Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще видя кои ме кефят повече и ще ги продам другите. Тия затъмнените съм ги взел без пари от ибей, така, че са ми на цената на фолиото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво стана със стоповете, махнахте ли съпротивленията и прекодирахте ли ги? Аз сложих моите този уикенд за около осем минути. Даже си поръчах още един комплект затъмнени за да си имам да видя дали няма да ми харесат повече :)

 

zlzy.jpg

Това ли са затъмнените ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефят :( добре поне че тия дето взех са оригинални фолиранин просто, така, че ще си ги държа резерва ако нещо строша.

Между другото оригиналните лед стопове са направени много културно и кажи речи всичко им се лекува - прекъсващи диоди и тн. Един счупен го разглобихме с Арсов с научна цел :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото оригиналните лед стопове са направени много културно и кажи речи всичко им се лекува - прекъсващи диоди и тн. Един счупен го разглобихме с Арсов с научна цел :)

В името на науката мога да ви осигуря един и от авант ако ви се човърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасажерсия прозорец се оправи но шоф не ще мама му...как се адаптират ключовете, егати возилото!

Трябва да стане с просто даване на контакт и откл./закл., ако ли не пробвай процедурата с кабела ( http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw-remote-matching.html , а за прозирци и шиби -  http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Comfort_System ). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Моля ако има някъде инструкция как се работи с навигацията на Ауди А6/4F, да ми дадете линк. Не мога да разбера как като задам дестинация, да ми зададе маршрута до нея и да започне да ме навигира .

Предварително ви благодаря.

Редактирано от margolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В името на науката мога да ви осигуря един и от авант ако ви се човърка.

 

Пази си го, ако вземат да ти прекъсват диодите да речем ще може да го отремонтираме, ако изгорят - също. Това с прекъсването на диодите е много елементарен проблем. Друго интересно нещо е, как относно замъгляването. Стоповете не са затворени херметически и е абсолютна глупост да се слагат силикони и тн. Стопа трябва да се сложи просто на топло и да му се махне отзад една тапичка за да се исуши. След което се слага пак и си е перфектен.

 

Разбрах и от къде ми влиза влага в багажника - на самата врата на багажника има малки гумени тапички. Мисля, че са 4 на брой. Тряба да видя само в ЕТКА-та, какъв им е номера, че са толкова малки, че го няма написан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос, как може от самосебе си да ми се е разкачила антената на GPS-а, от къде минава тя и къде е най вероятно да се е разкачила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае е ли дали секретни болтове от Пасат Б6/Б7 стават за 4Ф. Подариха ми един комплект и не знам да не би резбата да е различна, а не съм силен с болтовете и техните параметри?

 

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един приятел имаше проблем с пушене на място на 3.0тди БМК с Евро5 дюзи. Софтуера беше 4F0910401L 0040, ъпдейтнахме го на 4F0910402L 0020 и проблема се реши. Дори колата си възвърна същата мощност както преди с Евро4 дюзи. 110 версия на скоростната кутия не е за жълто масло, а е последната за зелено масло. Информацията в другата тема за ъпдейтите не е вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме ходили при Тони, колата е флашвана в София със оемски софтуер.

Милиграмите на място паднаха на 5.2-5.5 на такт, докато със стария софт беха 6-6.3..., което ще рече, че разхода на място е паднал.



Когато колата се флашва с VAS  се налива и самата операционна система на компютъра, а с MPPS или някъв друг OBD флашер се наливат само картите за сензорите и горивото.



Да ти кажа доволен съм как върви колата сега с тоя софтуер и си оправдава сега разхода...И вече знам, защо моя курник харчеше 15-20...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждаш ли :) ако навремето се беше заиграл сега щеше да пориш с тройката.

Информацията която даде е много скъпа :) 

Има ли нов софт за моята?

 

Address 01: Engine        Labels: Redir Fail!
   Part No SW: 4F0 910 402 D    HW: 4F0 907 401 C
   Component: 3.0L V6TDI  G000AG  0020  
   Revision: --H04---    Serial number:               
   Coding: 0011372
   Shop #: WSC 02334 758 00200
   VCID: 1E3F5D7B99B7
 
No fault code found.
Readiness: 0 0 0 0 0 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравйте, знам, че вече е дискутирано по тая тема но бихте ли посъветвали в кратце къде да отида да ми сложат едно AMI (и апропо от къде да го взема)? CD-changer-а ме побърква на последък често забива като се опитам да сменя диск. Просто спира да работи светят само еджект и лоуд и като ги кликна през един индикаторите мигат като цветомузика 2-3 пъти и угасват, чува се някакъв шум от вътре и толкоз. А на дисплейа пише Device Failure. Като изключа и пусна пак колата вече ми дава само "Initializing Device" и до там.

Говорих в Порше ми искат 1300 за AMI-то + 700 за смяна на жабката (намало място в мойта - защото аз им казах, че все пак чейнджъра искам да остане) и това без труд.... :(

 

Ако някой има идеи ще съм много признателен. :)

 

Издивявам без музика, сигурно ще се смеете но първата сортировка по която избирах кола беше босе-то и навито...  :)

 

Не споменах колата е 2008 с 2G MMI High.

Редактирано от BladeGT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше отиваш и им показваш 100лв. да видят как изглеждат парите!!!

 

АМИ и жабка можеш да си намериш от ибей или от колеги от форума.

 

Втора употреба примерно 400лв. АМИ и 50-100лв. жабка, още 60лв. за кабели, за да си запазиш чейнджъра.

 

За труд повече от 20-30лв. е неразумно да се дават, при положение, че ще можеш и сам да се справиш с монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...