си имат но понеже са матови не се виждат много хубаво. На всеки един часовник точно под оста за стрелките има по два диода. Трябва самите стрелки да ги полирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....

 

Станало е повече от добре, Поздравления! Отдавна искам да си направя и моето табло да свети така, но не смея да пипам, малко съм скаран с еле :). Били ми дал насоки и някой съвет?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва то голямо търпение и много внимание при разпояването и запояването на диодите. Много е важно да спазваш поляритета на самите диоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз имам един проблем,но явно нещата няма да се оправят.Стрелката на километража ми показва колкото си иска,дори слиза веритикално долу, все едно съм с 300 км/ч и понякога като угася двигателя отива на 0.През повечето време стои където си иска,но понякога работи нормално. Отворих таблото,стрелката лесно се връща в нормално положение,но явно ще се наложи да се сменя.Като го сглобих,ми изчезна осветлението на таблото,както и осветлението на изминатите километри,само на часовника свети.Някой има ли представа,какво може да съм разместил,че намирането на такова ще е малко трудно.Годината на таблата трябва да е еднаква,понеже са с различни букси,а повечето по автоморгите,които оглеждах са от дизелови автомобили.Моето е за 1.8Т AJL с големия фис дисплей и повечето уреди

20150509_133331.jpg

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги не ми светеха диодите от 0 до 80 км. на таблото смених ги спазих + и - и пак не светят. Някои ако ми каже как да реша проблема ще съм много благодарен. Колата е А3 8L

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 31/05/2016 at 20:04, Vlad написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Огледай дали някоя писта не е прекъсната. Ако има прекъсване пробвай да я възстановиш с кабелче.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.10.2015 г. at 23:40, integrale45 написа:

Аз имам един проблем,но явно нещата няма да се оправят.Стрелката на километража ми показва колкото си иска,дори слиза веритикално долу, все едно съм с 300 км/ч и понякога като угася двигателя отива на 0..Моето табло е за 1.8Т AJL с големия фис дисплей и повечето уреди

Оправиха ми километража,оказа се стъпковото моторче на стрелката.Цената му била 5 лв,а отделно си платих за труда.Другият проблем ,който остана е, че не работи подсветката на таблото.Това се случи,когато един път разкачих буксите му.Работи само тази на часовника.Оставих го в един сервиз и сервизният техник каза,че при него всичко било наред-нямало нищо прекъснато по платката.Трябвало да се закачи на диагностика и да се види къде точно е проблемът,което не знам как ще стане. Според неговите думи подсветката на часовника и на подсветката останалите светодиоди се командвали от различни компютри,затова на часовника е работила,а останалите светулки не светели заради проблем в управлението.Някой може ли да ме насочи къде може да е проблема и има ли нещо вярна в думите на сервизния техник?

PS:В момента не се вижда брояча на километража,вижда се само на тъмно,като се светне с фенерче под определен ъгъл.

 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет от мен пак. Значи с диагностика твоята работа няма да стане, ще трябва да се отвори цялото табло и да се прегледа. При мен сега като се прибрах видях, че 3 светодиода на километража от 120 до 220 не светят. Няма да се занимавам с тях понеже пак си търся табло. :hilezh:

Редактирано от Tira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли сигурен човек,който може да го направи?И естествено на каква цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, integrale45 написа:

Кой е Жоро?

Ето го:

toshkov81

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма време да чета цялата тема, но един съвет от мен - ако не сте с доста добра практика в електрониката, не пипайте таблата си с цял, мод или ремонт!

Много станаха случаите с повредените от такава намеса.

Няма лошо човек да се учи, но това не е подходящото нещо.

Като цяло таблата на тия коли са нещо елементарно, спрямо на по-новите и на класни коли, но това не значи, че може да се пипат от всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имаш как да нямаш?!?!??! Където са светлините там е за регулиране на фарове и километраж,интересно ще е да нямаш :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да не е фейс, и да се регулира от врътката за нулиране на километрите

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За година и половина не намерих такова копче. Фаровете се пускат с лостче, което е по-малко от това за мигачите и се намира до това за мигачите. На него няма никакви допълнителни плъзгачи или копчета. На панела от лявата страна на волана имам един потенциометър за височината на фаровете от 0 до ІІІ и нищо друго. Фейслифтова е. Това с копчето за нулиране на километрите не съм го пробвал, но довечера ще го тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка - не за нулиране на километрите, а от другото за часовника

Редактирано от Krisko_A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, регулира се с лявото копче (за часовника). Въртял съм ги в началото, като взех колата, но не съм забелязал да се променя. Благодаря за отговора.

 

И аз направих процедурата. Използвах тези диоди. Малко са ярки и светят повече от червеното в купето. Нямах време да проверя къде им е резистора за тока, но мисля, че ако се увеличи, за да може да намелее интензитета им ще стане по-добре.

Преди:

IMG_20160924_195019.jpg

 

След:

IMG_20160925_201103.jpg   IMG_20160925_201144.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Впечатлен съм от резултата с лед осветленито. Искам да попитам gecata, дали би се заел с моето табло да го преправи от червени светлини в лед светлини ? Или има някакъв друг вариант за моята антика ? Карам б4, 1,6, ада. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...