Jump to content

Q5 - проблеми и решения


Macao

Recommended Posts

Не е климатроник след като няма градуси. Това е традиционен контролен панел за климатика и парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако се виждат градусите някъде и могат да се нагласят значи е с климатроник.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно няма и съм в грешка. Не съм толкова запознат с този модел и просто коментирах по снимката. Климатроник си е, само че е еднозонен.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, климатроник е щом излизат на дисплея. Следващ въпрос тогава: на дисплея показва ли някъде последно избраните градуси или трябва да пипнеш врътката за да изскочат?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 12.05.2019 г. at 9:05, CVT написа:

Не е климатроник след като няма градуси. Това е традиционен контролен панел за климатика и парното.

Tова е еднозонов климатроник,а другия с 2-та дисплея е двузоновия,препоръчвам втория,това първото е подигравка с клиента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Проблема с незагряването на Q5-та се реши с нов основен термостат. Мишо беше сменил този до скоростната кутия при ремонта й, файда нямаше. Днес смених основния (заедно с почистване на дорселовата клапа), загрява бързо и закове ли 90 не мърда. Досега откак сме взели колата в града беше вдигала 90 само веднъж за 5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 0.75. Проблема с изчакването дойде от това, че като купих колата, поръчах за обслужване всичко превантивно, но понеже човекът, който ме снабдява с частите ми е приятел, не ми е включил термостата (защото на 3 тди бил трудно достъпен, а на 2 тди лесен, и се сменял само при нужда, а не профилактично). И започчнах да си мисля, че вече е от тоя клапан до егр-а, но разбрахме, че термостата всъщност не е сменян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Малко ще събудя темата с друг въпрос за Q5 3.0 тди, S-tronic, 2009, 180 000 km - при движение с равномерна скорост на автопилот 130-135 км/ч се усеща известно раклащане на оборотите. От около 2000 об/мин, стрелката на оборотомера започва да варира с около 150-200, което се усеща като някаква лека вибрация. На какво се дължи това? Някъде мисля, че имаше тема за това, но не мога да я открия и реших да споделя с мнозинството ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, имам проблем със трета скорост по някога исключва в движение, колата е Q5 2.0 tdi 170кс. ръчка. Няма шумове нито виврции. 

 

Редактирано от miron81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , от скоро имам Q5 , 2018г. 2.0 бензин внесено е от САЩ ,  при движение се чува и усеща в педала на газта едно "претракване " точно при 40 км. в час след като мине тази скорост и преди нея няма нищо .Въпроса ми е това някакъв проблем ли е , защото колата си върви много добре и скоростите не се разбира кога се сменят , само по оборотомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това предполагам, само при потегляне първия път когато стигне 40 км/час ? 
И след това не го прави, докато не я угасиш.

Ако да - това е теста на АБС/ЕСП системата и всичко е наред.

Ако го прави постоянно на 40 км./час, значи е нещо друго и е проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 2.09.2023 г. at 19:48, miron81 написа:

Здравейте, имам проблем със трета скорост по някога исключва в движение, колата е Q5 2.0 tdi 170кс. ръчка. Няма шумове нито виврции. 

 

за смяна на съединител и маховик си- около 2500 лв с труда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак малко ми се вижда

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, търся следната информация за Audi Q5 2.0тди 177:

1. филтъра за картерна вентилация - ако може някакъв ОЕ номер

2. масло на заден диференциал - колко събира и ОЕ номер на маслото.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...