Jump to content

Recommended Posts

Пълен лаик съм на тема фотография и качество на снимки :) Само казвам това, което видях в ревютата. Обаче, ако приемем, че снимките на китаеца са съвсем леко назад и това е единственият минус, а разликата в цената е около 700 лв. за крайния потребител тук, изборът за мен е ясен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излез на улицата през нощта и направи една снимка на която да се вижда какво снимаш и ще разбереш малката разлика дори и да не разбираш. Примерно кола на тъмна улица и без светкавица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, robobug написа:

S7 вече се намира под 800лв. 

Телефонът няма слабо място, камерата е едно от най-добрите предложения. Достъпни части, хубава батерия, карта до 256Гб. Всевъзможни сензори, ГПС-а му работи мигновено. Уникален дисплей. Интерфейсът няма нищо общо с по-старите модели.

Малък размер (май няма по-малък телефон с такъв дисплей), лек, водо и прахоустойчив. 2г. гаранция в БГ.

 

Китаец давал 7.88% по-висок резултат на синтетични тестове или имал 0.1 версия по-висок андроид.....когато сравняваш на живо телефона тези неща не звучат сериозно....

 

 

 

А от друга страна, сериозно ли е да дадеш 100/200/300$ повече за малко по-стар модел, с малко по-слаб хардуер, с малко по-лагав UI, с по-малка батерия, с по-бавно зареждане, с малко по-стара версия на OS? И защо - защото в 5 от 180 случая ще направи по-добра снимка...

 

ПП: Но да не остане някой с грешно впечатление - изобщо не твърдя, че S7/8 са лоши устройства, напротив много са хубави - страхонта изработка, дисплей, супер преформънс, но на мен 3T ми дава малко повече от същото за по-малко пари.По наши географски ширини не е много разпространен, което за мен е плюс, а не минус - еднообразието ме напряга :nixweiss:

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, HannoSLM said:

S7 с дизайн не впечатлява изобщо, може би имаш предвид С7 edge? Сравнението ти също не е правилно, защото като изключим, че С7 прави малко по-добри снимки, по всички други параграфи е много назад от Oneplus 3T:

Погледнах сравнението в gsmarena и не виждам кое, от написаното от мен е невярно.

S7 е продължава да е един от най-малките телефони в този размер, продължава да има слот за 256Гб карта, дисплея продължава да е топ (несравним с китайския). По тестове батерията държи 80 срещу 83 часа....но след ъпгрейда до 7.0 батерията на С7 държи повече, т.е. и тя е по-добра от китайската. Камерата наистина няма нужда да се намесва....започвам да си мисля, че на китайските нарочно слагат бъгави камери, просто не може да са вкарали пари за разработка и да са толкова отчайващи.

IP68 защита не виждам никъде......единствените два други параграфа (от "всички други") са по-новия чип на 3Т и 4 срещу 6Гб рам....

Моят телефон е с 2Гб рам и досега не е имало приложение, което да не му стигне....S7-миците, които съм виждал са били винаги с ограничени от потребителя процесори.

Edit: За цените на самсунг съм съгласен, че са дразнещи. Мисля си, че причината е, че се продават като "операторски" телефони и трябва да има възможност за големи отстъпки.

 

Аз не ползвам телефона си за моден аксесоар....в този дух не разбирам и от дизайн.

За мен "едж технологията" е "нема такава простотия". А малко по-интелигентно казано - от инженерна гледна точка носи само негативи.

 

@Audi_RS* Nvidia Shield продължава да бъде един от най-добрите таблети в раздел 8". По-старата версия ($100 отгоре) има повече екстри - слот за карта и LTE свързаност.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе съгласен съм, че е малък, съгласен съм, че ейч технологията е пълна простотия... мислиш я  за яко нещо докато не ти се наложи ежедневно да ползваш телефона... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, мхм. Имаш ли телефон с ейдж технологията и колко време си го ползвал? Дисплей сменял ли си? Бал съм ти и извивката, главата ти свалят ако счупишдисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎13‎.‎05‎.‎2017 at 8:11, robobug написа:

 

Тва чудо на техниката в България май не се продава или аз не мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със самсунг Ж7. Търкайки се в джоб при звънене, или отваря, или затваря. Някаква идея как да го направя да се започва/отказва разговор само с хардуеърен бутон, без слайдване? Или някаква друга идея? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, robobug написа:

Купувал съм го от амазон.ко.юк. Евтината версия, без сим карта.

Само една версия намирам за 300 паунда  ?

 

преди 55 минути, martinich написа:

Имам проблем със самсунг Ж7. Търкайки се в джоб при звънене, или отваря, или затваря. Някаква идея как да го направя да се започва/отказва разговор само с хардуеърен бутон, без слайдване? Или някаква друга идея? 

В настройките - достъпност - отговаряне и прекратяване на разговора имаш различни възможности. Прегледай там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, TiL said:

Мхм, мхм. Имаш ли телефон с ейдж технологията и колко време си го ползвал? Дисплей сменял ли си? Бал съм ти и извивката, главата ти свалят ако счупишдисплея.

това че е скъп няма общо с факта че изглежда прекрасно и е кеф да се четат всякакви текстове и да се гледат филмчета ;) Най-добре е да имаш застраховка за да не си късаш нервите като се счупи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм... и кажи колко процента от масовите протектори прилепят добре и не се надигат от силиконовите калъфчета, от слгането в джоба... Да ти имам и кефа от гледането на филм на телефона :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/15/2017 at 16:20, Audi_RS* написа:

В настройките - достъпност - отговаряне и прекратяване на разговора имаш различни възможности. Прегледай там.

Пробвах не става. Тоя туч се отваря/затваря при допир с плат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера пак псувах edge дизайна.

Опитах да залепя оригинален Самсунг протектор на 2.5D екран (това е евтината версия на едж дизайна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е възможно OTA ъпдейт на OS-а да те предупреждава, че нищо няма да остане от наличната ти информация след завършване на процеса? :huh: Тва на Леново Таб 10-ича с налична версия 5.0 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От 4 5 дни при включване на зарядното сутрин и вечер ми излиза екран с инфпрмация, вечер .и напомня дс си изключа звука, сутрин разни други глупости. Почти съм сигурен, че не е от ъпдейта, който мина, но не можах и да намеря нова програма... Някакви насоки как да го махна?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте и идеи защо икономичен в idle телефон става зловещо гладен за батерия с пуснат дисплей, без да се ползват никакви приложения,а просто като се разцъква из менютата. Говорим за 1% на всеки 2-3 минути. При ровене във фб през приложението стига до 1% на минута-две и грее при процесора, но не фрапантно.

Това с 5.5QHD екран на 3000 mAh батерия. За G4 с Marshmallow става въпрос. По принцип G4 трябва да изкарва повече SOT от V10 (най-близкото, което ми е налично и с което мога да го сравня), а в случая дори не може да се доближи до него, при максимално натоварване. Има не повече от 7-8 приложения инсталирани, като целия останал bloatware от LG съм го разкарал. Никакъв ефект нямаше това.

ПП Не съм му правил ресет още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...