Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Андроид може да отпадне от последното изречение :hilezh:

такава графика имат, че се едно гледам деЦко филмче от 90те

но имат и хубави страни де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Супер са нокиите, само да не беше грозния интерфейс с шарените квадратчета.

Дизайна нa iOS и Андроид е доста по-приятен за моите очи.

Да и аз не можах да им свикна на грозните квадрати и цветове. За мен е изключително лошо и самонадеяно дизайнерско решение.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроид може да отпадне от последното изречение :hilezh:

такава графика имат, че се едно гледам деЦко филмче от 90те

 

Нали знаеш, че повечето производители си правят собствена обвивка на андроид със собствен вид на иконките и менютата?

Щото Самсунзите наистина са смях и рисунки от Том и Джери, но HTC-тата и Sony-тата изглеждат по-симпатично.

 

http://www.androidpit.com/touchwiz-vs-xperia-ui

 

--------------------------------------Сони-----------------------------------Самсунг--

xperia-touchwiz-settings.jpg

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроид може да отпадне от последното изречение :hilezh:

такава графика имат, че се едно гледам деЦко филмче от 90те

...

Не ти е хрумнало че (почти) всичко може да се настрои по твой вкус? Не си свикнал от ябълките но тук е така. И лок скрийна, и десктопа. Кеф ти скучно / стилно черно, кеф ти снимка, кеф ти цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са нокиите, само да не беше грозния интерфейс с шарените квадратчета.

Дизайна нa iOS и Андроид е доста по-приятен за моите очи.

А за моите очи квадратчетата са около 1млн пъти по-приятни от другите две илиенски сергии. Не знам защо казваш шарени, моите всичките са в цвят лайм, с няколко изключения, и всичко ми е много по-прегледно и подредено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По бегли спомени, Явор е зъболекар, а не UI дизайнер, но мож и да съм се объркал...

 

И аз не съм дизайнер, ама някакси успявам да си нагодя UI-я, че да ми хареса. Смяна на Лънчер, икони, тапет и те такива "сложни" изпълнения. 

 

Нещо подобно например е много детско и циганско, а?

 

themer_horizon.png

 

Няма обаче да влизам в подробности колко "трудно" се прави :D

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че всичко което си цитирал...

Ами, то има една приказка, добрите артисти копират, великите крадат  :hilezh:

Лично аз и ти не можем да казваме кой от кой краде, защото те там си се съдят по тия параграфи, кой кого копира и т.н. И Епъл да са го измислили, смятам че е доста добра идея.

 

Супер са нокиите, само да не беше грозния интерфейс с шарените квадратчета.

Дизайна нa iOS и Андроид е доста по-приятен за моите очи.

 

Ами, те вече одавна не са шарени, вече са полу-прозрачни. Само някой 3-рд парти апп-ове са с плътни такива. 

 

WM иска ли актуализации през всеки час два, както W8?

 

Откакто го имам за 2 години ми е искало актуализация 3 пъти общо. 

 

А за моите очи квадратчетата са около 1млн пъти по-приятни от другите две илиенски сергии. Не знам защо казваш шарени, моите всичките са в цвят лайм, с няколко изключения, и всичко ми е много по-прегледно и подредено.

 

Съгласен съм с тебе - колкото и да подреждам андроида е ебаси цирка. Така всичко е в един и същи стил с изчистени икони! 

 

 

 

Те ви 3 снимки как изглежда баш моя телефон - за мен това е много подредено и изчистено. 

                                                                                                                

eFnHFG.pngItLGzQ.pngTLzfHG.png

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ама направо станах разноглед :) Изключително ме натоварва тази визия. Важното е на теб да харесва, не на околните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ама направо станах разноглед

 

Абе, да ти кажа честно, като го гледам толкоз голямо на монитора на лаптопа и мен малко ме дразни, ама нямаше как да постна по-малки да са тия снимки. Има и готин паралакс ефект, като скролваш надолу, но от снимки не може да се разбере нищо. На телефона има съвсем друг вид.

