Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Здравейте,

Деигателя е 2.0 АLT като е запалена на място има едно леко потреперване ,но пък стрелката на оборотите,не помръдва и като потеглям до около 2000 оборота колата няма тяга и след това всичко е наред!!

Не показва никакви грешки и не свети нищо по таблото.Някой да има идея на какво може да се дължи. Благодаря ви за мненията

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има една клапа която се отваря в колектора при подаване на газ виж дали работи...задейства се от един клапан който завърта клапата и вкарва повече въздух 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за насоката ще погледнем за нея [emoji4][emoji106].

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се обръща тя може да е заради някой спукан маркуч за вакуум.

Имам спомен, че @sweetlioo я беше ремонтирал нещо неговата. Аз също имах ядове с моята на ASN-а, ама там си трябваше направо смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ще се рови да се открие проблема като се прибера [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове стрелката за бензина на С-ката не ми работи правилно. Пада до резерва, отивам да заредя, казвам на момчето да я пълни цялата и на 50лв изключва пистолета, реално е имало 40+ литра. Карам известно време, пак пада до резерва, нарочно сложих 10лв и пак отиде на максимума. Има ли решение на тоя проблем щото ме дразни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, zlobil написа:

Пичове стрелката за бензина на С-ката не ми работи правилно. Пада до резерва, отивам да заредя, казвам на момчето да я пълни цялата и на 50лв изключва пистолета, реално е имало 40+ литра. Карам известно време, пак пада до резерва, нарочно сложих 10лв и пак отиде на максимума. Има ли решение на тоя проблем щото ме дразни. 

Може би това да помогне

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/108214-решение-с-грешното-показване-на-гориво/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.08.2018 г. at 16:56, zlobil написа:

Пичове стрелката за бензина на С-ката не ми работи правилно.

А като гледаш оставащите км на ФИС-а, кво показва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го прави този номер, но е защото карам на газ и компа се обърква. Веднъж на месец - два си правя ресета с предпазителите и се оправя.

Твоята с газ ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се налага ресет с предпазителите на таблото е необходимо да сипвате бензин преди да светне лампата на резервата или веднага като светне - това за коли, които се карат на газ основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята Ес-ка не показва вярно горивото.

Но оставащите км са верни.

Не е помирисвала газ.

Но предполагам при мен е, защото са сваляли таблото да сменят подложките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам питане относно темпомата на в6.

Изчетохме темата за темпомата на колегата,във форума.

Сменихме всичко както е описал колегата,модул с правилната буква накрая,ръчка за темпомата.

Проблемът сега е че светят лампите за ABS ESP. Тръгнахме да прекодираме модула както е описано,защото показва нули,но не иска да приема кодировката.

Някой ако може да помогне със съвет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че воообще  не иска да приема кодировка,по тази причина върнахме старият модул кодираме и всичко си дойде на мястото,отново смяна на модула с буква Q не приема кодинга,връщане пак на старият модул и греда не иска и той да се кодира сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви грешки излизат за АБС и ЕСП?

 

Модула за волана и лостчето за А6 ли са си? (чел съм някъде,четова имазначение,макар и да изглеждат еднакво с тези от А4 В6/В7)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е ауди а4 б7 2.0 тди, отскоро светна тази лампа, датчика за нивото на маслото и маслото са сменени, нивото на маслото  е нормално а продължава да свети, кабелите и буксата на датчика са прегледани, закачихме колата на диагностика и показателите са в норма и всичко е наред, някакви идей? Благодаря:)

386E7169-C1C1-4651-85E0-A8979D2A90F8.jpeg

Редактирано от Krasimir5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкачи акумулатора за за 5 мин. Ако не се оправи си смени датчика на картера със скъп такъв. 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата е ауди а4 б6 1.9 тди. Егр клапана започна да ми омаслява от едни дупчици встрани, ако ги запуша с топлоустойчив силикон, ще пречи ли на работата на клапана нещо?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...