Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

 

 

Определено при мен са повече гледах ги обстойнно но ще ги сменям 100% до една седмица.

Само искам да знам какви да взема и от къде?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги Имам следния проблем Като изфорсирам колата до 2500 оборота влиза във авариен режим светкат ми подгревните свещи и ми изписва че налягането на маслото е.. високо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niko77 написа:

Колеги светна ми лампата за накладки.Погленах ги и има още живот в тях.Явно датчика се задейства малко по рано за да имаш време да реагираш.

Кажете от къде да си взема хубави накладки и какви да са?

Моя опит: Смених предни и задни дискове в комплект с накладки AT

Отпред за 20000км заминаха и дисковете и накладките, като 5000км преди това свиреха като на влак. После сложих отпред оригинални дискове с накладки и всичко е ок. Съвета ми е отпред сложи оригинални! Отзад може да правиш алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, icebobo написа:

.......оригинални дискове с накладки......сложи оригинални........

, а въпросните са?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, icebobo написа:

Моя опит: Смених предни и задни дискове в комплект с накладки AT

Отпред за 20000км заминаха и дисковете и накладките, като 5000км преди това свиреха като на влак. После сложих отпред оригинални дискове с накладки и всичко е ок. Съвета ми е отпред сложи оригинални! Отзад може да правиш алтернатива.

 

 

Мерси колега няма да правя компромиси писах на Raino чакам да ми даде цена а междувременно се обадих и в Порше София Запад.

Чакам цената на Raino и ще действам.

Редактирано от niko77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги купиш си ги смени сам, стой до майстора или се кръсти да ти ги сложи на колата.
Защото аз така си купих оригинални и после в хвален тук сервиз са ми сложили някакви нонейм. Установих го две години по-късно, докато си ги сменях сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@(System.in) Хубаво би било да споделиш кой е тоя сервиз та да предпазиш някой друг от толкова "съвестна" работа.

@Траян Атанасов Carfax за проверка на километрите или някой познат да ти провери в системата на Ауди (само, че нямам идея дали от европа има достпъп до записите от САЩ).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
Изчетох всичко в темата и почти не открих инфо за фейслифта след 2015 и по конкретно за 272 к.с. дизела. Та дали някой има впечатления, по конкретни?  До колкото разбрах тази генерация мотори вече са с две вериги, а не с 4.. ?? Дали са нови мотори изобщо или просто са с някой промени? Както по всяка вероятност се досещате, питам във връзка с нещо конкретно - авант от Швейцария на 140к км, не е карана тук. Във връзка с горното -да ли и ск. кутиите са от ново поколение. Разбира се въпросите ми са свързани с обичайно очаквани сервизирания - помпа за високо налягане, вериги, дюзи и т.н.
... и да нов съм тук и за цялото немско автомобилостроене .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, (System.in) said:

Сервизът е с много доволни клиенти, пък и се раздели на две :) Здраве да е, аз не повторих там.

Искаш да кажеш D-bros, мисля всички разбрахме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кои фарове са за предпочитане, като осветеност и допълнителни екстри? Четох, че ксеноновите имат автоматични дълги и завиване, докато лед светлините - не. Това си е доста важно като екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно лед светлините са на светлинни години напред от ксенона, особено в автоматичните дълги и осветеността, прочети за Full Matrix фаровете при модела. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за тези, нали?  Те не се ли слагат само на фейслифта?

genuine_audi_a6_4g_s6_c7_full_led_headlights_oem_4g094177c_4g0941774c_3.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тези са от 2011 full led на първите дръгели. С тях колата изглежда много добре, но не са от най-светещите. На фейса леда е друг.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инголщадт, 28 юни, 2011 година– Audi утвърждава водещата си роля в светлинните технологии като става първият производител, който въвежда подобна технология: Матричните LED предни светлини Audi Matrix LED ще
направят своя дебют в новия Audi A6 C7 4G. Audi, който е технологичен лидер в тази област, отваря нова глава в областта на автомобилните светлинни технологии.

При технологията Audi Matrix LED, дългите LED светлини са разделени на множество отделни малки светодиоди, които работят в съчетание с лещи и рефлектори. Управлявани от контролна система, те се активират или
деактивират, както и потъмняват индивидуално, в зависимост от ситуацията. Това означава че те винаги осигуряват осветяване с високо ниво на прецизност и постигат максимално възможното осветяване без използване на насочващ механизъм.

