Jump to content

Помощ при избор на телефон


Recommended Posts

естествено даже и андроид феновете не са такива мазохисти...

в тоя ценови диапазон аз бих взел Нексуса, за парите си е доста добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.elitmobil.bg/htc-one

 

А да, другия му минус е мижавата камерка, 4 и нещо....., направо са се оакали, но все пак снима де....

Aбе не е толкова зле. Нали уж някакви ултрапиксели и т.н.

Пък и снима FULL HD видео, ей

го снимах с него.

Иначе ъпдейт ще има със сигурност, подарък за новата година, най-вероятно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дайте малко повече разяснения де. Що и "андроид феновете не са такива мазохисти" какво им има. Нямам база за сравнение и ще ми трябва малко повече от "ЕСТЕСТВЕНО....."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z и Z1 имат потресаващо лоши дисплеи за телефони от такъв клас и година. Най-добрия телефон за тези пари е LG G2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Чудя се обаче, обратно на моите очаквания май май никой не предложи да си взема Самсунг. Интересно ми е защо се избягва?

 

Не се избягва. Просто има много телефони в този клас със сходни параметри и е въпрос на личен избор.

Е дайте малко повече разяснения де. Що и "андроид феновете не са такива мазохисти" какво им има. Нямам база за сравнение и ще ми трябва малко повече от "ЕСТЕСТВЕНО....."

 

Иване, в този форум има няколко ''спеца" в сферата на мобилните комуникации ..... просто не им обръщай внимание. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ти предлага самсунг, защото са смотани (лично мнение) :) От самсунг единствено ми харесва Ноут серията и таблетите. Аз имам Сони М2, погледни и M2 Aqua - водоустойчива и подобрена версия на М2.

И защо не си вземеш кийто ти харесва, нали ти ще си го ползваш :) Разгледай ги някъде в някой магазин и си решавай...

Редактирано от cecko06
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z и Z1 имат потресаващо лоши дисплеи за телефони от такъв клас и година. Най-добрия телефон за тези пари е LG G2

И ти си прав... все пак LG-то е с IPS матрица. Занимавам се в сферата на компютрите и разбирам разликите, но все още си оставам преднамерен към LG-то, ама и то ме зарибява някак си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на Самсунга, бил от пакетче Зрънчо изваден, бил от претопени лъжички за кафе, пластмасарник....., това имат предвид масоните. Лично аз когато избирах нов апарат(бях с нокия N97 mini) имах мои си изисквания, които в него момент се покриваха най-пълно от въпросното НТС.Имах възможност да си поиграя с един ползван екземпляр заедно с една ябълка 5S-ка.....Няма да си кривя душата, плода беше с по-хубави материали, като големина ми пасваше повече, но дотук. Не че не можех да си го позволя, но не виждам смисъла от такива пари за такова....нещо, затова и андроидника победи. Досега вече трети месец проблеми съм нямал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За HTC One M7 камерата верно е 4 Mpx, но е UltraPixel и пикселите й са 2 µm.

За сравнение 13 Mpx камери са с размер на пиксела до 1.0 µm.

По принцип има някаква вероятност за загуба на динамика и чувствителност,

но според HTC благодарение на по-големите пиксели камерата дава по-добро качество като цяло, особено в условия на ниска осветеност.

Все пак за качеството трябва да кажат онези, които имат опит с телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега сравнявайки с камерата на нокията(М97 минито) снимките на НТС-то са на кантар, като автофокуса и различните настройки при тайванеца са доста по-добри, абе за телефон снима доволно добре, нагоре има ЕОС-и хаселблади :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самсунга проблема му е touchwiz-а. И дизайна им също не ме кефи, но това си е до вкус.

Оффф ако знаеш, че само това ме отказва от самсунга. Точно този дизайн със заоблени ръбове и обли кантове изключително много ме дразни. А пък за тва елипсовидно копче в средата да не говорим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече 5 месеца с Samsung GT-I9505 Galaxy S4 4G, 16GB. Изключително добра машина без никакви забележки. Точно ТъчУиза ме кефи много. Прави повече от колкото може да се очаква и не създава никакви грижи.

Като му сложиш едни гащи ще изчезне гърба ако те дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Сони-тата, изработката им е по-добра от Самсунг и самите телефони някак си по по удобни.

Жената е със Самсунг, аз със Сони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм почти всички, които си споменал най-горе, с две ръце гласувам за Сони, без значение кое от тях. Единственото неприятно нещо, което ми се е случвало докато съм ги ползвал е един ъпдейт на Z до Андроид 4.4.2, с който убиха всичко в иначе перфектния телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз от години ползвам една Лумия 710. Дойде и времето и на нея, нещо се бъгва миркофона и не ме чуват отсреща, та сега чакам един Самсунг С5 мини да ми пратят. Снимал бил под вода и като характеристики ми хареса. Бях се насочил към С4 мини, ама за почти същите пари идва С5-цата, така че се спрях на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Htc one m7 е много добър телефон по принцип. Ако избереш него задължително направи следното:

1. Пусни камерата и я закрии хубаво с нещо плътно, ако дава червени отенъци го връщай. Като я закриеш трябва да е идеално черно всичко.

