Jump to content

За добре дошъл


Auto_Tex

Recommended Posts

Цитиране на предходен пост!

Странно,че аз смених едното моторче и не съм калибрирал нищо,след това лампата за диагностика изгасна,няма ипромяна в поведението на колата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Едното моторче и аз го снених и аз,и почистихме и рециклирахме и двата колектора със оригиналните ремонтни комплекти взети от антотрейд и чека пак си свети.Взимам централно решение ,сменям ги и двата колектора с моторчетата и си решавам проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колекторите е,няколко пъти е изчистваме и пак светва и дава грешка ту на единия ту на другия дросел..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,че аз смених едното моторче и не съм калибрирал нищо,след това лампата за диагностика изгасна,няма ипромяна в поведението на колата.

 

Въпрос на късмет ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди си бях писал в един форум с продавач на ремонтни комплекти за моторчетата и беше казал,че е възможно ако дроселите на колектора имат луфт лампата пак индикира,така че явно наистина ще искат подмяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам с въпросите колеги.

Питам за дневните светлини при 4F за тези преди фейса,ползвате ли ги или карате на фарове,проблеми с органите на реда имали ли сте.

Колата ми е 2008 преди фейса който е с LED дневни.Интересува ме също тая жълта крушка мога ли да е сменя с бяла такава от предлагащите се на пазара,ще запише ли грешка че на предната ми кола беше така.Смяната лесна ли е че вчера се рових зад фара и няма грам място да извадя капачките,трябва ли внимавам за нещо,препоръчайте крушки.Колата е с саморегулиращ се биксенон ако е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай и добре дошъл и в другите теми от подфорума на 4F, където можеш да откриеш търсената от теб информация и вече готови решения ;)

 

Относно дейлайт крушката - да може да се сложи бяла дневна и смяната не е трудна и отнема около 20 мин - разхлабва се казанчето на хидравликата за левия фар и сменяш, а за десния се маха въздушния филтър при 3.0 ТДИ.  Ноо, може да се получат странични ефекти като примигване(грешки) и опушване на фара:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=107194&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос за Quattro

При зимни условия каквито са в момента как карате при автомата,как е най ефективно,с tiptronic на изцяло ръчен режим,на D както обикновенно и ESP -изключвате ли системите или не.

Питам защото досега не съм карал Quattro в комбинация с tiptronic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво добре се справя. Снощи и аз сефте го пробвах. Също така спира завидно добре при скачане върху спирачките. ЕSP-то и ASR-а не ги пипай, ако питаш мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах и с изключено ESP и при повече газ тръгва с вратите тоя голям кораб,но е весело.

Колега къде ще ги ловим тази година.......

Dilian_G carp.bg Да видим кога ще го запозная със част от багаж от Carp-мазето да не кажа всичкия че ще му затрябва теглич.

Редактирано от Auto_Tex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах и с изключено ESP и при повече газ тръгва с вратите тоя голям кораб,но е весело.

Колега къде ще ги ловим тази година.......

Dilian_G carp.bg Да видим кога ще го запозная със част от багаж от Carp-мазето да не кажа всичкия че ще му затрябва теглич.

 

Аз за carp риболова имам едно Sorento, хубавицата я карам само на изпънат асфалт  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търкалям един МЛ с теглич за ремаркенцето,но до Кастел с малко багаж мога да отскоча в ранна пролет с аудито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги да попитам заднача чистачка как се сменя-цялото рамо с корпуса или самата чистачка защото имам друг автомобил с същия тип чистачка и я сменям заедно с корпуса.От вчера взе да стърже и дразни та реших да попитам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги колата напоследък ми изписва грешки,едната че имам изгоряла дневна светлина,а тя си свети и са оригиналните крушки,другата от миналата седмица че има проблем с предния парктроник,това на няколко пъти и от дни ги няма тия съобщения и всичко си работи.

Днес ми изписа че имам слаба батерия на ключа,някой има ли идея как се сменя и нужно ли е някакво обучение.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз днес си смених батерията на единия ключ и нямаше нужда от обучение. Все пак не е гаранция, де. Нейде из малките питанки имаше обяснено как се прави, но да се намери нещо в тях е малко трудна работа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от обучение освен ако не я оставиш да падне съвсем. Задния капак е на щипки, подпъхваш една малка отвертка между капака и металния накрайник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Капака където е емблемата или бутоните,батерията с какви параметри е.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега батерията не е някаква специална, сваляш я и отиваш във всеки един магазин за продаване на батерии, защото на мене продавача ми каза, че повечето касови апарати били с такава, така че не е някаква рядкост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не не не... не сваляш батерията и да обикаляш с нея по магазините. Имаш една-две минути от момента в който махнеш старата за да сложиш новата за да си спестиш после нуждата да се обучават ключовете. Батерията е 2032 и изглежда така:

 

0003980008863_500X500.jpg

 

Ето ти видео как се сменя:

 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не съм обучавал след смяната, но ще пробвам и другия ключ, защото не съм сигурен кой стоя повече време без батерия и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит на резервния ключ знам, че обучаване не трябва. Дори не е нужно да е 2032 батерията, таботи и с по малкия размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...