Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

днес си взех задни амортисьори монро  с 2 год. гаранция какви отзиви има за тях  ???? 

Монро амортесьорите винаги са били слаба работа, да не кажа боклуци....При това не само за на АУДИ....добра дума за тази марка не съм чул..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пак да попитам защото темата ,,Ангренаж" не ми дава мира...Кога следва да се смени ангренажната верига при А6 С6? Питам общо....

 

А при BDW 2.4 V6?

 

Какви са критериите-разтегната верига? Тракаща верига?

 

Не съм сменил ангренажната верига на моята и откровено ме притеснява....Това все едно да не си сменил ангренажният ремък. Карането е на риск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете как се активира комп 2 на малкия дисплей. Защото сега показва показанията от комп 1? Има една отметка 1 на малкия дисплей, как да стане 2? Извинявам се, ако някъде вече има такъв въпрос. Пробвах от инструмент клъстъра, като дадох на всички отметки на комп 1 - оф, но не стана, просто изчезнаха показанията, а не започнада показва от комп 2. Възможно ли е изобщо да показва само от 2 или някой ме е заблудил? 

Редактирано от fenx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръглият бутон отдолу на лостчето,прехвърля между комп1-комп2-дигитален километраж.Не съм сигурен дали последното не изискваше по-нова версия на софтуера на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самото лостче, освен бутон ресет, друг няма, поне не видях да има. Не е с цветния малък дисплей, цветен е само големият. 

Редактирано от fenx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да натиснеш бързо ресет-бутона,като натиснеш и задържиш - нулира,а ако само цъкаш - прехвърля. Довечера ще мина през гаража да погледна как точно е при мен. Защото по принцип комп2 и дигиталния километраж не ги ползвам.

 

П.С. В менюто съм влизал да ресетна показанията на комповете,но не съм обърнал внимание дали някой може да се изключва оттам. Но при всяко положение,смяната трябва да е от лостчето.

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 литра :-) Като ти се стори, че е пълен, изчакай да го преглътне и после наливай пак.

Докато разбера каква е схемата, като ми го "пълнеха" на бензиностанциите и се "изпразваше" след 2-3 дни, а всъщност просто се пълни много бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дюзите коя колконка се гледа, понеже има 3? Някой знае ли коя какво показва? Мисля едната беше на празен ход, другата на работен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го.

 

300 бара, 600 бара, 1000 бара.

 

Първата колонка макс -45 мс, втората макс -15 мс. Предполагам първата е за празен ход,

От това което съм чел знам, че стойности по малки от -35 означават пикаещи дюзи, а над +35 позапушени такива.

Моите стойности всички са плюсови и започнаха да скачат над +10 .... трябва да сложа добавка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пуши точно заради тези корекции.

 

Има нещо което не можах да разбера четейки.

Примерно -15мс може да се тълкува по следните два начина:

1. впръсква горивото с 15мс закъснение

2.такта на впръскване е с 15мс по-кратък

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Injection duration за тази дюза с -15мс е с 15мс по-кратко, иначе на 24 канал е пре-инжекцията, на 25 канал е главната инжекция, на 26 канал е пост инжекцията и се пуска, когато регенерира DPF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да натиснеш бързо ресет-бутона,като натиснеш и задържиш - нулира,а ако само цъкаш - прехвърля. Довечера ще мина през гаража да погледна как точно е при мен. Защото по принцип комп2 и дигиталния километраж не ги ползвам.

 

П.С. В менюто съм влизал да ресетна показанията на комповете,но не съм обърнал внимание дали някой може да се изключва оттам. Но при всяко положение,смяната трябва да е от лостчето.

Благодаря, колега! Точно така стана!  :biggthumpup:  :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...