2. Като го извадиш от кутията огледай много хубаво сглобката. За луфтове между горната и долната решетка на говорителя и самия корпус. Огледай също как са отворите за микрпфоните и за зареждане.

Камерата е добра, но качиш ли снимката на компютър и й дадеш малко зуум ще се усети липсата на пиксели, сравнена със снимката на лг г2,3, с4 и подобните.

На усет е готин алуминиев и дава яко усещане, не е като сапунерките дето ти предлагат по-горе.

Бързината на апарата е съизмерима с тази на айфон 5. Имам 5s и доскоро имах едно чисто ново м7 (сменено заради нещата дето казах да гледаш). Та 5s-а бие м7 по всички показатели за бързина и гладка работа.

Имам колеги с лг г2 и г3 и двамата са много доволни, макар, че май и двата отстъпват пред айфон 5s и htc one m8, но пък те са си много доволни. Не знам какво лг имате за служебно, но лг правят конкурентно способни телефони от 1 година затова не гледай моделите назад.

Успех в избора.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А той че модела на ЛГ-то дето е служебно е наистина стар ама съм го намразил до нема и къде. За да сме по точни ето я отвратителната, глупава, със забиващ тъч, гаден микрофон и губеща обхват машинка LG P500 Optimus One   :wall:

 

PS: Иначе май по вашите думи и аз вземам да се замислям за LG G2-ката  :nixweiss:

PS2: Баси ся видях че тоя Xperia Z Ultra има 6.4 инчов дисплей  :shocked:

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам G2 от месец, мисля че за цената си няма аналог, ако не броим възможностите от Китай.До сега не е забивал, нито съм го рестартирал, батерията държи доволно.Идеален е с един калъф като този http://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-G2-New-Nillkin-Fresh-PU-Leather-Flip-Cover-Quick-Window-Case-D802-S-View-/251592748841?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3a9418af29

Към Германос го дават за 25лв./месец за 2год. при карта с договр от 1.5лв./мес., дето се вика "Кво му плащаш".Парата се обезценява и реших да не ги давам на куп, тъй като цената в кеш беше същата в Емаг.

Струва ми се че при разговор, обаче не се чува така добре, както предния ми Самсунг на 5 години.Навигацията позиционира много бързо.За браузване и развлечение е идеален.Поиграх една тежка игра и доста загравя, но то кой ли не загравя.За снимки става, нощно време бавно фокусира, но си имам фотоапарат за тази цел.

Само не си взимай 16ГБ, ако ще се ползва за мултимедия :).Аз съм с такъв и ми стигат, но нямам качена музика и клипове.Ползвам го основно за работа: меил, говорене и много малко браузване, в този режим батерията ме кара 3 дни, което за мен е добро постижение.

До преди да излезе G2, LG ги бях отписал, жена ми два пъти си купува телефони от тази марка и двата пъти, много често влизане в сервиз за един и същи проблем, жалби до КЗП и разбира се нулев ефект.Надявам се, че с тази тухла няма да се стигне до там или поне не показва такива признаци към момента  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече 5 месеца с Samsung GT-I9505 Galaxy S4 4G, 16GB. Изключително добра машина без никакви забележки. Точно ТъчУиза ме кефи много. Прави повече от колкото може да се очаква и не създава никакви грижи.

Като му сложиш едни гащи ще изчезне гърба ако те дразни.

И аз от една година съм с този модел,и подкрепям напълно изказването на колегата.

Досега нямам никакви оплаквания от телефона.

Операционната система се справя идеално,няма бъгове, нито забива.

А колкото до Тъчуиза си е доста тарикатски,и си ме радва.

Форма,размер,пасва ми идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за сонито, което и от двете да е.

3 са сонитата които съм изброил колега :) Предполагам става дума за Ултра и Z1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш уникална камера и много добра безплатна навигация отговорът е Лумия 925. А ако харесваш четвъртит телефон виж Лумия 930 - моментния флагман на серията. За всичко останало няма бележки. Освен това имаш вгладен безплатен Уърд, Ексел, Аутлук и други подобни ако те ползват. Синхронизацията на задачите и календара с Уиндоуса са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows нищем :)

 

ПС: Иначе вече съм свел избора си от 6 на 3 телефона като добавих и LG-то, което явно наистина не е лошо.

 

1. Samsung I9515 Galaxy S4 4G Value Edition, 16GB, Черен

2. Sony Xperia Z1 4G, Черен

3. LG G2 D802 32GB

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...