Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Ето тук явно идва и момента с това, че всеки си има собствено мнение. За мен е абсурдно басът(или който и да било компонент) от звука на Bose системата, да се нарече разочароващ, но... всеки с вижданията и разбиранията си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори звукът от стандартните говорители не бих нарекъл разочароващ, да не кажа че нямат голяма разлика в качеството от тези на BOSE.

Редактирано от Тома
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тома, т.е. без значение колко струва една система с подобни характеристики ти все няма да си разочарован защото все си звучи ок? :) демек и още 3 пъти по-скъпа да е, няма значение, защото звучи сходно до фабричната, а фабричната не е разочароваща? [emoji4][emoji106]

Точно това, което сам казваш имах предивд! Всичко е субективно, но за система с името, характеристиките и цената (като екстра от завода), които има BOSE се очаква повече. Доста потребители споделят това мнение, но разбира се всеки с правото си на свое такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка модификация и от мен - Dension Gateway Lite BT:

http://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-lite-bt

Capture.png

 

Не видях някой тук да е слагал този модел (поне в тази тема). Изключително много държах на Bluetooth Streaming-a, а се оказа, че X-Carlink има отделен BT модул с бутон за управление, който трябва да изведа някъде. Т.е. отпадна като вариант. Замислих се и за RNS-E, но при положение, че съм със single-din и клима панел с бутони за подгрев, ми се стори голяма занимавка да търся всичките части, да сменям антенни усилватели и т.н. и т.н., пък на всичкото отгоре да дам и 1200+ лева. RNS-E е топ гъзарията в тази кола, но не съм чак толкова заклет маняк, че да държа толкова на нея.. :) Вместо това си ъпгрейданах домашният сървър.. :D:D 

 

Този gateway работи с USB, Bluetooth (с handsfree функция) и AUX. За AUX трябва допълнителен кабел, който незнайно защо струва 50-60 лева, но него го пропуснах - при BT стрийминг не ми трябва. Няма допълнителни BT модули, бутони, приемници и т.н. Има само един микрофон като "периферия". Управлява се безпроблемно от мулти-волана. Не забива при палене на колата, не си "забравя" настройките (поне засега). Има възможност за ъпдейт на фърмуеъра, но не знам колко често пускат обновления. USB-то става и за зареждане.

 

В България цената на това нещо е около 300 лева (в различните магазини), като на повечето места монтажът струва 50-тина лева. Аз го взех от Унгария за около $120. След това разбрах, че там ги били произвеждали. Успях да си го монтирам съвсем сам за ~1 час. Не се налагат никакви интервенции по фабричното окабеляване, добавяне на нови букси, редене, пренареждане.

 

Направих снимки от монтажа, но с цялата си глупост ги изтрих при прехвърлянето. :( Затова ще обясня набързо за тези, които са евентуално заинтересовани.

 

Като начало, естествено, се вади фабичното CD, а след това е супер лесно. Фабричнтата букса се включва в Gateway-a, а той се включва в CD-то (на мястото на фабричната букса). Има една жица за Mute-ване на музиката при позвъняване, която трябва да се закачи на CD-то. Тя идва с монтиран на нея pin + изолация, така че не е нужно да се "нарежда" в празна ISO букса. Нещата изглеждат г/д така:

dension_mic-mute.jpg 

 

Вижда се кафявата mute жица. На 1-DIN Concert-а има схема на буксата, на която се вижда къде да се закачи. 

 

Единственото нещо, което остава от страната на CD-то е GND жицата на Gateway-a. На захранващата букса има кафяв GND кабел, към който може да се закачи. За да не режа кабели, използвах ей такъв съединител (напазаруван от Китай :)):

Capture.png

 

Това е цялата философия по "интеграцията" със CD-то. Остава само разполагането на самият модул (естествено - в жаПката :D). В крайна сметка, сигнах до това:

20160902_105331.jpg 20160902_105344.jpg 20160902_105356.jpg 20160902_105440.jpg

 

Унгарците предвидливо са направили "отвор за свински опашки" :D отдолу на корпуса. :flehan:

 

И да не забравя - микрофонЯ. По принцип Dension имат car-specific микрофони, които да се монтират на фабрично предвиденото за това място. Поръчах си такъв, но се оказа, че момента търговеца нямаше наличен и доставката щеше да се забави с две седмици. Аз пък нямах търпение и поръчах с универсален микрофон. Прекарах кабелът зад жабката, нагоре по страничната колона на предното стъкло, отпред по тавана, та до тук:

20160902_105137_HDR.jpg 20160902_105149.jpg 20160902_105210.jpg 20160902_105231.jpg

 

Някой може да каже, че е цигания така, но на мен не ми пречи. Пък и винаги мога да го сменя с такъв за плафона, ако започне да ме дразни. Качеството на звука е идеално - отсреща ме чуват кристално в спряло положение, в движение, с климатик, без климатик, че дори и на отворен прозорец в града.

