Jump to content

паднало огледалото за задно виждане


Recommended Posts

колеги на мои колега които кара Б4 му падна огледалото за задно виждане и ме попита как да го оправи

моля някоито кото е изпатил или знае къде седи ключа от бараката да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е ясно. Отива се в близкия център за автостъкла и там го залепват с "правилното" лепило. Сега кажи къде си ситуиран, за да ти кажат и къде е "правилния" център за автостъкла. Цената на операцията е 5лева.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От Бриколаж съм взимал лепило за автоогледала (за съжаление не му помня името). Еднокомпозитно е, в комплекта има и мрежичка. Лепилото се нанася върху огледалото, отгоре се поставя мрежичката, предварително изрязана по повърхността и цялото нещо се притиска на мястото за залепване върху стъклото. Предполагам, че мрежичката играе роля на "арматура" или нещо такова. Залепването е бетон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди го лепих с канаконлит ама се отлепяше периодично. За добро или зло ми се пръсна челното стъкло и при смяната му с ново ми залепиха и огледалото веднъж завинаги :dance:B):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бриколаж съм взимал лепило за автоогледала (за съжаление не му помня името). Еднокомпозитно е, в комплекта има и мрежичка. Лепилото се нанася върху огледалото, отгоре се поставя мрежичката, предварително изрязана по повърхността и цялото нещо се притиска на мястото за залепване върху стъклото. Предполагам, че мрежичката играе роля на "арматура" или нещо такова. Залепването е бетон.

Те това е истината - с мрежичка! Аз съм купувал от Шел лепило на Бизон с мрежичка за огледала и за служебната и за моята....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някъде една стара тема, в която беше писано доста. Аз моето го залепих с двукомпонентно бързосъхнещо епокси на "Момент" и не е паднало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време падна и моето.Залепих го с Поксипол-безцветен,докато беше в мен колата,преди да я продам не беше мръднало!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бриколаж съм взимал лепило за автоогледала (за съжаление не му помня името). Еднокомпозитно е, в комплекта има и мрежичка. Лепилото се нанася върху огледалото, отгоре се поставя мрежичката, предварително изрязана по повърхността и цялото нещо се притиска на мястото за залепване върху стъклото. Предполагам, че мрежичката играе роля на "арматура" или нещо такова. Залепването е бетон.

Истинското лепило е това с мрежичката.

И тя не е арматура (само). Мрежичката е втвърдителят на лепилото. Ако не я сложите ИЗОБЩО не втвърдява. Личен опит. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се изкарат старите теми/поне 2/ има много написано.

с мрежичка е по-стария вариант, по-новия е с една ампула/реактив/. цената на всеки един от двата комплекта е около 8-10 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, но лично не съм доволен от това с мрежичката...задържа едва за няколко месеца, накрая отидох до един монтажен цех и за 5 лъвчета ми го залепиха- сега ще видя колко ще изкара и то :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се изкарат старите теми/поне 2/ има много написано.

с мрежичка е по-стария вариант, по-новия е с една ампула/реактив/. цената на всеки един от двата комплекта е около 8-10 лева

А поксипола 4.50лв :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да му се невиди ... Във всеки сервиз за автостъкла, ще го залепят срещу 5 лева. Кво се напъвате с поксиполи, мрежички, локтайтове, двукомпонетни по 8-10лв, Бриколаж, на леля ми хурката и др. подобни ... Гаранция, че след сервиза няма да падне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да му се невиди ... Във всеки сервиз за автостъкла, ще го залепят срещу 5 лева. Кво се напъвате с поксиполи, мрежички, локтайтове, двукомпонетни по 8-10лв, Бриколаж, на леля ми хурката и др. подобни ... Гаранция, че след сервиза няма да падне...

И защо трябва да даваш тези 5лв. на сервиза?

Като си го залепиш сам ще падне ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, толкова примамливи варианти за залепване предложихте, че чак ми идва да откъртя пак моето и да си го залепя по няколко различни начина :hilezh:

Имаше една тема "Умеем ли да дискутираме', хвърлете и едно око :flehan:

А мен ако не ме мързи и имам малко време, следобед ще извадя от изписаните цели две страници различните начини за залепване и колко излиза като пари...

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обобщено вариантите са:

1. Отива се в близкия център за автостъкла и там го залепват с "правилното" лепило.

Цената на операцията е 5лева.

2. Поксипол или двукомпонентно епоксидно еластично лепило

o632961100440156250.JPG

Цената на операцията е 3лева.

3. От Бриколаж се взима лепило за автоогледала. Еднокомпозитно е, в комплекта има и мрежичка. Лепилото се нанася върху огледалото, отгоре се поставя мрежичката, предварително изрязана по повърхността и цялото нещо се притиска на мястото за залепване върху стъклото.

Мрежичката е втвърдителят на лепилотo.

Цената на операцията е около 8-10 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Ей уж елементарна процедура а побелях!!! Купих си Локтайд 319 за 16лв. Взех едно стъкълце сложих малко лепило, сложих малко втвърдител разбърках нанесох на огледалото понеже беше много течно изчаках започна да сгъстява...задържах и НИЩО!!! Втори път след щателно почистване, пак НИЩО. На третия последен опит откачих от нерви, лепило направо на огледалото, втвърдителя пак директно на огледалото на него директно го разбърках леко още много течно на джама и о. чудо залепи, и то здраво!!! Та да знаете и вие как се работи с локтайд 319. Аз търсих 1 час в нета инструкция за употреба, и не намерих. Разбърквате го някъде бързо го нанасяте на огледалото и директно на стъклото, не чакайте. Като гледам как съхне там дето контактува с въздуха нищо не става(не стяга), там дето е между стъклото и метала реагира, и се втвърдява.

Много исках да го направя в Кобра. Ама в тая тъпа България всички работят от 9:00 до 18:00 е аз като съм с тяхното раб.време как да ида? Да си взема отпуска? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка,преди 2-3месеца лепих на 100-та огледалото,но взех от Шел бензиностанцията едно лепило с мрежичка,беше единствено за огледала,само изрязах мрежичката намазах лепнах и заспа,но го дават 24часа да не се движи колата,но аз на 12-тия я подкарах.Когато го лепих огледалото бях махнал от стойката за да не тежи :respekt: и лепих само стойката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми бяха отлепили огледалото в една автомивка. Залепиха го за 10мин. в сервиза за автостъкла в "Красно село" (горе на ул. "Житница"). Не можах да видя какво е лепилото, но след като се залепи се чака само няколко минути и засега вече 3-та година още не е паднало. Явно ползват някакви по-особени лепила :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...