Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Момци я споделете малко опит при измиване двигател на  4G 3TDI с пароструика има ли проблем или само с парцала , някакви препарати или каквото там е необходимо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Струйката не е добра идея, пароструйката и тя. И в двата случая вкарваш вода навсякъде.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква може да е причината при гаснене мотора да изтраква ? Преди да сменя вериги мислих че е от тях но си остана . Все едно гасне Зил ...? Възможно ли е да е от тампони на двигател? 

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да, и моята чуква понякога при гасене. Взех нови, другата седмица ще ги сменя и ще кажа... За десния ми свети грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой от вас знае ли за TVS Engeneering и по-точно за софтуера им за скоростната кутия:

http://www.tvsengineering.nl/en/gearbox/s-tronic/s-tronic-dl501.html

Дали наистина има такъв ефект при смяна на предавките?

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша и в тази тема, че да се чете от някой не знаещ като мен след време.

 

След ъпдейта/адаптацията виждам, че като намаля и спра колата, оборотите падат с ~50 за секунда и пак се качват (не говоря за ритане от втора на първа, а след като мине на първа и спра на място, все едно спира и иска пак да тръгне).

Има ли смисъл да мъча Порше с нова адаптация (този път и в движение, не само на място) или нещо по кутията е за ремонт?

Почти съм сигурен, че преди ъпдейта това го нямаше като проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам омасляване, но дано да изкара до 180 190 хил като смъкна мотора да е с веригите ремонта

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странна логика. Освен да измяука нещо и да останеш без кола друго няма да стане. Да не говорим, че веригите спокойно могат да ринизкарат 250-300 че инповече К км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презалепването на картера включва демонтаж на веригите, маслена помпа и още доста неща. Страшна излагация от Ауди с тия течащи картери на втората генерация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да беше само тази излагация,ами тези кутии дето трудно изкарват до 150хил!

След 2014 та май е отстранен теча на горния картер,ама или така разправят или още не са протекли и те. Картера го лепят със някакъв силикон дето не изкарва.

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,да попитам някой забелязал ли е при доста висока скорст да свири от гумените уплътнение горе ,на стъклото на шофьорската врата. В моторталк, четох че сменяли уплътненията и се управяло. Някой знае ли нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам ,защото някой може вече да го е правил и да сподели къде и как го е оправил.Те онези от моторталк-а не са като нас,оставят колата в сервиза и после било оправено. Питах в ауди за проблема,казаха че трябвало да го чуят. Като им казах при колко км/ч се появява проблема ,казаха ние такава скорост няма да развием и никъде в БГ не е била разрешена.....точка по проблема! Забелязах че ако натисна с ръка уплътнението към стъклото горе ,свиренето спира.Оттам мисля ,че там е проблема.

Относно теча от горния картер при мене е още омасляване,само по мотора ,долу до кората не е стигнало още.Затова се моля да изкара още 40-50хил .Ако не изкара ще му мисля. Мишо каза ,че като се смъкне мотора е хубаво да се направят още една камара неща и би било пари и време на вятъра ,ако е само за един теч!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не са, и аз така правя, оставям я и ми я оправят :D Хубаво са ти казали хората иначе и за двете работи, ама в читав сервиз с нужната техника свалянето на тоя мотор не е чак такава драма.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой знае ли каква е разликата в тези два номера 4G09410334C ,4G0941774C(това са номера на фарове)и дали разликата е само в номера или има и др.,(защото привидно са еднакви)!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...