 

За управлението на модулчето няма много какво да кажа - CD-то го вижда като CD чейнджър:

20160902_105528.jpg

 

Естествено няма поддръжка на тагове (имена) на песните, но това не ме бърка.

 

При позвъняване, музиката се mute-ва. Особеното е, че трябва да изчакаш около 3-4 секунди, преди да вдигнеш, за да се активира BT профила на устройството. Ако вдигнеш по-рано, си говориш през телефона. Може да се отговори на обаждането дирекното бутоните на колата. При BT стрийминг песните също може да се сменят директно от колата.

 

От няколко дни тествам устройството и засега нямам забележки. Качеството на звука е страхотно и от USB, и от BT. Handsfree-то е удобно и с ясен звук.

 

П.С. И с още нещо да се похваля - не е модификация, но съм ужасно доволен... От доста време търсех качествено и добре изглеждащо USB зарядно. По случайност попаднах на това:

xiaomi-mi-car-charger-dual-usb-02_14036_

 

Китайска изработка, но е изцяло метално, масивно, тежи доста, влиза добре в гнездото и не стърчи много. Няма типичните китайски ярки сини диоди. Зарежда бързо и най-важното - х2. Един приятел дори си смени запалката с това и го държи постоянно в гнездото. Честно-казано изглежда по-добре дори от фабричната му запалка. Цената от ~$13 е повече от добра. В БГ няма метално зарядно под 50 лева.

 

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за труда (да го направиш, а и да го постнеш тук), изпълнението и резултата.

С тоя микрофон там спокойно можеш да се записваш как пееш по време на движение :P.

Зарядното ми харесва и то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарядното е много яко. 3-ма човека си поръчаха директно след като го видяха.. :D Чак се учудвам как китаец може да направи нещо толкова добре изглеждащо.. :D

 

Аз отначало се бях насочил към друг changer-emulator - AnyCarLink. Цената беше около 200 лева в БГ с BT опция, но без допълнителни джаджи и модулчета. bsdnikolov ме предупреди, че точно този модел забива при палене и трябва да се стабилизира, което той е правил при няколко човека. Когато тръгнах да го поръчвам, се оказа, че никъде в БГ нямат останали бройки. Имаха само X-CarLink, но при него има допълнителна BT пишка, която трябва да се навре някъде. А тъй като не искам да навирам нищо никъде, избрах Dension-a, който се оказа много добър. Dension имат и по-висок модел с интеграция на FIS-a, при който може да набираш от колата, да си сваляш контактите и т.н. Излиза ~500 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след година и половина возене в аквариум, вече сме фолирани- 20 % отзад, 70 % на предните странични :

 

9a9uef.jpg

 

4k9r4l.jpg

( снимките са кофти- в момента нямам свястно фото под ръка :wall: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално е станало , едно от първите неща които направих беше да я затъмня. И последно, повече да не задълбавам темата с музиката в колите, ASP не съм чувал на живо, но много ме изкефи bang and olufsen. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре изглежда фолиото.За колко и къде се затъмни?  

П.с : аз си разкарах фолиото от предните стъкла хаха IMAG0595.jpg

А ето и как беше, твоята комбинация е добра IMAG0530.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с а3 8п (двуврата, преди фейса) съм и смятам да я затъмнявам. Също смятам да затъмня стоповете, но без бялата част, какво мислите по въпроса? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не затъмнявай предните стъкла,че и без това са достатъчно тонирани заводски.

Ако затъмняваш стоповете или целите или само бялата част,но да оставиш само нея незатъмнена стои недовършено.

Какъв цвят е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, EmilDyulgerov said:

Колеги, с а3 8п (двуврата, преди фейса) съм и смятам да я затъмнявам. Също смятам да затъмня стоповете, но без бялата част, какво мислите по въпроса? :)

Мисля, че стоповете НЕ ТРЯБВА да ги затъмняваш. За останалото съм с две ръце "ЗА".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сив цвят. Няма да затъмнявам предните стъкла. Няма да ги затъмнявам много стоповете, просто леко ще потъмнеят :D. Иначе, сложих черен мат решетка без емблемка отпред, купих си от ония емблемки за отзад "dope" (ако се сещате) и искам заедно със затъмняването едни джанти да сложа, но засега мога да си позволя само затъмняване... :) Скоро ще кача някоя снимка да дадете мнение.

Едит: Още нещо... Ако някой има снимка на затъмнени стопове на такава а3-ка, е добре дошъл да ми ги прати, даже бих бил много благодарен. :)

Редактирано от EmilDyulgerov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, audibluesky написа:

Само не затъмнявай предните стъкла,че и без това са достатъчно тонирани заводски.

 

Не съм забелязал предните да са достатъчно тонирани.

