Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Преди 6 часа, venomcorp написа:

Хмммм.взема и аз да си сложа такива. Моите обаче май са на цокъл H7...МГ2004 ми е количката.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Ако не си с външен S-line, тогава H7.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма МГ2004-та с S line, поне не и 3-вратка с 2-те решетки. Мисля, че така или иначе с цялата решетка се водят МГ2005+.

Може да минал по моя път с предницата, но тогава щеше да е наясно, че му трябват преходници H7 -> H11.

H7 са ти крушките venomcorp.

 

PS. Iko честито за колата.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих избрал OSRAM. 2 пъти съм слагал 2 техни модела на H7 и живота им беше смехотворно малък (под около 6 месеца по спомен).

 

Philips са се доказали много по-добре по отношение на светлина и живот за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Заводските крушки за мъгла са именно Осрам. При мен не са сменяни никога, а се използват доволно предвид тройната им функция, а състоянието им може да се види горе на снимката, която съм постнал...

Ако не греша и за другите светлини се ползват от завода само Осрам (до сега ми се е налагало да сменям само една единствена крушка на стоп и ако не греша заводските бяха пак Osram)

Като изгорят обещавам да пиша :icon_biggrin: А ако до тогава някой намери аналогичен модел на Philips, нека пише, ще е полезно да се знае ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сменя предната броня със s-line такава и имам няколко въпроса. Колата е 2007 година. Това са нужните части:

 

Front S-line Bumper (8P4 807 095A) 

S-Line Grill (8P4 853 651 1QP D) -  има ли разлика със стандартната, освен s-line емблемата?

S-line fog lights (8E0 941 699C & 8E0 941 700C) - предполагам стандарните (H7) са по-малки и не пасват на s-line решетките?

S-line fog grilles (8P4 807 681F & 8P4 807 682F)  

Fog light plugs x2 (3D0 941 165A) 

Fog light screws x6 (8H0 807 199A) 

 

Нещо да изпускам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За халогените си отговорих - различни са. Същите се ползват е в A4 S-line. Самата броня се оказа доста по-трудна за намиране от колкото си представях...

 

Edit: И решетката е същата.

Редактирано от daplayah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решетката е основна част от визията на S-line. Ако ще правиш външен S-line, компромис със нея би стоял смешно.

Разликата далеч не е само в едрината на шарката. Едната решетка е с надлъжно изразени панели, докато другата (S-line) с напречно изразени панели. Сравнявал съм ги двете една до друга (между мойта кола и старата на @fifipaldi). Визуално, разликите са огромни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, по-скоро питането ми беше, за да знам дали трябва да събера всички части на куп. И по темата, тук се виждат разликите.

 

2819-bf31d3fd958d892ea3be178e0e5924b9-90

Редактирано от daplayah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си направя две модификациики по колата. Първо ще сложа светлина под радиото. От колегата Popcorn ще взема пластмаската със стъкълцето, но самото плафонче ще трябва да си купя от Порше. Ще може ли да ми дадете кода му? 

Второ, много ме дразни "дупката" от липсата на осветление при cupholder-a. Знам как елементарно стават там нещата, но ще ми дадете ли кода за диодчето? С bsdnikolov говорихме, че може да не е оригинално, но смятам, че ще е по-удобно с фабричното си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8P0857355 е кода на плафончето :) Евентуално трябва да си вземеш и една буксичка , ако при Пламен няма де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да се похваля с една нова модификация и доста трудна за слагане . Разбира се трудна , ако искате да изглежда оригинално . Става дума за слагане на Bluetooth към навигацията.

 

На първо място си поръчах Bluetooth с антена и микрофон . 

DSC_0016JPGnPxIxJh_sredna.jpg

 

След което от ибей си взех специално готова инсталация за ретрофит на Bluetooth-a

DSC_0015JPGt4kKsyJ_sredna.jpg

 

Съшо така, ако искате да изглежда оригинално трябва да вземете и една кутия в която седи самият Bluetooth. Аз съм я поръчал , но още не ми е дошла :)

2014_08_08_20_36_25_Capturer.JPG

 

След което започва голямата драма.Като за начало се маха навигацията . 

