Jump to content

Зимни гуми 195/65/15


Recommended Posts

Приятел кара А3 '97 и ме попита какви зимни гуми да си купи, като цената не е от значение. Живеем в планински район, но се чисти редовно. От топ марките какво бихте препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бих му препоръчал да са нови,може и да не са от топ марките. :zustimm:

Така де,да си вземе 4 нови тигъра или дебица и ще му остане да почерпи. :icon_smile:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kleber. Регистрирайте се във форума, попълнете си файлчето с данните и ги изпратете (има друга тема за това: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=103489&hl=) и като си получите клубните карти, може да вземете от Диана ООД с добра отстъпка (някъде във форума имаше тема за това с актуален файл с отстъпките). От по-евтините гуми Kleber се държи най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска хубави гуми и каза че цената не е фактор. Ще е от топ марките, обаче коя точно GoodYear, Michelin, Continental, Dunlop, Pirelli ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за да не пускам нова тема имам един въпрос : Имаше едни файлове на гуми от Диана ООД, където се сваляха и се гледаха всички налични модели и цени. Немога да ги намеря и ако някой ги знае нека да ми прати линк. Мерси предварително.

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Kleber ги посочих, защото са добра гума в по-евтиния клас. Всъщност Michelin изкупува две други компании за гуми (Goоdrich и Kleber). Някои хора, които предпочитат да сложат гума на фирмата-майка, но и дъщерните фирми правят много добри гуми. За мен и трите имена по-горе са приемливи (а са и по джоба на 90% от пазара).

 

Ето и файла за зимния сезон от Диана ООД.

OBEDINEN ZIMEN_2013_ s DDS.xls

Редактирано от proba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз ще се спра на Conti TS850 тая година. Шарката изглежда добре, цената им също е добра, дано не са пълни ментаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам само made in Japan ... Предоволен !

Плюс че сега Тойо са изкарали новият модел S943 ... Миналата зима нямах проблеми с бавареца ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с новите гуми Тигър е шега ;)

Не се лъжете - качествата им са точно като цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop и Bridgestone са със здрави бордове и ще остане много доволен като качество (дънлоп-а е почти изцяло произведен в германия, бриджстона - полша, испания, франция предимно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех 4 бр. Vredestein Snowtrac 3 195/65/15 ДОТ 3713. Доста гледах, цената не ми е била водеща. Изчетох доста отрицателни отзиви за Мишелин и по точно, че на са това, което са били като качество. За Континентал много се колебаех, четох и аз за този мек борд. Но също така има добри отзиви от миналата зима. С една дума, има  избор от добри гуми. Накрая ги сведох до Континентал/Нокиан/Вредещайн/Гудиър. Спрях се на Вредещайна тъй като отзивите са най-константно добри /по това което прочетох и питах/.

Колата ще я карам както градско, така и извън - по планините. Надявам се да не ме подведат. Края на зимата, живот и здраве, ще гледам да напиша нещо за гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох статия специално за TS 850, че са спечелили първо място за зимни гуми - беше в днес.бг. Иначе Дънлоп winter sport би трябвало да са сходни, но по-тихи. Дилема голЕма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудитата излизали оригинално от завода с гуми Dunlop.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...