Jump to content

избор на "cd" за кола


shpeksi

Recommended Posts

Еднакви са FAT-овете на флашките (4 и 8 гиги).

Просто повече от 4 гиги не ще.

Дроидски телефони и таблети - бол.

Просто искам решението да е стационарно. Не ме кефи всеки път да ръгам напред-назад (нема блутут модул алпина)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aми ако имаш управление за сд чейндър да мислиш нещо от типа на anycarlink или подобните...но и те са на цени като да доплатиш за по-модерен плеър...Не знам какъв обем памет мислиш ,че ще ти е достатъчен но освен Аипод или нещо подобно не виждам, как да станат нещата стационарно. То и какво ще рече стационарно ? Външен хард ? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писатели сте вие, писатели.

А не читатели.

Плейърът съм го показал на първа страница.

Вярно, не е последен писък на модата, ама не е и някакъв архаичен кас'тофон.

Моята нирвана съм я постигнал с флашката в жабката.

Тук просто се развиват теоретични постановки, па и да знае някой какво да (не) си купува. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи всеки път да ръгам напред-назад (нема блутут модул алпина)...

Е чак да нЕма...

Всичко е въпрос на желание и възможности:

http://www.alpine.bg/p/Products/bluetooth-and-usb8/kce-250bt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, из последните страници на темата мернах някакви коментари които малко ме озадачиха, ма не ми се търсят за да ги цитирам, само да внеса малко яснота, че явно има заблудени хора, WAV е най-добрата компресия измислена някога защото запазва пълния тонален и динамичен деапазон на парчето, FLAC-a не е никак лоша даже е почти 100% като WAV-a, но все пак има разлика, която разбира се евентуално може да се хване с техника, но не и с ухо. Ако искате да слушате музика през USB ili bluetooth и то на фабричните тонколони в колата не виждам ама абсолютно никакъв смисъл от нещо повече от MP3 320 kbps :stupid:/> , повечето хора не могат да направят разлика между тонколони за 300 лв и 1000 лв да не говорим, че не могат да различат диск матричен от такъв с перфектно рипнати MP3-ки на системи за 2-3 к. ,а какво остава за човек без години опит в тая сфера да намери разлика м/у FLAC/WAV и MP3 320 kbps prez USB на фабрични тонколони, самата концепция USB+фабрични тонколони изключва нещо повече от MP3 320 kbps да не кажа, че и MP3 192 kbps е достатачно :stupid:/> ,защото самото конвъртване което става през контролера на USB-то убива всичко. Затова не се занимавайте с глупости ами си търсете добре рипнати MP3-ки и си :dance:/> , ако някой иска да слуша FLAC/WAV нека първо към CD за не по малк от 600-800 лв. да добави подобаващи тонколони и усилвател със съответните качества :bia:/>

П.С. това, че на MP3-ката пише 320 не означава абсолютно нищо, тя винаги може поради 1000 причини да е прецакана, същото е като новите филми в zamunda-та те верно са големи и качеството е Full HD ама е цапаница и не можете да различите куче ли е или клекнал човек, затова има много добро решение, намирате си FLAC/WAV и си ги рипвате сами

Редактирано от Furba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги какво CD+USB да си взема за колата Alpine,Pioneer,Kenwood или Sony ?

Към 150лв гледам има модели от тези марки ... 

Един познат има старо СД Pioneer и ми харесва какъв звук вади като качество.

Дайте съвет !

 

Какво означава 24bit DAC ,каква е ползата от него ?

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/300697/P11080301/Avto-Resiivar-ALPINE-CDE-120RR

 

Това е твоят CD-плейър -  Alpine  с USB  за 140 лева.

Технополис явно разпродават яко - същият плейър преди 5-6 месеца струваше 220 лева! Ако действително ги имат и не са последни бройки с някакви проблеми - направо си е чиста далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а този http://www.technopolis.bg/b2c/details/301729/P11080301/Avto-Resiivar-ALPINE-CDE-170R

по-добре ли  е ?

 

Alpine по-чисто ли свири от Pioneer защото съм останал с впечатление ,че Pioneer свири по-чисто от Sony ?

За Alpine мнение нямам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите между CDE-170R и CDE-120RR са чисто козметични - различен дизайн, иначе характеристиките им са еднакви.

 

Добре си се ориентирал, че Pioneer като цяло е малко по-добре от Sony, но и двете марки са абсолютна ширпотреба в caraudio-то.

Във високия клас за плейъри търси Alpine, Kenwood или Clarion.

Редактирано от audio_mania_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Ако не държиш на СД ето това http://www.avitel-bg.com/alpine_ute-72bt

Аз също харесах този плеар. Не знам как ще свири на оригиналните колонки,но ми харесва като дизайн. А и мисля да сложа и задна линия,че при мене липсва. Ако някой има такъв да сподели мнение става ли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо Алпайн с 8 DLS говорителя (5B компонентна отпред и 4C компонентна отзад) свирна точно толкова добре във Фабията (доста прилично иначе), колкото и Концерт 1 с фабричните компонентни Нокиа в А8- цата? Лаик съм в областта, но в Шкодата налях тройно, за да свирне музиката толкова добре, колкото е ОЕМ музиката в Аудито с по- висок клас ОЕМ плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо Алпайн с 8 DLS говорителя (5B компонентна отпред и 4C компонентна отзад) свирна точно толкова добре във Фабията (доста прилично иначе), колкото и Концерт 1 с фабричните компонентни Нокиа в А8- цата? Лаик съм в областта, но в Шкодата налях тройно, за да свирне музиката толкова добре, колкото е ОЕМ музиката в Аудито с по- висок клас ОЕМ плеър.

Защото говорителите са нисък клас, монтажа е вероятно е просто заболчване на оригиналните места и защото разликата в качествата на купетата е мнооого голяма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо Алпайн с 8 DLS говорителя (5B компонентна отпред и 4C компонентна отзад) свирна точно толкова добре във Фабията (доста прилично иначе), колкото и Концерт 1 с фабричните компонентни Нокиа в А8- цата? Лаик съм в областта, но в Шкодата налях тройно, за да свирне музиката толкова добре, колкото е ОЕМ музиката в Аудито с по- висок клас ОЕМ плеър.

Всичко е изчислено за "там" (в осмицата). Говорителите са "смахнати" и дори с дизайн за там (да не говорим и за характеристиките им).

При четворката ми оригиналното озвучаване бе много прилично (доста качественно с достатъчно мощтност).

Ако размениш ...само касетофоните ще усетиш разликата (в полза на оригиналния).

При промяна на един компонент в системата се променя цялостната концепция.

Аз съм започнал промяна на цялостната концепция за още по- качествен и силен звук (до момента ефекта е много добър).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си убих стъпалото на Алпайна :wall:  ввъв Фабията.

Напръсках със спрей за климатици, въздуховода прокапа върху стъпалото на радиото, появи се характерен звук на говорителите и докато сваля панела, финишира. Ради му написа смъртния акт, след като го провери и той :unsure:

Май е безмислено да го правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Първо си провери бушона за CD-то(може леко да се разминеш).Или крайното стъпало(заменя се без проблем с TDA аналог),или регулатора за напреженията може да е окъсил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...