DSC_0012JPGIRPPAkI_sredna.jpg

 

След това се маха и шофьорската седалка.

DSC_0017JPGeu4QLKX_sredna.jpg

 

Ето така изглеждаше отвътре...

DSC_0013JPG5owrJEU_sredna.jpg

 

След , което се надига мокета .Проблема тука идва,че за да сложите тази кутия за Bluetooth-a, трябва да махнете една част от пияната и стереопора иначе посмъртно не може да сложите кутията. Това на снимката е една малка част от махнатото...

DSC_0018JPGpFvcIb1_sredna.jpg

 

След като сме махнали вече стереопора и пияната се слага кутията и в нея самият Bluetooth.Tука няма как да ви покажа снимка, защото все още кутията не е при мене.Следващата стъпка е прокарването на кабелите от Bluetooth-a до навигацията и от Bluetooth-a до микрофона , който се намира в горния централен плафон. За да се прокара кабела от Bluetooth-a до навигацията трявба да се махне и педал аза газта.

DSC_0014JPGRC8jbvY_sredna.jpg

 

След като сме прокарали кабела от Bluetooth-a до навигацията е време да прокараме и кабела от bluetooth-a до микрофона.Той минава под мокера и се качава нагоре към лявата колона на предното стъкло.После с тел или нещо друго се завръзва кабела и минава през тавана.

DSC_0019JPGHRshzsz_sredna.jpg

DSC_0020JPG7WzpyAr_sredna.jpg

 

Вече сме готови да започнеме да връщаме частите една по една в обратния ред.

DSC_0021JPGcyIAsi7_sredna.jpg

 

А ефекта от цялата работа изглеждаше ей така :

DSC_0022JPGvz3itWB_sredna.jpg

DSC_0023JPGebeGw5L_sredna.jpg

 

Специални благодарности на bsdnikolov. Свършихме добра работа :)

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с още една нова модификация.Отдавна исках да си взема оригинален ключодържател и днеска ми дойде.Според мене е много стилен :)

DSC_0016JPG6DlaYlL_sredna.jpg

DSC_0017JPGcipUFZU_sredna.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравеите ,да се похваля с една екстра SDS оказа се голяма гъзарийка, дано и други колеги да се порадват на нея , получих я благодарение на колеги от форума POPCORN и разбира се на ..................... e вие се сетете на кого.:flehan::flehan::flehan:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и новата ми модификация. Спойлер отзад :) Вчера го сложихме с bsdnikolov . Oпределено променя много колата :)

 

DSC_0062JPGQiKCpmx_sredna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една нова модификацийка от мене :) Понеже ме дразнеше доста бравата на задната врата и bsdnikolov ми намери от ибей за прилична цена по нова ревизия.С доставката дойде и пинчетата дойде 27 лв. Ето малко снимков материал от процеса по слагането.

 

Така изглеждат бравите

DSC_0075JPGaUBCS3I_sredna.jpg

 

Ако решите да сменяте бравата , трявба и нова буксичка да си вземете.Различни са :)

DSC_0078JPGxsvgMdm_sredna.jpg

 

Също така решихме да подмениме долната част, където бравата се заключва .

DSC_0076JPGfxPMh3F_sredna.jpg

 

DSC_0080JPGNsn1qxF_sredna.jpg

 

Това е крайният резултат, а звука от бравата е много по-тих и определено не дразни като я отваряш и затваряш :)

DSC_0082JPGOEaUPx4_sredna.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с две обновления. Светлина под климатроника и сменен заден плафона с такъв от а6. На плафона му е сложено и амбиентно. "Виновникът" за всичко това е обичайният заподозрян :D

IMG_20160705_203210.jpg

IMG_20160705_203944.jpg

IMG_20160705_204155.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...