В новия Audi A6, всяка от предните светлини се състои от 25 светодиода, аранжирани в групи по пет на рефлектор. Когато те се поставят вавтоматичен режим и се активират дългите светлини, системата се задейства при 30 км/ч при движение извън града и при 60 км/ч в условията на градско движение. Audi Matrix LED генерирасветлина с високо качество и кристален блясък. Дори през деня светлините имат изключително dтрактивен и ярко изразен вид, който се подсилва от излъчването на дневните светлини.

В момента в който камерата на A6 установи наличието на насрещен трафик, предните светлини на Audi Matrix LED затъмняват съответната секция на дългите светлини на предните светлини като намаляват нейната интензивност. Системата функционира с такава прецизност, че по този начин елиминира блясъка, който би заслепил наближаващите или застиганите автомобили, но едновременно с това захранва дългите светлини с пълна мощност, като осигурява светлинен сноп зад и около тях. Колкото повече се доближава автомобилът, толкова повече LED елементи се деактивират или затъмняват. Когато вече няма наближаващ трафик, тя възстановява пълното си неограничено осветяване, включвайки и секциите които са били деактивирани. Светлината, която водачът вижда винаги е ярка, хомогенна и много по-ефективна от тази с ксеноновите системи.

Технологията Matrix LED има изключителен потенциал в множество различни аспекти, от гледна точка на броя на отделните LED елементи, тяхната подредба, както и размера и дизайна на предните светлини. Една от възможностите свързани с безопасността, при Audi A6 включва осигуряването на функция, известна като „маркерни светлини”: те работят съвместно с опционалният асистент за нощно виждане и имат задача да обозначат откритите от системата пешеходци. Когато въпросната система установи наличие на човек в критичната зона пред автомобила, отделни LED елементи се активират и проблясват със сноп върху него последователно три пъти, очертавайки пешеходеца на фона на останалите предмети и предупреждавайки както него, така и водача.

Светодиодите в предните светлини на системата Audi Matrix LED изпълняват и функциите на светлини за завой; те изместват насочеността на светлинния сноп по посока на пътя.

Audi е водеща в областта на автомобилните светлини като марката е създавала изключителни новаторски решения през годините и трайно ще изостави вече остарелите и не толкова надеждни ксенонови светлини който вече се определят от компанията като изоставаща технология."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Dan4ote написа:

Не, тези са от 2011 full led на първите дръгели. С тях колата изглежда много добре, но не са от най-светещите. На фейса леда е друг.

Аз имах предвид фаровете точно на преди фейслифта. Може да не съм се изказал правилно терминологично.

 

@niko77 благодаря за информацията. От така написаното разбирам, че тези ЛЕД светлини имат повече технологии в себе си, от което се интересувам аз, а осветеността, предполагам ще е достатъчно добра.

Редактирано от Траян Атанасов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная обаче колко е истинска и коректнна статията защото и аз съм чул и съм чел че със фейслифта от 2015г.тогава  Ауди започват да слагат на А6 Matrix LED фарове.

Затова малко останах изненадан но реших да я постна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има разлика между тези, които излизат 2015 година с фейслифта и лед фаровете на преди фейслифтовия модел. По-назад в темата колегите бяха говорили за ретрофит на фейслифт лед фарове, но излизало колкото половин кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Траян Атанасов написа:

Според мен има разлика между тези, които излизат 2015 година с фейслифта и лед фаровете на преди фейслифтовия модел. По-назад в темата колегите бяха говорили за ретрофит на фейслифт лед фарове, но излизало колкото половин кола.

Базовото А6 4G след 2015г-2018г Фейслифт излиза с ксенон,Лед матричи фарове и задни динамични светлини се доплащат 2400€.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, през няколко седмици чувам от време на време едно механично чукане от колата, може да се чуе във стората част на клипа на всеки 2 или 3 секунди по едно цък.

Някаква представа от какво може да бъде?

 https://drive.google.com/file/d/1--n1KhLiQiZZteh3YIb46SKsIdzAWNQT/view?usp=drivesdk

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...