Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От вчера се здобих с Dunlop Winter Sport 3D от Коко... Утре ги слагам и чакам снега ;)

И зима и лете само с 4 еднакви гуми карам на 2 комплекта лети джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко часа отпред съм с нови Continental TS830 :hilezh: , а отзад с Pirelli на 2 сезона ;) 195/65/15

Забравих да спомена ,че към Conti-то имаше промоция стелки за колата "Continental" :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз вчера качих 4 нови Dunlop Winter Sport 3D :hilezh: . Не знам дали си въобразявам, но волана се върти по-лесно, а пък колата я усещам някак си по-хлъзгава. Дали е възможно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето че вече съм с 4 зимни, след като миналия сезон катастрофирах заради това, че отзад бях с летните.

взех си 2 пресни новички мишелин на цена 110 лв бройката за размер 195 65 15.... вече са на зимните джанти но не бързам да ги слагам. на предните колела са монтирани старите зимни от 2 седмици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си замених 2-те предни зимни с чисто нови Фулди Супремо,но сложих по-голям размер 215/55/16 и колата се промени коренно.Мойте гуми бяха хубави ама тия дойдоха направо подарък и не се сдържах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще ми е четвърта зима да карам с Мишелин.Само че предишните 3 карах с Алпин А3 195/65 R15,а тая година съм с Примаси Алпин РА3 205/55 R16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба ... Continental ContiWinter Contact TS810 ...

И аз взех такива за предни и Йокохама със същата шарка за задни на един сезон. Останах силно впечатлен от поведението на колата след слагането на тези гуми.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта красавица я обух с четри нови Dunlop SP Winter Sport 3D.За сега на сухо и мокро е добре.Никакви колебания при по-резки спирания.Направи ми впечатление, че гумите са тихи.Живот и здраве ще ги видя как ще се държат като завали сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа за Континентала който карам макар и 2-ра ръка поведението им на мокра настилка и в дъждовно време доста ме изненада ... бях впечатлен колко добре се държат и спират ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Аутобилд са на друго мнение ма айде .... те нали са дезинформатори ;)

Може би някъде някога да е било така.

Ти пробал ли си се с летоски на сух студ и чист път да спираш аварийно от 80 до 0?

Мен ми се наложи с летоски на 2 лета, спрях с мисълта че ще пребия тоя пред мен :) .

След като купих зимните си навих на пръста да пресъздам същата ситуация на същото място при почти същите температури и пътна настилка.

Спря доста по-бързо колата заради меките гуми и многото ламели факт.

Приказката за удървената гума в случая е много вярна.

Чист път и -10 на вън дали ще спре летоската по-бързо?

Удрял съм се и с летни и със зимни гуми "по над три сезона каране" , с новите не е така.

Я питай информативно твоя познат кога сменя гуми на години или на километри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Съгласен съм с казаното от колегата SunShine

Лятната гума си е твърда по принцип а в студеното и на студения сух асфалт няма да коментираме спирането то е риск и приключение.

Докато новата зимна и мека гума с многото ламели много по бързо и ефективно спира.

Аз карах с летни още началото на зимата и ти казвам че на сухото в студения асфалт понякога се включваше ABS-а на мокрото направо си чукаше стабилно и не спираше.

Принудих се да взема втора употреба зимни и макар не толкова много утвърдили се от времето на студения сух и мокрия от дъжд и разстопен сняг асфалт спирам безпроблемно не е както беше с летните в същите условия ... вече на сняг и лед немога да дам толкова положително изказване ... там чисто новата Зимна гума има свойте предимства.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...