Винаги съм за качествено фолио и отпред(отзад е ясно)- като сега със 70 % нямам никакви проблеми с органите на реда...би трябвало така и да си остане. :) Другата ми кола е с 50 % отпред и там вече са на кантар нещата...като това не пречи вече 2-3 години колата да се кара така без да има почерпки за полицаите. ^_^

Вече за затъмняването на стоповете...никога не бих го направил на моя кола и съм много против. Но все пак това е въпрос на личен вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10.09.2016 г. at 10:18 PM, Vantage said:

Вече за затъмняването на стоповете...никога не бих го направил на моя кола и съм много против. Но все пак това е въпрос на личен вкус.

Не е въпрос на личен вкус, а леко на безопасност (ИМХО).
Има фирми като Hella, които предлагат такива затъмнени варианти на стопове (нз за Ауди дали предлагат),
но това е друга работа. Там продуктите, които се продават са с TUV и това гарантира безопасността, защото
представи си ако ти се наложи да спреш рязко и критично, онзи зад теб ако не види стоп светлините навреме
какво би станало? А в такава ситуация може да попадне абсолютно всеки. Никой не е застрахован. Затова аз
съм против.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една нова модигикациика от мене . С Пламен днеска сложихме фейслифтови огледала, но си взех такива където се прибират с все машинките . Всичко стана перфектно.Oт вътре си взех фейслифтувото копче с хрома и остана само пластмасата , където ми показва символа за прибирането, ама още не е дошла.Като дойде и е сложим, ще го покажа и отвътре .Ето и малко снимков материал :

 

jpeg12gODWaHo_sredna.jpg

 

jpeg123USXt1z8_sredna.jpg

 

12345Uhej2MK_sredna.jpg

 

123456qD5R7KS_sredna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/26/2016 at 13:37, bsdnikolov написа:

 

plug&play ли е с копчето?Може ли снимка и номера му?

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези огледала са много скъпи....гледам,че колата не е фейслифтова и мигачите са ти на калниците...та каква е идеята на модификацията? Освен това си сложил и ксенонови фарове - оригинални ли са? Някак си не на място седят без пръскалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи огледалата,че са скъпи са скъпи .Не те разбирам какво имаш предвит каква е идеята на модификацията.Първо,че тези огледала изглеждат много по-яко отколкото другите.Второ,че се прибират, а мойте старите не се пребираха.Трето на фейслифта няма мигачи на калника, много добре знам.Не съм решил още какво да ги правя.Или ще си ги оставя така или ще ги махна и оправя калниците да няма дупки и да стане все едно като фейслифта.Но дори и така да останат да ти кажа въобще не ме дразнат, а колата според мене и не само според мене изглежда доста по-добре с тия огледала.Фаровете са оригинални с оригинални запалки и крушки.Какво значи не седят на място?Тези фарове винаги си седят там.Доста колеги от форума са си направили тази модификация и нямат пръскалки.Но понеже попита имам бъдещи планове да сменя бронята и да има пръскалки.Цялата идея на мойте модификации е да се доближа максимално до фейслифта като Пламен ми е свидетел,че винаги всичко правя по оригинален начин !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това вече е друго. Иначе да количката седи много добре. Мене ако питаш сложи си S-Line броня с пръскалки , а не фейсовата.                         

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да намеря броня с пръскалки и парктроници, но незнам дали има такова чудо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Днес колегата bsdnikolov който е създал Audi A3 8P ми монтира темпомат.Сложих от Golf V и се получи комплект с другото лостче за чистачките и борда.Темпомата работи перфектно и не съжалявам,че го сложих.Голям кеф и удобство е.

20160922_160451.jpg

20160922_160506.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

 

От доста време не съм се отчитал тук. А повечето редовни потребители знаят, че моите модификации не са от стандартните. Ето, че ще се покажа отново нещо  неправено до сега тук. Монтаж на моторче за задна чистачка от Audi A3 8V  + рамо, перо, дюза и т. н. Необходимото купих от Германия за 30 евро. Имаше челосана 8V на 14 000 км и спазарих от собственика моторчето, рамото, чистачката, дюзата и т.н. В другата тема Проблем в чистачките / бравата на вратата на багажника ще дам утре (предполагам) по-подробно обяснение за мотивите и предимствата на модификацията, а за сега ще представя само финалния визуален резултат.

 

Преди:

IMG_20161008_085021.jpg

 

След:

IMG_20161008_093247.jpg

 

IMG_20161008_093322.jpg

 

 

P.S.

Васко (@POPCORN), все още чакам да се похвалиш с модификацията, която сътворих по твойта кола. Тя мисля е по-интересна .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Взе ми модификацията от списъка" :D Само че моето моторче е от А1. Другата седмица би трябвало да е при мен. Доста по-готино изглежда с аеро чистачката според мен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...