Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 2017-6-8 at 8:14, ceckoguide написа:

Имаш ли спомен като цена колко са били горе долу?

Ми около 9e, но може да се провери номера е 8Е9898661 4PK  във Порше или колегата Raino ако може да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега се замислих... на баща ми B6цата, кагото използва лоста, за да напръска стъклото, чистачките правят няколко такта, докато сържиш и след като пусне те сами правят още вдин такт. И тояа ли е до настройки?

Допълнителния такт може да се спре и като натиснеш дясното лостче надолу(по време на цикъла от 3те такта).Аз го ползвам често, защото стъклото е чисто и сухо още на 2рия такт, на допълнителния чистачките са сухи и подскачат.Ако искаш изцяло да го премахнеш....Ваг Ком.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

някой използвял ли е този спрей за табло?

Колегата danidelev по-горе ми е предложил също един и мисля да го пробвам, ама да питам и за този, тъй като е тройно по-евтин.

Продуктите на тази марка изобщо ползвали ли сте и доволни ли сте?

IMG_2487.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ТОЗИ повече от година, и на 50% е пълен. Вярно че я мажа по 1-2 пъти на месец, но мажа и всяка пластмаса в купето, включая гърбовете на седалките и щората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги случи ми се следният проблем тази сутрин. Отключих колата с дистанционното запалих и потеглих, но по някое време установявам, че плафонът ми свети. На фис дисплея не ми отчита за отворена врата. След това установих че не ми включи и заключването при потегляне, както и не ми се отварят стъклата от което и да е копче. После установих и че при заключване с дистанционното се заключват всички врати без шофьорската. С ключът пък се отключва и заключва само шофьорската, а останалите не реагират. Какво може да се е случило? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такова съмнение, но защо не ми отчита на фис дисплея примерно отворена врата. Може пък да е нормално да не отчита. Ако знае някой нека да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.06.2017 г. at 21:43, Traytor написа:

Не. Има функция при която включвайки задната предавка се включва еднократно(мисля че) задната чистачка. В кодинга на колата трябва да е.

Нещо по-точно, защото рових и не успявам да го намеря...При включена задна ако са пуснати предните върви и задната докато не изключиш от задна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Niko Zombi said:

Колеги случи ми се следният проблем тази сутрин. Отключих колата с дистанционното запалих и потеглих, но по някое време установявам, че плафонът ми свети. На фис дисплея не ми отчита за отворена врата. След това установих че не ми включи и заключването при потегляне, както и не ми се отварят стъклата от което и да е копче. После установих и че при заключване с дистанционното се заключват всички врати без шофьорската. С ключът пък се отключва и заключва само шофьорската, а останалите не реагират. Какво може да се е случило? 

 

Тия дни поваля доста дъждец, провери нивото на водата под акумулатора и съответно в краката под шофьорския мокет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дренажите под акумулатора и под сервото ги изкормих, за да не се запушват повече, и сега там вода не се задържа. Междувременно открих проблема в скъсан кабел в маншона към вратата. Току що го отремонтирах, като го удължих малко и презапоих. Малко шитня е, но се справих. Вече всичко е ОК и работи. Качвам и две снимки, за тези на които им предстои тази процедура (а те ще са доста), да видят къде се намират защипващите крачета на маншона.
 

20170612_155311_HDR.jpg

20170612_174748_HDR.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам руски "  saver G213"  за 40 лв. Вече 5 години и съм доволен.Обажда се само на радар и няма досадното писукане от антени ,врати и др.подобни щуротии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато има пътни камери които до сега се отбелязваха със знак е22 предупреждава ли те? Или за тях е друго работата? Благодаря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знака е Е24,за който има предложение да се премахне след време.

Но за 40 лева неможе да те предупреждава за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,има ли как да разбера дали седалките са с подгрев? Нещо да се ориентирам за кабеляци под седалката?

Случая е че като купих колата беше с монтиран S-Line салон от B7. Предишния собственик даже надува не беше вързал и реално не знам дали седалките не са с подгрев.

П.С. на климатроника нямам врътките за подгрев,но там е смянявано от 1 ДИН към навигация! Реално ако се окаже че имам подгрев ще трябва да сменя и климатроника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Reroll написа:

Някой има ли представа какъв е размера на дифтунга на пробката на картера при 1,9 тди /AVF/?

Смени си направо пробката,тя си върви с дифтунга.

Това и е парт номера -  N 908 132 02

5.50лв струва без отстъпката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам въпрос, става въпрос за Б6 1.8т 150к.с. предно сток, влиза в авариен режим от време на време. В града няма проблем, държи нормално налягане, но излезна ли извън града и предимно на 5та предавка като задържа на бууст дига 0.7  и като че ли иска още. След няколко помпания влиза в авариен режим и реже бууста. Някой с идея от какво да е ?  N75?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

За съжаление днес видях 3 деруги на таблото на B7-цата, в горната част над средните духалки на парното. Деругите се виждат само под определен ъгъл на слънчева светлина - когато слънцето е ниско и свети отзад(сега вечерта, прибирайки се ги видях). :( За съжаление много ме дразнят такива неща. :( 

През деня поставям от тези обикновените фолиа за стъкла, които са обкантени с някакъв черен плат ли е и аз не знам точно какво, но не вярвам да е чак толкова чувствителен материала.

Какви са вариантите за корекция на тези деруги, имайки предвид, че щом се виждат под определена светлина яно не са толкова дълбоки?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...