Под "персонализация", майкрософт явно разбират да имаш опция да си избираш сам размера на плочките...  :hilezh:

Има и още нещо което сигурно малцина от вас, да не кажа почти никой не използва и това са тези така наречени "асистенти". Аз понеже така или иначе комуникирам само на английски и ми е ежедневие да я ползвам тая коза на телефона ми - "Cortana" Ако трябва да съм честен, е доста удобна. Има една идея повече функционалност от Сири и може да прави някой неща по-добре. S-talk и Google Now, не ги коментирам, те не са в тая категория. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво Кортана владее повече или по-добре от Сири?

 

От както открих удобството да ползвам Сири докато шофирам го практикувам непрекъснато! Още повече защото не изисква да си отключа телефона, което е едно упражнение по-малко за постигане на крайната цел. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, удобство е определено. И аз докато карам пиша смс-и и т.н, че иначе се дразня много. Едно нещо, което се сещам веднага е това, че мога да и кажа да ми напомни да кажа нещо на някой, когато му се обадя следващия път, което ползвам често. Другото е, че самото звучене е по-натурално, така да се каже. Не ме дразни толкова. Има разни сравнителни клипчета и на това. Аз си играх скоро с на мой приятел 5S-a и имаше неща на които Siri отговаряше по-добре, само заради факта, че фетчва инфо от волфрам алфата, но имаше и такива симпъл таскове, на които едното отговаря, другото не и обратно. Малко е според зависи. Ако ти се гледа, пусни си някое клипче.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен квадратите са ужас най-ужасен, няма и достъп до кой знае какви настройки - явно такава си е тенденцията при всички нови техники - потребителят да е с максимално  вързани ръце ;)

 

За камерите - основната на 1020 шуми(като от вентилаторче) яко при снимки и при видео, което много добре се записва във видеозаписа и го прави.... Цъкнах в нетеца да видя що така - излезе си стандартна "екстра" че било :) Добре, че цъкам само снимки, видеото не ме интересува :)

Общо взето радва, май ще си го оставям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсеща те да кажеш нещо на някой като му се обадиш следващия път???

 

Ами, да. За мен е доста удобно, тъй като съм малко разсеян. Казвам и - подсети ме следващит път, като се обадя на Пешо да му кажа за колата - примерно. И като набера Пешо после, тя се включва и ми казва да му кажа за колата. Както казах, на мен ми е удобно защото съм разсеян.  :hilezh:

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера излезе Lumia denim ъпдейт за 930 и сега ми излезе, че прави видеоклип с резолюция 2160p с 30 кадъра, преди имаше ли го това, май не нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно колко човека от гласувалите са използвали всичките системи и то по-много и задълбочено, за да направят изводи?

Аз съм използвал последните 3 и ще се въздържа от гласуване.

Това е малко, като "колата ми е по-добра от колата ти". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно колко човека от гласувалите са използвали всичките системи и то по-много и задълбочено, за да направят изводи?

Аз съм използвал последните 3 и ще се въздържа от гласуване.

Това е малко, като "колата ми е по-добра от колата ти". :)

 

намират се няколко които са минали през повечето системи.......и в момента са с ябълки  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си в час, пич.

Защо самсунг да махат нещо, което им идва безплатно и да започват "на чисто" - тоест тепърва да хвърлят милиони за разработката на нещо, което не се знае дали, ще е по-добро от предното нещо?

Или ти си мислиш, че си по-в час от корейските шефчета?

 

Между другото съдейки по телевизорите, че няма два с еднаква ОС (CES 2015), гледам ще трябва да се добавят скоро в анкетата Тизен, УебОС и тн.  Правят опити да се спасяват. За кво им е не знам, като андроида е страхотен и безплатен... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съвсем, защото Сони минават изцяло на Android TV платформа както са LG и Samsung, но с малката подробност, че тук Гугъл не позволява собствени интерпретации на интерфейса и от там всички такива телевизори ще бъдат абсолютно еднакви :wub:

 

http://www.theverge.com/2015/1/9/7522319/theres-more-than-one-sony-the-other-is-google

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

One a side note - http://www.reuters.com/article/2015/01/14/us-blackberry-m-a-samsung-exclusive-idUSKBN0KN2FW20150114

 

Според мен бъдещето на Blackberry e да бъде купен от някой "голям". Едва ли ще е Apple, MS си имат Nokia, остават Samsung и Lenovo, но последните май бяха отсвирени от канадците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...