Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Raino

User

  •  

Публикувано Днес, 17:45

Да, но не на всеки му се кара А6, особено на млад човек. Също така 99.9% от А6ците са автоматици, а той иска ръчка. На А4 купе този мотор върви повече и харчи по-малко. А6цата е и по-скъпа. 

Именно заради това се насочих към а4-ката. Е нафтата си е от Лукойл... не е някаква гадна.
Благодаря за информацията, бяхте много полезни! :) 

Редактирано от balki96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако наистина е на Лукойл и не е червена добре, но иначе ще си навлечеш неприятности. Точно вчера един колега от форума след каране 100км. с червена нафта го очакват едни 10 000лв.+ за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Audi-to няма да го жертвам за да го карам с червена нафта в никакъв случай. Но имам един познат който кара Opel Vectra 2.0DTI 2002 i BMW X5 с червена нафта от 3 4 години и няма никакъв проблем. Но пак споменавам, каквото и да става няма да си карам колата с такава нафта. :Д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Всичко опира до възможности, защо като може да си купи и поддържа такава да не го направи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Всъщност мисля, че не ставаше дума за финансови възможности, а по-скоро за шофьорски умения.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи си от човека, може и да нея юрка много. Може да я ожули тук там, някоя тротоарна екзема.. но aко имах възможност и RS5 щях да си взема за първа кола :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за възможностите не че се хваля, но карам от 2 3 клас, на село постоянно обикалям с колата на татко или с джипа. А и също така карам и тракторите и камионите ;д Но дано не се налага честото ходене при майстор за козметични ремонти. :Д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата вероятно ще се купи от родителите(нищо лошо в това), те са зрели хора - преценили са.

дайте му съвет за колата, той си знае за карането. да бъде умен и всичко ще е наред

 

 

аа и да джаааааса да джааса да джааса мацките =))))

 

страхотна кола е б7 3тд куатро - има за смяна обтегачи на веригите отзад, масло, другите течности, накладки и гааааз...кола като кола, нищо по-особено няма  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Но имам една дилема която не мога да реша. Дали да е автоматик или ръчка. Татко все ми казва да вземем автоматик. Какво мислите? Много ли вдига разхода на горивото?  Карал съм и автоматик и ръчка. Автоматика ми доставя голямо удоволствие като го карам но незнам. Какво ще ме посъветвате? :) 

Редактирано от balki96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Карал съм и ръчка и автоматик.Удобсвото при автомата е по-голямо,но кефа ми се губи предпочитам ръчката, а и аз млад шофиор е по-добре ръчка според мен.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали пластмасовите крачета на декорацията за скоростите, които я захващат могат да се свалят. Идеята е да се преместят на друга декорация.

Иначе и на мен първата кола ми хареса най-много.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги , имам питане за б7 1,9 тди 115 коня , надежден мотор ли е или и той има лошата слава на 2,0 тди и проблема с главите ?

 

случайно да стават 15 цола джанти на б7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15'' джанти не става на Б7. Поне на моята съм пробвал и на предните опират в спирачният апарат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15'' джанти не става на Б7. Поне на моята съм пробвал и на предните опират в спирачният апарат

 

колега аз говоря за б7 1,9/115 коня който може би е с по- малки спирачни апарати от 2,0 , знам че е грозно но имам 4 чисто нови 15 ки зимни , а не ми се купуват 16 ки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да попитам как мога да разбера по друг начин, освен с Vag за модула на волана, дали е най-ниския клас или е по-висок, и следователно може да му се сложи темпомат?Колата е с най-обикновен волан без мулти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва модул задължително, ако е четирилъчев волана ти.

Да колега това го знам, въпроса ми е как да разбера, дали на колата донор модула е такъв за темпомат? Редактирано от ceckoguide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния ксенон е с автоматично ниво-регулиране и задължително върви с миене на фаровете, което си е супер яка екстра за хора като мен които пътуваме повечко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз говоря за б7 1,9/115 коня който може би е с по- малки спирачни апарати от 2,0 , знам че е грозно но имам 4 чисто нови 15 ки зимни , а не ми се купуват 16 ки :)

Стават 15ки на 1,9тди 116кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino казах ти че ме убеди .... знам че си един от компетентните тук така че няма да спорим ! Така е верно е видях само първите 2 и ми стига ... Супер е че имат ксенон за германия но според мен модата Б7 да  няма лупа е тръгнала от Англия ... няма такива хора които да не пускат фарове дори и в 9 вечерта .... карат с изгорели крушки и 60% не знаят какво е ксенон !!! За сефте видях Q7 без лупа тук, и да не споменавам какво ли още . Единственното което си мисля е ... една лупи да вграда на Моримото и съм 6 ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода-при мен на 2.0 TDI CR 170 коня,гори по-малко от 140 коня версията и вървежа е друг-това на VW.

При В7 не знам точно.Ще кажат колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...