Jump to content

Спрях се на А4(Б7), какво ви е мнението?


Recommended Posts

Пич - всичко има написано във форума. Размърдай си левия пръст на ръката с която държиш мишката и разгледай.

Това е А4 което си показал, не е А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да спрях се на а4, но много искам а6, и затова питам каква е разликата в подръжката на двата автомобила. Преровил съм целия форум ( ако обичаш не ми давай акъл ). Най - лошото, е че в този форум всеки си пише, както и каквото си поиска без да си напъне мозъчните клетки и да се постарае да даде точно и ясно мнение по конкретен въпрос.

 

Търся си кола седан, автоматик, куатро - кое не разбра? Просто не разбирам и каквото и да чета от написаното в тия форуми, то повярвай ми никъде не видях един точен и ясен отговор по даден въпрос или тема всичко е отгоре отгоре без да се вникне вътре в нещата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся кола, ако може да бъде Ауди А6 или А4 с характеристики 4х4, Автоматик, Седан след 2004 година!!! От София съм и просто не разбирам много и няма кой да ми помогне затова влезнах във форума!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш конкретен въпрос, ще получиш и конкретен отговор. Ти искаш да ти се направи пълен обзор на моделите, с двигатели и кутии, без да кажеш какво точно те интересува.

По-голяма вероятност за проблемни дюзи има при дизеловите 3.0д мотори до 2008-та.

Този от снимката е сравнително рядък, на А6 се слага 232, а след 2008-ма 239кс.

 

Всички аудита на предно след 2001-ва с мултитроник. Куатро моделите са със ZF "класически" автомати.

Колата от снимката не пише да е куатро. Ако е на предно трябва да се избягва - 6 цилиндров дизел с мултитроник от първите не е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е толкова неясно.Може да има проблем с дюзи,помпа,турбо и един куп неща,ако е смазана от каране и е била с лоша поддръжка.Може и да нямаш проблем с тези възли,ако намериш кола с малък пробег и в добро състояние.За проверка на колата се обърни с конкретната кола към хора,които разбират от тези коли за преглед.

А6 с 3,0 тди мотор катто поддръжка и смяна на консумативи съпоставен с А4 3,0 няма голяма разлика,понеже мотора е един и същ.В данъка също.Може да има разлика в цените за гуми и каско.Разхода е горе долу един и същ.Разликите идват в големината на купето,динамиката и евентуални проблеми при различията в купетата - окачване,накладки,дискове и т.н.

Робобъг ти каза горе долу кои варианти да избягваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - лошото, е че в този форум всеки си пише, както и каквото си поиска без да си напъне мозъчните клетки и да се постарае да даде точно и ясно мнение по конкретен въпрос.

 

Търся си кола седан, автоматик, куатро - кое не разбра? Просто не разбирам и каквото и да чета от написаното в тия форуми, то повярвай ми никъде не видях един точен и ясен отговор по даден въпрос или тема всичко е отгоре отгоре без да се вникне вътре в нещата!!!

 

кажи чесно как се скара на колегите че не са се напънали да ти намерят кола......  :steinigung:

 

Точно 3.0тди е коментиран в минимум 10 теми, има цял раздел от форума посветен на 4f и съответно 3.0, цяла тема от 30-40 страници проблеми при 4f и т.н. та май решението е ти да си напънеш малко мозъчните клетки и да почетеш няколко часа каквото те интересува, ако не си наясно форумите са на доброволни начала, демек безплатни........демек няма кой да се хване да ти придъвче цялата информация която като обем е огромна и да ти я сбие в 3 изречения  :zustimm:

 

 

 

пс : сещаш се предполагам защо първата ти тема пое към вечните ловни полета.... 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и форумни търговци на коли прати им едно съобщение с това какво искаш колко можеш да дадеш и хората ще те ориентират. Другото е четене и ясна идея бензин или дизел искаш.

Редактирано от Pharmacist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този е един от малкото форуми където можеш да намериш отговор на почти всички въпроси!

Аз пак ще кажа както и в предната ти тема че действаш хаотично но избора е твой успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся кола, ако може да бъде Ауди А6 или А4 с характеристики 4х4, Автоматик, Седан след 2004 година!!! От София съм и просто не разбирам много и няма кой да ми помогне затова влезнах във форума!!!

 

http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=9&mmvmd0=1628&mmvco=1&make=9&model=1628&fregfrom=2004&pricefrom=1000&ustate=N%2CU

 

Хайде, тук има избор! Гледай и избирай! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно:за 11-12 бона за А6/4F/ 3.0TDI V6 224 к.с./BMK/ или 232 к.с. /ASB/ ще има допълнително изваждане на пари,няма значение,че е вече модел на 10 години.

Същата работа е и с A4/B7/ с 3.0TDI V6 204 к.с./BKN/ или 232 к.с./ASB/.

Просто трябва да има настрана заделени едни пари,а не като един познат да плюе марката,защото смени маховик и съединител веднага след покупката.

Това не е Голф 2-ка,а са коли с друго обслужване,в голяма част 3.0TDI мотора е серийно с филтър за сажди.

 

3.0TDI V6 е винаги с quattro задвижване,демек не се предлага с мултитроник автоматична кутия.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! Аз ще си намеря кола тук определено не е мястото за търсене :))

Да със сигурност ще си намериш но няма да е AUDI и ще те е срам да споделиш тук какво си взел :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си намеря кола тук определено не е мястото за търсене :))

Естествено, това е форум, не автокъща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любчо, приятелю... така като гледам ти скоро кола няма да си купиш. Искаш конкретна обява - ами, заповядай в секцията Купува/Продава Ауди ! Примери за добри коли : 

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=177677

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=177525 

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=177519

 

Сега да не вреснеш как парите са ти много ! Тези коли си струват всеки лев (за който може да ги оцени). Купи си някое беемвенце 316i или 318iS - тъкмо ще ти отива на суичъра, мани ги тия аудита. Калпави коли са, с ненормални собственици дето им искат по 15к+ за 10 годишни дръгели  :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми давай акъл вика... те хорота от самото начало се опитват това да направят ама от пусто в празно...

Пример за подръжката, лагер главина на А4 до 100 лева, на А6 почва от 250. Бонус инфо като се развие единия сменяш и двата на съответния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата, автор на темата:

- Първо мисля, че трябва да знаеш, че търсенето на автомобил отнема време по една, или друга причина, освен ако не си решил да скочиш на първото, което ти допадне (всички ще ти кажат, че не е добра идея).

- Второ, ще повторя колегите, но да кажеш, че няма информация във форума, и то за конкретните модели е малко несериозно. Преди да си купя предното ауди, влязох, регистрирах се и едно известно време само и единствено четох, за да се информирам (за б7 става дума), така че моят съвет е да отвориш пак разделите за 4ф и б7 и да погледнеш хубаво, всичко си е там, което те интересува.

- Трето, пак мисля трябва да знаеш, по снимки няма човек, който да ти каже - "ходи я взимай тази, страхотна е", особено пък в нашите сайтове. Щом искаш помощ, пускаш примерни обяви, казваш ориентировъчен бюджет и повярвай ми, има достатъчно хора, които ще си дадат мнението и съвета.

 

Успех в търсенето и избора.

 

П.С. Малко рязко влетя и надявам се разбираш защо получи такава ответна реакция :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам бюджет от 50 бона, но не искам да инвестирам в кола. Търся си колица до 12 13 Хиляди по възможност регистрирана. Имам заделени пари за да я подържам, просто не искам да ми даде някой голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...