Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля догодина да взема такива 235/45/17 със скоростен индекс до 270км/ч и индекс XL - усилени ... в нета ми излизат на около 143 лева/1бр. пък ще видя с отстъпка ако предлагат и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и NFERA SU4 XL

Взех за една от колите...впечатлен съм от комфорт и качество. Дават ги както писах на предната страница, значително по-тихи и с по-ниско износване, както и по-добро представяне на мокро за сметка на пренебрежимо по-лошо на сухо спрямо N8000 за твоя размер са и малко по-евтини дори...доста положителни коментари изчетох преди да се престраша, но им беше дошло времето на тая кола, която не се кара и без това много и останах силно впечатлен, препоръчвам с две ръце...замениха RE050A след 3ти сезон, ако това има значение...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния коментар ми беше на 3000км,сега съм на 6к,предоволен съм.Не съм рейсър,не съм изпитвал гумата в крайни условия,и бе мисля да я пробвам,но спира добре и държи в завои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, понеже идва пролетта и ми трябват летни гуми реших да погледна какво е написано тук за марката NEXEN и като цяло какви са отзивите от български ползватели. Почти никакви обективни мнения, даже много хора се изказват, без въобще да са се поинтересували дори, коя е страната производител. 

 

Мислих за Pirelli p zero, за размер 245/40 R18, средна цена 270 лв на гума. Гледам обаче и Nexen N fera su4 и su1 със средна цена за същия размер около 160 лв.

Отзивите ми за марката са добри, понеже сега карам със зимни Нексен, имах възможност и да покарам стабилно на сняг, така, че отзивите са ми добри. 

Относно летните за модела който съм писал, ако някой е ползвал, да сподели!

Ето тук има мнения за модела в различни размери, всички са положителни.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU4.htm

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU1.htm

 

И за разлика от родни форуми, там са писали хора които са ги ползвали а мненията са обосновани. Така, че който разбира английски, нека се информира сам :)

 

Но все пак ще се радвам ако има мнения и от българи които са използвали маркта и в частност модела. А не само хора, чели тук-там или с предразсъдъци :)

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях писал за Su4 замениха Bridgestone Potenza RE050A на 3ти сезон ОЕМ монтрани на кабриото ми с 320кс и задно предаване, понеже почти не го карам, очаквах да е по-фън и да им се изкефя, ама хем държат много, хем са тихи, хем безумни като ценово гуми тея корейци.

Като производство основните им пазари са Америка и Азия имат и в Китай и в Корея заводи, качетвото е съизмеримо, моите са корейски на тях си пише, ако се интересува човек в четим вид.

 

Едит: Взех и на А7-цата такива есента, точно Pzero замениха, че ми бяха шумни, доста по-гуми са поне сравнявайки ги трети и първи сезон с тях.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с Nexen N8000 245х45х18, купени за по 160 лв/брой и за сега се държат много по-добре от очакваното (колата е закована на пътя, а шум почти няма). 2 сезона и към 8000 км се държат прекрасно. Тепърва ще видим. Големия плюс, е че заради ниската цена на 4-5 години и даже по-малко могат да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От кой сайт или магазин ги пазарувате въпросните НЕКСЕН-и че гоедам на посечето места нямат наличност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съдим по сайта им - нямат никакъв наличен Nexen

Тука има всички разновидности но и коментар от недоволен клиент.

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=225&h=%2F45&r=R17&categories_id=1&manufacturers_id=

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тук Марто: http://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/1/%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8?filter=brand%3ANEXEN%3Bseason%3A%25D0%25BB%25D0%25B5%25D1%2582%25D0%25BD%25D0%25B8%2520%25D0%25B3%25D1%2583%25D0%25BC%25D0%25B8

 

Да питам и аз, понеже съм много доволен от новия модел зимни Нексени, някой да има идея каква е разликата между NFERA SU1, NFERA SU4 и N8000? Да не се окаже, че някои от тези модели са спортни и имат нужда от загряване ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм погоре

N8000 стар модел е, минимално по-добра на сухо от новите прилично по-зле на мокро и е най-шумна 74-5дб, бързо се износва/много е мека като treadwear /(клас UHP)

SU1 спортен модел носи близо двойно по-висок преход най-тиха 69-70дб (клас Touring)

SU4 най-спортния им(преди семи-слик-а Fera SUR4) баланс м/у горните две средно тиха 71-2дб най-добра на мокро, като н8000 на сухо средно издъжлива. (клас UHP)

 

Лошото е, че в някой размери ги няма всички модели, а само някой от тях. Иначе всяка гума има нужда от загряване за достигане на оптимален работен режим, при някой разликите са по-малки преди/след при някой по-големи...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението, изглежда правилно съм се насочил към SU1, за дърта Е-класа комби става дума, 235/45/17.  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам лятото с Nexen Nfera - прекрасна гума за цената си. Супер тиха и комфортна гума с чудесно пътно поведение. За справка зимните гуми са ми 225/50/17 Continental, летните са 19-ки и са по тихи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за мойте нужди и за по 120лв. на брой най-добре е модела SU1 така ли да разбирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година излизат новите модели на Continental, Michelin, Goodyear.

225/45 е стандартен и сравнително евтин размер и може да има добри предложения със старите модели на премиум марките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи сега ,че кола 400-500кс струваща 50 бона я караш с такива гуми. :lupe:

492кс да сме точни, с двойно предаване и карам още две коли с такива гуми на задно обаче 320 и 517кс. Ако се информираш няма да пишеш такива безсмислени коментари. А и предпочитам да сменям на 2 сезона гуми за 800лв отколкото на 3 такива за 1800 отзивите ми са на заменени Bridgestone re050 и Pirelli Pzero на двете коли точно на 3 сезона на кабриото на ~3k км, след това обух SU4 и е категорично по-добра гума ... Всеки има право да се притеснява и да има едно наум и аз с първия комплект бях така...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 гуми - това е точната бройка която бе опитана в опит да се намерят 4 които да издържат на road force тест.

kъде има такава машина ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих запитване до avtogumi.bg с искане да ми обяснят каква е разликата между тези 2 гуми

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/fera-22540-p-177721.html

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/nfera-22540-p-178711.html

 

и отговора беше, че са с различни показатели на етикетите

 

Възможно ли е наистина един и същи модел гума на един и същи размер да има различни показатели за поведение на мокро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е възможно объркали са си нещо описания/модели. По-ниската цена е реалната за тоя размер и показателите.

Едит: разлика може да има от XL-a сега поразгледах линковете. Вземи си XL с подсилен страничен борд е.

Според саита на Нексен, това са показателите за XL модела в този размер

 

post-83136-0-87205500-1455525184_thumb.j

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не мога да си обясня защо XL са по-евтини, като по всички параграфи пише че са по-добри, освен по-здрави от скъсване, казват че имат и по-добър грип в завои и по-добра реакция .... пише, че това подсилване става със залепване на допълнителен вътрешен слой, който да подобрява качествата на гумата.

 

след 1-2 седмици ще пробвам Nfera Su1, пише че са с 2 децибела по-тихи от N8000 и почти няма разлика в цената за моя размер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...