Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

Надув на турбото зависи от това колко силно си настъпил педала.

 

тоест, от гориво - въздушната смес и това какво му задава ЕКУ-то

 

ако навлизаме в подробности, може да се влияе по малко както от дюзи, дебитомер, генерация и тем подобни.

но първите две са водещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Глупости пишете, максималния надув нс турбото е един и същ за всички 3.0 тди. Ако е по малко или повече има проблем. Изключвам чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането на турбото зависи от атмосферното налягане... Вижте колко иска компютъра като налягане. Исканото и даваното трябва да е еднакво. Колите на морето и в София вървят различно.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де колко е?

1.3 както казва Стоил или 1.4 както казва Преслито?

 

Имам едни стари логове от мойта 3.0ТДИ от 2009 г. (сток софтуер 224 к.с.) и там максималната стойност на налягане искана от софта е 2305.2, т.е. ~ 1.3... в actual стойностите имам 2 пика за момент ударили 1.4., но това е по-скоро изключение... повечето пъти стабилното налягане е било около 1.31 - 1.33

 

Всичко това замерено в Софийското поле :) (за да е ясна и надморската височина)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е сток софтуер, мерена е през ранна пролет, беше към 5 градуса и в град Добрич, съвсем случайно, там е около 200-250 метра надморската височина.

 

Да уточня за Баба, при мен си поддържаше 2,4 +. Интерсена тема се заформи, без ислияните коментари.

 

Приятен уикенд на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сток софт няма шанс за холд над 1.35

Говоря за трибиквените 3.0ТДИ - 225 и 233 к.с.

На 239 е съвсем друга турбината и управлението и.

Холд налягане над 1.35 сток показва някакво вмешателство в двг. или отклонение.

Не говоря за оувърбууст, там е възможно за мн кратко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си сложих зимните гуми и се оказа че единият заден амортисьор е за смяна така че да попитам към каква марка да се ориентирам и цените в какъв диапазон са,защото трябва да купя два :))) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се на кю то да сложа предупреждение за максимална скорост, според книжката трябва да го направя в mmi car-setup-instrumnent cluster (kombiinstrument) но изобщо го нямам в менюто ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два типа speed warning едното се наглася тан където си описъл, а другото със задържане на бутона за нулиране на километрите движейки се със скороста на която искаш да пищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Толев, на аванта задните амортисьори на 5-тата врата са по 86 лева.

За окаяването съм проверявал моята информативно и са по около 350 лева на брой оригиналните с тампона комплект.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ъпдейт на ММИ това меню се скрива. Трябва да си го извикаш пак през ВАГ-КОМ

А моа ли да ...  :321:

Наистина ъпдейтвах ММИ, как може от ъпдейт да ти се спира функционалност   :angry2:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих акумулатора и сега не ми бачка авт, режим на шоф прозорец въпреки че го разхождах нагоре-надолу. Отделно спряха да се вдигат и свалят прозорците от дистанционното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих акумулатора и сега не ми бачка авт, режим на шоф прозорец въпреки че го разхождах нагоре-надолу. Отделно спряха да се вдигат и свалят прозорците от дистанционното!

 

Колегата MSM знаеше как се оправя този проблем - мисля че беше натискаш бутоните предните два едновременно до долу и задържаш, после същата процедура до горе... нещо такова беше ?!

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от ММИ -отиваш на КАРС-СЕТЪП И и горе в ляво има часа и дата....

Мерси и аз такива спомени имах, ама нещо не съм довидял сутринта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото! Ще го имам впредвид! Ще предложа с кодинг първо! ...

 

Колега какво стана със стоповете, махнахте ли съпротивленията и прекодирахте ли ги? Аз сложих моите този уикенд за около осем минути. Даже си поръчах още един комплект затъмнени за да си имам да видя дали няма да ми харесат повече :)

 

zlzy.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...