Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

преди 4 минути, Mafiqta_94 написа:

Добре пробвах с 4 и с всичките е едно и също като ги сложа на др коли си палят нормално 

Значи съм пропуснал ако си го споменал по-рано...

Ми карай към следващото - стартера. Недей да почваш от мотора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така ще стане стартер кабели маркучи компресия и чак тогава мотор.. а не искам да купувам нов акумулатор докато не разбера проблема и не го оправя а запали ли още веднага го сменям :) ама ми се вижда нереално от едно завъртане да смъква тока до степен да не светят плафоните 

А сега да питам някой смъквал ли е стартер в полеви условия без канал и подемник ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера гълта стабилно ток и ако добавиш умиращ акумулатор си е точно твоето описание,за сваляне без канал или подемник мисла че си е играчка и то сложна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мисля вариант с по стабилен акумулатор да пробвам ама пък как преди да спука маркуча с тоя си палеше без никъв проблем зареден е и е ок но все пак ще пробвам с друг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти по спомени не беше ли слагал музика?щото ако е така и варянт да имаш загуба на ток от външното стъпало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених неска тампони на носачи, маншони, предни спирачни, дискове, накладки с по-големите и още разни дреболии :) Доволен съм определено от ефекта. Майстора каза, че може би е добра идея да сменим сервото на спирачките, някой правил ли го е, има ли изобщо чест такъв проблем със сервотата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mafiqta за стартера единия болт се развива като бъркаш през полуоската, другия е отпред.

N1995 ако е твърд педала или съска от сервото трябва да го смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалях кофата на масления филтър маслото по магистралите беше чисто и стана дума за масления охладител отзадния край под егр има една тръба за водата тя на резба ли е и има ли О-пръстен сменях маркуча дето влиза в нея и я размърдах ама си я оставих на същото положение надявам се да няма проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,да ви почерпя с едно приложение което днес открих в Маркета на Андроид--MMI МUSIC STREAM

С това приложение се пуска музика от телефона посредством фабричния блуутут на  4ф-ката. Работата е лесна и мисля че на някого би било полезно.Става както за пре-фейса ,така и за фейса. Звукът обаче не е много задоволителен като качество.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, kpematop said:

Mafiqta за стартера единия болт се развива като бъркаш през полуоската, другия е отпред.

N1995 ако е твърд педала или съска от сервото трябва да го смениш.

 

Нов или и втора употреба става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, N1995 написа:

Смених неска тампони на носачи, маншони, предни спирачни, дискове, накладки с по-големите и още разни дреболии :) Доволен съм определено от ефекта. Майстора каза, че може би е добра идея да сменим сервото на спирачките, някой правил ли го е, има ли изобщо чест такъв проблем със сервотата?

Има ли читави тампони за носачите и какви пари излизат, че преди се сменяше направо целия носач като се разтропа и разскърца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носачи TRW, предни долни- 200 лв./бр.; тампон преде носач, отзад отдолу - TRW 40 лв./бр. Lemfoerder 25 лв./бр. горните ги взех 4те за 50лв TRW мисля... или единия :( не помня бях ги купил щото Стефан каза, че е хубаво да се сменят и ги бях забравил хах...

 

 

IMG_0455.JPG.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четирите тампони на предните горни носачи (Лемфьордер) - 80 лв. Кокалите ако са здрави, по-добре е смяна на тампоните само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Исках да попитам за този теч, който забелязах снощи на мойта 4F отзад под багажника... предполагам , че е вода, защото не мерише на нищо, но е мазно .. сигурно просто е събрало мръсотията по пътя. Предполагам това са някакви дренажи.. вие ще кажете със сигурност, надявам се :)

IMG_0419.jpg

IMG_0418.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Някой може ли да обясни как се пуска теглича? Колата е 2006 и в багажника имам копче. Издърпвам го и го завъртам и започва да премигва зелено и червено, но нищо не се случва. Някой има ли идея как се пуска тоя теглич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес говорих с едни пичове и разбрах пе като се намокри топъл катализатор и почвало да мирише на сяра съответно не разбрах като се намокри отвън по метала или вътре питата?!?! Някой нещо да знае че и при мен миришеше адски на сяра в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път ми се залепи пликче на катализатора отвън и миришеше на запалена найлонова торбичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kremator днес забелязах че като отворя врата плафоните си светят нормално като дам на контакт намалят светлината на половина и почват да жужат а като завъртя гаснат това ме навежда на мисъл че няма да е стартер а ще е някъде дръгаде проблема... кабелите които ми каза да проверя са здрави без наранявания 

За пликчето ок но все си мисля че има нещо гадно по мотора че прекалено мн вода събра... 

Редактирано от Mafiqta_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж масовия кабел около акумулатора отзад или пусни паралелни кабели до стартера. Виж в кутията пред паражера под предното стъкло да няма наводнение там. Зачисти всички клеми с водна шкурка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масата и +са ги стегнах гледах снощи няма вода никъде там в нито една от двете кутии в двата края за паралелните кабели колко дебел кабел да търся да купувам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде нещо ти окъсява, виж да нямаш проблем около плюсовата клема за подаване на ток. Идвали са ми коли с изгорели капачки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...