Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Браво!!!

100 % наблегни  в Порше София Запад или Фолцваген Изток срещу 95лв.ще ти кажат всичко.

Поне според мен!!!

Дори ако има някаква маниполация с км.също ще разбереш.

Иначе знам за емоцията тя е супер и аз съм бил така и е много готино чувство.

Успех ти желая и дано всичко е ок!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тропане на вериги и теч от семеринга или капака на веригите. Състоянието на дюзите и ДПФ. Кутията трябва да включва гладко без присепвания или приритвания. Дебитомера трябва да удря 1300 единици пиково, 85мг гориво и 3200мбар налягане на турбото на пълна газ, ако колата е стокова.

Ако колата е студена и тепърва тръгваш се заслушай дали скърцат амортесьорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за Инфото колеги.Ще се проверява задължително.Ако някой се сеща да допълва нещо да пише.Благодяра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са спецификите на модела, останалото знаеш е общо състояние, което не е по-малко важно. Виж във V-то дали има масло или антифриз. Ремонта е лек, ама пак са едно 100-300лв части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като прочета "всички възможни екстри" и ми става ясно, че тоя дето продава колата хал хабер си няма какво означава Ауди или е просто измамник. Аз като си купих моята я оставих преди това в Порше, след което и при моя майстор. В Порше ме разочароваха защото "хванаха" малоумни проблеми като "петно на тавана" и очевидно там датчика на шофьорската врата, което го знаехме и се бях разбрал да си го поеме продавача. Малко я карат прес просото за съжаление поне напоследък. Предната кола наистина бяха ми казали абсолютно всичко... Ходя си при Pila-R (google maps ще ти ги намери) и получих доста по-адекватна информация за колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порше карат по процедурата и не се престарават. 

 

Купих един маслояд преди 3 години и те ми бяха писали да си долея масло...то беше под минимума.

така, че не им се предоверявайте, аз платих 135 за някакъв цялостен преглед. Откриха че плафона в жабката не свети...

тотално липсва момента в който си говориш с човека от сервиза да то обядни. Един протокол и това е накрая, лист хартия

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Аз от там си вадя задължително сервизната история. Моята примерно е имала драма с S-Tronic-a и накрая преди 20к км герменеца е хванал и е сложил изцяло чисто нова гаранционно, за това и взех колата. Другите неща си бяха добре, ама да не ми кажат, че дискове и накладки са за смяна поне, мех нали. Не, че не ги сменям на всяка нова кола ама как да очаквам да ми кажат за нещо по-скрито като тия неща не виждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше не Мисля да е Карам,Мисля че отказват и История по шаси или по скоро ако е Вкараш за някакъв Ремонт там Да ,но вече си я купил.Ще направя първоначален оглед на място Аз за Общо състояние и след това е качвам на платформа и В Сервиза при   D-bros Сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като видях, че 99% от приятелите/познатите ми изобщо не се вълнуват от екстрите по колите, освен 2-3 базови (като задна камера или навигация), ми стана съвсем ясно какво означава израза "колата е с всички възможни екстри" и защо е толкова популярен...
:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е миродавно за всички. Моята А6-ца примерно има повече екстри от повечето А8 ци!

Така че,при моя автомобил важи "почти всички екстри"! :)

Липсват само предна камера и камери в огледалата(птичи поглед), подгряване на задни седалки, люк или панорамен покрив(тази липса по-скоро е екстра според мен).

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има цял раздел какво Ауди да си купя :D Нека си дебне там колегата, с годините шанса да изкочи само мечтаната каляска лимузина както вика джунет ибиса от 4Ф форума расте неимоверно, както и шанса за печалба като търкаш държавната лотария, колкото повече търкаш, толкова повече. Аз като некъв по-тъп пуснах 4Фката да се продава, продадох я за 9 дни, от които 2 организация кога да се видим пред нотариуса и да вземем бележка за данъците, след 2 дни закарах сегашното ми 4Г в Порше да го видят, прегледах му сервизната история и си стиснахме ръцете със собственика. Колкото до екстрите, няма как да съществува кола с всички екстри най-малкото защото има самоизключващи се. Като видя обява, в която е написано това направо прескачам 

 

@kpematop пусна скандални снимки във фейса на какво приличат дросели, колектори, егр-и на 4G CDUC 3.0 TDI на 150К км карана тук. Запазих час за вторник в моя сервиз да разглобят и почистят отпред, да видим карана 200к в германско кола и 20к тука на какво дередже ще е. 

 

48991626_10217315080057081_6161557561695

 

 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, icebobo написа:

Това не е миродавно за всички. Моята А6-ца примерно има повече екстри от повечето А8 ци!

Така че,при моя автомобил важи "почти всички екстри"! :)

Липсват само предна камера и камери в огледалата(птичи поглед), подгряване на задни седалки, люк или панорамен покрив(тази липса по-скоро е екстра според мен).

Много се радвам, когато някой си държи на екстрите вкарани в колата фабрично, защото са много малко ентусиастите като N1995, който има познания и нерви да доизкусурява нещата. Аз само с подгряването на волана в какви приключения и разходи се вкарах, не смея да разкажа. Сега поне се кефя максимално в топлия геврек.
Иначе ако имаш към екстрите и B&O звук и вакум те поздравявам. Аз лично смених 2 4Г за 2 години, и сега на третото "вкарах" и тези глезотии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, N1995 said:

Има цял раздел какво Ауди да си купя :D Нека си дебне там колегата, с годините шанса да изкочи само мечтаната каляска лимузина както вика джунет ибиса от 4Ф форума расте неимоверно, както и шанса за печалба като търкаш държавната лотария, колкото повече търкаш, толкова повече. Аз като некъв по-тъп пуснах 4Фката да се продава, продадох я за 9 дни, от които 2 организация кога да се видим пред нотариуса и да вземем бележка за данъците, след 2 дни закарах сегашното ми 4Г в Порше да го видят, прегледах му сервизната история и си стиснахме ръцете със собственика. Колкото до екстрите, няма как да съществува кола с всички екстри най-малкото защото има самоизключващи се. Като видя обява, в която е написано това направо прескачам 

 

@kpematop пусна скандални снимки във фейса на какво приличат дросели, колектори, егр-и на 4G CDUC 3.0 TDI на 150К км карана тук. Запазих час за вторник в моя сервиз да разглобят и почистят отпред, да видим карана 200к в германско кола и 20к тука на какво дередже ще е. 

 

48991626_10217315080057081_6161557561695

 

 

 

 

Моля те, качи снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, напоследък забелязах един проблем , от както стана по хладно, при първо палене сутрин се усеща едно клатене на мотора за 2-3 сек и след това спира. Днес при -5, вече осезаемо мотора се разклати доста стабилно за около 3 сек. Колата си върви добре, след първо палене го няма това , всичко си е точно но от къде може да идва това клатене на мотор при първо палене , че и чак толкова осезаемо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, мерси.Ще проверя. Имам и още един въпрос. Имам амбинент освеление на всякъде в колата , както и на праговете. В дръжките на вратите виждам че има и там лед в страни но не свети. От къде може да е проблема?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Системата за разчитане на пътни знаци трябва ли нещо по-специфично да се настройва за БГ, при мен е включена, но нищо не се показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

една от колоните от шофьорската страна(мисля, че е тази горе на таблото) издава странно пръщене понякога. Колата е с т.нар.  Audi sound system-180W. Пръщенето се чува когато звука не е много силен,след като усиля и изчезва. Кой/къде в София може да го погледне, защото в Порше ми казаха по телефона няма проблем, ще ги сменим, а не знам дали са за смяна:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...