Jump to content

Смяна на спирачни дискове -какви,къде,цени?


Kissman

Recommended Posts

Здравейте колеги,предстои ми смяна на спирачните дискове и искам да уточня някои въпроси свързани с това.Първо това което съм решил е да взема нови вместо да шлайфам старите макар и да имат възможност за това...Автомобила е А4,2.0,бензин,2001 год.,288 мм е диаметъра доколкото ме информираха запознати..Въпросите ми са:

1. Трябва и предните и задните ли да сменя или може само предните ?Гледам че и задните имат ръб...

2. Каква марка да избера като цена,качество,надеждност-Ferodo,Metelii или друга?

3. Къде в София може да свърша тази работа бързо,качествено и надеждно?

Благодаря :-)

Редактирано от Kissman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега ще следя и аз темата, че и на мен ми предстои смяна на A3 (8L) 1,8T / 288mm. Давайте идеи и предложения :bia:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нормалния ценови клас за мен в момента за дискове е АТЕ или Брембо а за накладки АТЕ или TRW-COTEC.

На моята А6 (1.8т АЕБ) ги смених преди три дни от "ТЕХ-КО"

Предни и задни дискове Брембо и накладки TRW-COTEC.

Цените без (клиентски номер = -35%) са от около 100лв. преден и около 60лв. заден диск, това са от по евтините.

А за накладки цените са горе доло същите.

предни от 100лв. нагоре и задни от 50лв. нагоре TRW-COTEC или АТЕ. :zustimm:/>

Редактирано от Каменов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове - ATE (спортни с канали) или Open Parts RS (перфорирани )

Накладки ATE и от порше (новите онтересни накладки)

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стандартните модели съм много доволен от дискове ATE, Ferodo, REMSA. Накладки в последно време залагам на BENDIX и ако трябва да съм откровен за мен са повече от перфектни, недостатъка им е, че бързо свършват hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята А6 (1.8т АЕБ) ги смених преди три дни от "ТЕХ-КО"

Предни и задни дискове Брембо и накладки TRW-COTEC.

Brembo-то в ТЕХ-КО на AP ли е? Преди време взех точно същите, 288 мм, но за А4. След 7 000 км започнах да ги усещам как леко притрисат, т.е. бяха започнали да се кривят. За над 50 000 км не се влошиха много, така и продадох колата. Може и да е било случайно, някоя локва, кой знае.

COTEC накладки на TRW са хубави, ползвам такива на едната кола, не усещам разлика със заводски вградените (които изкараха 30 000 градско). Pagid също са добре, но са доста меки, т.е. не изкарват много километри (от 50 000 до смяна, 35 000 бяха извънградско).

Иначе нищо против другите марки посочени от колегите. DELPHI не вземай, не си заслужават цената. Мetteli пък в никакъв случай. Изобщо, не си прави ценови експерименти точно със спирачките.

Редактирано от Vlado_193
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Brembo си е запазена марка са се кривне диска и особено ако не сложиш накладки брембо няма прошка. До момента не съм имал криво Феродо или Ремса, колкото и да е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo-то в ТЕХ-КО на AP ли е?

Незнам, ето това са :

Накладките не са това но така изглежда кутийката.

post-57938-0-05276000-1363077431_thumb.j

post-57938-0-16503200-1363077435_thumb.j

Редактирано от Каменов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се обърнете към колегата от форума Петър (buzzi). Работи бързо, точно, качествено и е много коректен. Миналата седмица ми смени задни дискове и накладки на 100-цата и ми даде някои ценни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много доволен от Петър (buzzi), миналата година април месец ми смени предните дискове и накладките, всичко беше направено много точно. Сега имам план да сменям и задните, но чакам да се доизносят.

Успех!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, във форума колегата Raino, предлага оригинални части на VW/Audi - на прилична цена!!! Обърнете се към него, дава и добри съвети, а и предлага накладки и дискове и на други фирми производители. Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,спрял съм се засега на Ferodo но не получих отговор дали трябва да сменям и задните или по-важни са предните а задните могат да почакат...С други думи ще има ли ефект ако сменя само предните защото не ми харесва усещането при спиране да тресе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От финансова гледна точка е добре но ще изчезне ли тресенето при спиране ...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти препоръчвам Пепи, който по-горе ти казаха колегите.

Закарах му колата и за 2 часа сменихме предните дискове и спирачната течност, хем се и посмяхме. Въпреки че ме заболя крака от натискане на педала на спирачката, трябва да си намери помощник :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Той ли намира дисковете или трябва аз да си ги намеря и да му ги занеса само за монтажа...Какви пари взима долу горе за услугата ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв бюджет разполагате?

Аз примерно за 400 лв. с отстъпки си смених всички дискове и накладки.

Отпред ATE Power disc и накладки АТЕ, отзад Феродо дискове и накладки.

Много съм доволен, няма проблем със спирането при всякакви условия, няма шумове и за около 2 години износването им е минимално.

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за накладки REMSA, меки са и цапат доста, но дисковете изкарват по-дълго.

Сменях и дискове миналата година, но не си спомням марката, така, че не мога да изкажа мнение за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, и аз съм решил да сменям предни дискове и накладки. За дискове се двоумя между АТЕ PremiumOne и Textar Pro. И двата вида са с високовъглеродна преработка и антикорозионно покритие, и с долу горе еднакви цени - 123лв. До колкото гледам по картинки, Текстар дисковете са с перфорация, което ще рече по-добро охлаждане. На АТЕ ми харесват каналите за отвеждане на газовете, но си мисля, че с течение на времето ще утъняват, и съответно ще вършат все по-малко работа. Дайте мнение за Textar Pro дисковете, ако някой е имал опит. За накладки съм решил Textar, понеже колегата pufa казва, че са по-меки.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм решил.Следващата седмица ще ми престигнат ATE PowerDisk 312mm

С какви накладки си? Ей в тая тема съм оуснал една табличка за съвместимостта на дисковете и накладките.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=142346&st=20

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в момента с какви накладки съм, но мисля да взема Textar. Видях таблицата която си постнал в другата тема, но там няма нищо за Textar...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех Textar и в комбинация с дискове ATE ме информираха знаещи че е добра комбинация,така че до момента съм доволен :rolleyes:/> но още не съм ги разработил реално

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...