Jump to content

Всякакви въпроси за A6 4F - част 8


kainy

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги да попитам при смяна на пистов ремък ролките (обтяжна и паразитни) както и водна помпа евентуално и ремъчната шайба на колко време се подменят или на какъв период от време или километри е препоръчително да се подменят.Същото ме интересува и за ремъка който задвижва ГНП-то и има обтегач за същия и на какъв период се подменят и има ли някаква специфика.Мотора е ASB 08г.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите зависят от това колко качествени части слагаш......и варира от 50 до 80 000 км.....оригиналните ги дават и повече,ама аз лично не рискувам.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нямам време да се ровя във форума и искам да ви задам простия въпрос на клолко километри сменяте въздушния филтър .По принцип го сменям на 2 години тука в Англия. Юли месец си смених филтрите на купето(климатика) август бях в българия и днес установих , че само за три месеца са се задънили ама толкова много че няма накъде и навярно въздушния няма да е много по чист сигурно (сменен е преди 7 месеца и е на 18 000 км)

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги потвърждавате, че сравнително безболезнено може да се смени климатика с врътките с цифровия. Няма какво да се преправя, само да отида в Ауди да го обучат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото е коментирано тук,няма да имаш някои от екстрите на клима+. Освен панела,има и разни допълнителни датчици и въздуховоди. Но ако целта е само да гледаш две врътки и дисплеи вместо три,смяната на панелите стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите филтри ги сменям на 12000км заедно с маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и Стефане, пък и другите колеги, дето са го борили, как да го сваля това моторче за заключването на резервоара и да го почистя, бе дееб@.

ТО елементарно се стигало до него, ама как точно се сваля, за всякви простотии в YouTube има туториали, за тва не.

Че и ЕЛСА си инсталирах, там също не намирам.

На щипчици някакви видимо е...ама...

Отключва когато си поиска, а не ми регва грешка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад задния борднец се намира, май трябва да се открехне леко настрани и стигаш заключването, но не съм 100% сигурен, че така беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и Стефане, пък и другите колеги, дето са го борили, как да го сваля това моторче за заключването на резервоара и да го почистя, бе дееб@.

ТО елементарно се стигало до него, ама как точно се сваля, за всякви простотии в YouTube има туториали, за тва не.

Че и ЕЛСА си инсталирах, там също не намирам.

На щипчици някакви видимо е...ама...

Отключва когато си поиска, а не ми регва грешка...

Колега, тук е описано как се сваля/слага, ама е на английски :)

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?146358-Replacing-fuel-flap-actuator

а това е темата, която бях отворил за моторчето http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=164126&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм я тая тема твоята отдавна, стигнах до кучето, виждам го, но ми се искаше мързелив ВИДЕОтуториал как да го извадя от къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от 2 дни имам следния проблем с Колата (3.0 TDI 233 к.с) : Автомобилът пали,въври и харчи перфектно,оборотите на двигателя са нормални ,но понякога двигателят си променя драстично звука...става по-шумен и дрезгав,обикновено го прави когато колата е загряла. Когато се промени звукът на двигателя имам усещането че все едно нещо вие ,но това не се отразява на вървежа или на разхода.Всеки път шумът изчезва когато изфорсирам двигателя и после си караш нормално (без да има такова виене) .Бях в сервиз днес ,на Ваг-Ком няма никакви грешки ,дюзите са в норма,турбината също.За съжаление в сервиза не можаха да чуят шума ,защото се появява само от време на време,но когато се появи е доста силен и осезаем -все едно това не е моята кола.Кажете как да процедирам??? Дали не е тръгнал пистовия ремък??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос свързан с ремъчното задвижване.

В момента сменям ролките,Обтегача и водна помпа та въпроса ми е термостата и демферната шайба препоръчително ли да се сменят утре да не сваляме всичко пак.Видимо проблем с тях няма докато ролките си бяха за смяна водната помпа си беше ОК но е сменяме.Демферната шайба гумената и част е доста мека но не е отлепена а взех нова и тя е така но още не е вложена и мога да е върна,не за друго ами да не изкара по малко от оригиналната.Новата е snr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ме питаш мен смени шайбата със сигурност. На моята видимо и нямаше нищо. Преди няколко месеца, тръгвайки на светофар се разпадна на две...добре, че не се случи на магистралата например. Разминах се само с нова шайба и прекъснат кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги потвърждавате, че сравнително безболезнено може да се смени климатика с врътките с цифровия. Няма какво да се преправя, само да отида в Ауди да го обучат.

Сменяй смело.аз моя го смених и после  в Порше Пловдив.42 лева обучаване  и  след около 40-50 мин  беше ОК.На новия всичко си беше ОК и си работеше/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попитам,някои от вас имал ли е проблеми с меките връзки на генерацията? Говоря за маншоноподобните меки връзки, разположени преди катализаторите, непосредствено зад двитгателя...Аз имах такъв проблем и вчера, след като ве ми писна да пърпори колата, смених меките връзкиш в ,,Крафт"...колата е учудващо тиха...дори не усещам че двигателя работи...

Но, интересува ме на някой от Вас това случвало ли му се е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой ако му се пътува/занимава това е 2015 навигацията с карти на ТомТом. Цяла Европа на един диск. Самата карта е от края на 2014.

 

Сваляне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...